A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit
A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit
A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit
A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit
A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit
A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit
A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit
A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit
A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit
A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit

A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit

Marka : PROFOTO
Fiyat : ₺17.592,00(KDV Dahil)

Profoto Yetkili Bayisi

:

Profoto A1X AirTTL-S Sony OCF Flaş Kit (901303)

Sony için A1X AirTTL-S Flaş

Kablosuz Sony Vericiyi Bağlayın

Dahili AirTTL, Kamera Üstünde veya Ayrı Kullanım

Flaş Dolum Süresi: 1 sn

Geliştirilmiş Pil: 450 Tam Güç Patlama

Yüksek Hızlı Senkronizasyon, LED Modelleme Işığı

9-Stop Güç Aralığı, 76Ws Çıkış

Pil Dahil 500gr ağırlığında

Bounce Card ve Dome Difüzör içerir

Geniş Lens, Flaş Standı, USB Kablosu ve Kılıf

Esnek kamera dışı aydınlatma için temel özellikleri içeren Connect özellikli bu Profoto A1X Kamera Dışı Flaş Kiti, kompakt, taşınabilir A1X AirTTL-S ve Connect Kablosuz Vericiyi Sony kamera sistemleriyle uyumlu flaş ve vericiler ile eşleştirir.

Sony için Profoto A1X AirTTL-S Stüdyo Işığı

A1'in son derece başarılı platformunu bir adım daha geliştiren Profoto, Sony için geliştirilmiş olan A1X AirTTL-S Studio Light'ı tanıtarak kullanıcılara 350 yerine 450 tam güç flaş sunabilen daha güçlü bir batarya, tam güçte 1,2 saniye yerine 1 saniye flaş şarj süresi, 8 yerine 20 kablosuz kanal ve B10'dakine benzer güncellenmiş bir arayüz sunuyor.

A1X, taşınabilirlik ve performans özellikleri arayan profesyonel fotoğrafçılar ya da kaliteli aydınlatmayı tanıyan, ancak aşırı teknik bir arayüze ihtiyacı olmadan rahat ve kolay bir kullanıcı deneyimi arayan amatörler için geliştirildi. A1X'in kullanım öncesi bir kurulum veya ön hazırlığa ihtiyacı yoktur. Kelimenin tam anlamıyla kutudan çıkarabilir ve çekime başlayabilirsiniz. Bataryası dahil 500gr. ağırlığındaki A1X’in şık mat siyah yüzeyi ürünün kalitesini doğrudan yansıtmaktadır.

A1X ile ilgili fark edeceğiniz ilk şey, doğal görünümlü ışığından sorumlu olan fiziksel özelliği, 2,75" çapında yuvarlak, eğimli, dönen kafasıdır. Kafanın içine yerleştirilmiş otomatik yakınlaştırma, 32 ila 105 mm odak uzaklıklarını kullanır ve birlikte verilen Geniş Lens size 14 - 24 mm geniş açılı kapsama sağlar. Otomatik yakınlaştırma işlevini istediğiniz zaman geçersiz kılabilir ve ayarlarınızı manuel olarak yapabilirsiniz. Işığın renk sıcaklığını değiştirmek için dereceli CTO dönüştürme filtreleri ve bir flüoresan filtreli bir filtre kiti de mevcuttur.

A1X, maksimum 1 saniye ile sınıfındaki çoğu flaş ünitesinden daha hızlı bir geri dönüş süresine sahiptir ve 1/800 ila 1 / 20.000 saniye arasında aksiyon durduran flaş sürelerine sahiptir. A1X, konunuzun arkasındaki güçlü ortam ışığını kontrol ederken geniş bir diyafram açıklığı kullanarak dikkat dağıtıcı bir arka planı bulanıklaştırmak için 1/250 yerine 1/8000 saniye gibi kısa deklanşör hızlarında çekim yapmanıza olanak tanıyan HSS'yi (Yüksek Hızlı Senkronizasyon) destekler. 76Ws kafa, ışığın nesnenize nasıl düştüğünün bir önizlemesini verebilen bir LED modelleme ışığına sahiptir. Açılabilir veya kapatılabilir, seçilen güç seviyesine orantılı olarak otomatik olarak değişecek şekilde ayarlanabilir veya manuel olarak değiştirilebilir. Tüm ayarlar, siyah LCD ekranda kolaylıkla okunabilir şekilde gösterilir.

A1X, 450 tam güç patlama kapasitesine sahip dahili bir lityum iyon pil ile güçlendirilmiştir. Ürünle birlikte verilen 100-240 VAC şarj cihazıyla, bitmiş bir pilin gücü yaklaşık 80 dakikada doldurulur. Pil gücü, kullanıldıkça azalmaz ve bitene kadar en yüksek performansta çalışır. Ek bir pil satın almanız önerilir.

A1X, aynı zamanda kameradan harici bir şekilde bir paraflaş modülü olarak da kullanılabilir. Flaş, diğer A1X'ler, B2'ler veya D2, B1 ve B1X monolitleriyle kullanılmasına izin veren yerleşik bir alıcı-vericiye sahiptir. Tüm Air Remote kablosuz kontrol cihazları A1X'i 330m mesafeye kadar tetikleyebilir ve Air Sync size basit bir kablosuz tetikleme sağlarken, Air Remote ise gücü, gruplamayı, kanal seçimini ve modelleme ışığını kablosuz olarak açıp kapatmanızı sağlar. Ancak esas A1X'in tüm yeteneklerini keşfetmenize ve kontrol etmenize olanak tanıyan Air Remote TTL'dir. Air Remote, TTL ve güç seviyesinin ayarlanmasının yanı sıra kanalların ve grupların atanmasına kablosuz olarak izin verir. A1, ana ışığınızı TTL'ye ayarlamanıza, diğer gruplardaki manuel ünitelerin çıkışlarını oranlamak için manuel çalışmaya geçmenize, ardından TTL'ye geri dönmenize ve sizin için depolanan orijinal TTL ayarına geri dönmenize olanak tanıyan bir seçeneğe sahiptir. A1 ayrıca, özel ihtiyaçlarınız için uzaktan kumandadan değiştirilebilen +/- 3 durak poz telafisine sahiptir. Işık ayrıca bir Sıçrama Kartı, 180 derecelik Dome Difüzör, Flaş Standı ve saklama ve taşıma için omuz askılı bir naylon çanta ile birlikte gelir.

Özellikler

Yumuşak, pürüzsüz ve doğal ışıklı yuvarlak kafa

Hızlı ve profesyonel kareler için AirTTL ve HSS

A1 Işık Şekillendirme Araçları için akıllı manyetik geçmeli montaj

5 Özel A1 Işık Şekillendirme Aracı mevcuttur

Kafaya entegre LED modelleme ışığı

Dahili Air Remote (6 grup, 8 kanal)

Şarj edilebilir ve değiştirilebilir Li-Ion pil

1 saniyelik tam güce geri dönüşüm süresi

TTL / Manuel arasında geçiş tuşu

Manuel geçersiz kılma özelliğine sahip dahili otomatik yakınlaştırmalı kafa, 32 ila 105 mm arasındaki lensleri yönetir

Otomatik odaklama (AF) yardımı

Büyük Yüksek Çözünürlüklü LCD ekran

Sony için TTL Desteği

Tüm Profoto Air Remote'larla uyumlu, 300 metreye kadar kablosuz menzil

Sony için Profoto Connect Kablosuz Verici

Sony kameralar için Profoto Connect Kablosuz Verici ile flaş senkronizasyonu, uzaktan kumanda, Otomatik TTL ve HSS'yi kontrol eden AirTTL ışıklarıyla kablosuz bir bağlantınız olur. Verici ayrıca Air ışıklarında flaş senkronizasyonunu ve uzaktan kumandayı kontrol eder. Connect vericisinin kendisinde üç ayar vardır. Otomatik ilk olarak, flaşlarınızı ayarlamak için tüm tahmin işlerini alır. Flaşları kendiniz ayarlamak ve daha yaratıcı olmak istiyorsanız manuel ayar mevcuttur. Son ayar, verici kullanımda değilken onu kapatır.

Profoto uygulamasını indirerek Bluetooth bağlantısıyla, ışıklarınızı kablosuz olarak da kontrol edebilir ve daha sonra uygulama aracılığıyla aygıt yazılımınızı yükseltebilirsiniz. Connect, 2.4 GHz frekansında ve normal senkron flaş ve uzaktan kumanda ile kullanıldığında 300m ve Otomatik TTL ve HSS ile 100m çalışma menziliyle sekiz kanala kadar çalışır. Yerleşik lityum iyon polimer pilin pil ömrü 30 saattir ve birlikte verilen USB kablosuyla şarj edilebilir. Ek olarak, verici 60 dakika işlem yapılmadığında kapanır.

Uyumluluk

AirTTL: A1 AirTTL, B10 250 AirTTL, B1X 500 AirTTL, B2 250 AirTTL, D2 500 AirTTL, D2 1000 AirTTL, Pro-10 2400 AirTTL ve B1 500 AirTTL

TTL veya HSS'siz Hava: D1 Air 250, D1 Air 500, D1 Air 1000, D4 1200 Air, D4 2400 Air, D4 4800 Air, Pro-B4 1000 Air, Pro-8a 1200 ve Pro-8a 2400

Desteklenen Özellikler

AirTTL Işıkları: Flaş senkronizasyonu, Uzaktan kumanda, Otomatik (TTL) ve HSS

Air Lights: Flaş senkronizasyonu ve uzaktan kumanda

Uygulama Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemleri: iPhone 7 ve üstü, iOS 11 ve üstü

OS 7 veya sonraki bir sürümü çalıştıran Android telefonlar

Kablosuz Bağlantı

Profoto Uygulaması: Bluetooth

Güç Kaynağı: Yerleşik lityum iyon polimer pilin pil ömrü 30 saattir ve ürünle birlikte verilen USB kablosuyla şarj edilebilir. Verici, 60 dakika işlem yapılmadığında kapanacaktır.