Canon EOS R7 Aynasız Fotoğraf Makinesi
Canon EOS R7 Aynasız Fotoğraf Makinesi
Canon EOS R7 Aynasız Fotoğraf Makinesi
Canon EOS R7 Aynasız Fotoğraf Makinesi

Canon EOS R7 Body Aynasız

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺59.900,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺53.299,00(KDV Dahil)

Canon Türkiye Resmi Distribitörü Canon Euroasia Garantili | Canon Yetkili Bayisi ve Satıcısı

:
 • Canon; EOS R7 Aynasız Fotoğraf Makinesinde EOS R teknolojisi ve APS-C tasarımını bir araya getirerek küçük, hızlı ve güçlü hibrit aynasız fotoğraf makinesi sunuyor.

  Canon EOS R7 İnceleme ve Fiyat

  Canon EOS R7 inceleme ve fiyat bakımından mercek altına alındığında pek çok yeniliği beraber getirmiş durumda. Canon aynasız kamera serisi olan Eos R modelleri arasına girerek aynı zamanda yepyeni bir segmentin de habercisi oldu. Canon eos r7, kullanılan APS-C sensörüyle çarpanlı aynasız segmentinin ilk temsilcisi. Canon DSLR fotoğraf makinelerinde orta segment olarak ele alınan kameralarında da Aps-C sensör bulunuyordu. Bu durumda akla hemen eos r7 hangi Canon DSLR kameranın devamı oluyor sorusu geliyor. Canon Eos R7 teknik özelliklerine detaylıca bakıldığında Canon 7D modelinin mirasını devraldığı söylenebilir. Sadece çarpanlı sensöre sahip olması değil elbette. Gövdesi daha küçük olsa da 7D 'nin 30 FPS kare sayısı ve 32,5 MP çözünürlükte sensörüyle de benzeşiyor. Ancak R7 bu kadarla kalmış değil. Her şeyden önce Eos R aynasız kameraların bazı teknik detayları ile donatılmış yepyeni bir Canon aynasız kamera segmenti olarak çok şey vadediyor.

  Canon EOS R7 Özellikler

  Canon EOS R7 özellikleri itibariyle pek çok yeniliği beraberinde getirmiş durumda. Üstelik Canon aynasız kameraların amiral gemisi konumunda olan Canon R3 gövdeden de izler taşıyor. özellikle de R3 malzeme kalitesinde üretilmesi gerçekten onu çok güçlü ve korunaklı yapıya kavuşturmuş. Taşınabilir boyut ve performansı bir araya getiren r7'nin en çok dikkat çeken özellikleri 30 fps yüksek hızda çekim yapabilmesi. Bu özelliği ile spor ve vahşi doğa için ideal olacak bir kamera. Bununla beraber yine Canon' un geliştirdiği Dual piksel CMOS AF II teknolojisini de barındırıyor. Bu gelişmiş çift piksel AF II teknolojisi yine R3' ten uyarlanmış. Bu teknoloji sayesinde daha hızlı ve kararlı netleme yapılabiliyor. Yine böylece seri çekimlerde netlik sorununu ortadan kaldırıyor. Ana özellik olarak ilk dikkat çeken detaylar bunlar. Diğer önemli ve yenilikçi Canon R7 özellikleri ise şöyle sıralanabilir.

  Eos R7 Öne Çıkan Özellikler:

  • Sensör : 22,3 x 14,8 mm  CMOS APS-C Format
  • Çözünürlük: 34,4 Megapiksel (Gerçek)
  • Çarpan Faktörü: 1.6 X
  • Görüntü Sabitleme Sistemi: 5 Eksenli Sensör Kaydırmalı
  • ISO Hassasiyeti: ISO 100 - 32.000 (Genişletilmiş: 100 - 51.200)
  • Shutter Hızı: 1/8000 - 30 Saniye Mekanik -  1/16000 - 30 Saniye Elektronik Denklanşör
  • Görüntü Dosya Formatı: C-RAW, HEIF, JPEG, Ham Formatlar
  • Video Kayıt Modu: 23,98p/25p/29,97p/50p/59,94p'de H.265/MP4 4:2:2 10-Bit
   UHD 4K (3840 x 2160) 23,98p/25p/29,97p/50p'de
  • Hafıza Kartı Tipi: Çift Yuva: SD/SDHC/SDXC (UHS-II)
  • Kablosuz Aktarım: 2,4 GHz Wi-Fi (802.11b/g) ve Bluetooth
  • LCD Ekran: 3 inç, Serbest Açı Eğilebilir Dokunmatik LCD, 1.620.000 Nokta
  • Vizör: 2.360.000 Nokta OLED
  • Batarya: LP-E6NH Şarj Edilebilir Lityum İyon Pil
  • Boyutlar (En x Boy x Yükseklik) : 132 x 90,4 x 91,7 mm
  • Ağırlık: 530 g (Yalnızca Gövde)

  Canon EOS R7 APS-C Sensör Avantajları

  Eos R7'in yüksek çözünürlük, hız ve düşük ışıkta ISO performansını bir arada sunan 32,5 MP APS-C CMOS sensörü hem fotoğraf hem de video çekimleri için ideal bir yapıdadır. EOS R serisinin APS-C sensörlerinden biri olan R7'nin yüksek çözünürlüklü tasarımı, netlik ve kalite sağlayan örnekleme çekimi için 7K'lık bir alan sağlayarak fotoğrafçılara ve 4K videoya katkıda bulunuyor. APS-C sensörü tele lens açılarında 1.6 x çarpan faktörü ile daha fazla dar açı ile çalışma imkanı sağlıyor. Bu özellikle spor fotoğrafçıları, kuş fotoğrafçıları ve doğa fotoğrafçıları için büyük görüş açısı avantajı sağlıyor.

  Canon DIGIC X İşlemci Farkını Yaşatır.

  Canon’ un aynasız kameraların amiral gemisi olan R3'ten  alınan DIGIC X görüntü işlemcisi sayesinde Canon EOS R7, seri ve sürekli hızlı fotoğraf çekiminden yüksek çözünürlüklü 4K video kaydına kadar çeşitli yüksek hızlı çekimleri kolayca gerçekleştirme yeteneğine  sahiptir. Yüksek hızlı seri fotoğraf çekimi açısından R7, her kareden önce AF ve AE okumaları ile sessiz elektronik deklanşörle 30 fps'ye veya mekanik deklanşörle 15 fps'ye kadar sürekli ve hızlı çekimi imkanı verir. Digic x İşlemci ayrıca az ışık bulunan zorlu aydınlatma ortamlarında çalışmak için ISO 51200'e kadar çıkabilen ISO 100-32000 aralığındaki ISO hassasiyetlerinde çalışmanızı sağlıyor. Tüm bu özellikleri ile R7 kompakt taşınabilir aynasız kameralar arasında farkını ortaya koyuyor.

  Canon EOS R7 ve Yeni Nesil Otomatik Netlik Sistemi

  Yine EOS R3'ten alınan gelişmiş Dual Pixel CMOS AF II sistemi, daha hızlı, kararlı ve daha hassas netlik  performansı için tüm sensör alanını kapsayan 651 otomatik AF noktasına sahiptir. Bu aşama algılamalı otomatik netleme sistemi ayrıca insanları, hayvanları ve motorlu araçları akıllıca tanıma yeteneğine sahiptir. Bu gelişmiş nesne algılama ve izleme özelliği izleme fonksiyonunu otomatik olarak bu nesnelere kilitler. Seri çekim boyunca DA kararlı netlemeyi sürdürür. Dual Pixel AF II'nin düşük parlaklık sınırı, az ışıklı koşullarda ve gece çekimlerinde bile doğru netlik için  -5 EV tolerans aralığına kadar otomatik netleme sağlar.

  Gövdede Sensör Kaydırmalı Görüntü Sabitleme Sistemi

  Canon'un aynasız R serisi kamera sistemlerinde bulunan yeni bir  özellik de gövdede bulunan sensör kaydırmalı görüntü sabitleme fonksiyonudur. Uyumlu RF lensler kullanıldığında  koordineli IS kontrolü ile 7 stop kadar telafi etme yeteneği bulunur. Bu gövde içinde entegre edilmiş sensör kaydırma ile sağlanan yeni bir IS görüntü sabitleme yöntemidir. Dual Pixel CMOS AF II, insanlar, köpekler, kediler, kuşlar ve araçlar için gelişmiş konu algılama sağlayarak bu görüntü sabitleme fonksiyonunu da etkin olarak kullandırır. Bu geliştirilmiş sistem  amiral gemisi R3'ten devir alınmış bir başka fonksiyondur.

  İletişimde bir sonraki aşama

  Paylaşın, gönderin, yayın yapın ve işleyin

  EOS R7, Canon Camera Connect uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzla, tabletinizle veya bilgisayarınızla birlikte çalışabilen bağlı bir fotoğraf makinesidir. Bluetooth Düşük Enerji bağlantısı, akıllı cihazınızla bağlantı kurar; böylece, nerede çekim yapıyor olursanız olun, Wi-Fi kullanarak tam veya küçük boyutlu görüntülere ve videolara göz atabilir, bunları indirebilir ve paylaşabilirsiniz.

  EOS R7, iPhone11 ile de uyumludur; bu sayede onu yüksek hızlı USB-C kablosu kullanarak bağlayabilirsiniz.  Heyecan verici etkinlikleri sosyal medyadaki takipçilerinizle güncel biçimde paylaşın veya işiniz için çekim yapıyorsanız doğrudan bir müşteriye fotoğraf gönderin EOS R7, YouTube'da canlı video yayını yapmanıza da olanak tanır.

  Düzenleme iş akışınıza erken başlayın

  Dahili Wi-Fi, görüntülerinizi ve video kliplerinizi daha sonra incelenmek üzere bulut depolama alanına sorunsuz bir şekilde doğrudan aktarmak için çevrimiçi ağ geçidimiz image.canon'a bağımsız olarak bağlanmayı kolaylaştırır. Eve döndüğünüzde hazır olmaları için tüm görüntüleri aktarın ya da yalnızca tercih ettiğiniz fotoğrafları seçip onları aktarın.

  Canon EOS R7 Video Performansı Değerlendirmesi

  Canon EOS R7 video performansı bakımından değerlendirildiğinde oldukça başarılı neticeler sunuyor. Eos R7'nin yenilenmiş sensörü fotoğraf performansının yanı sıra sensörün tam genişliğini kullanan yüksek çözünürlüklü UHD 4K 60p dahili video ve Canon Log 3 ile 10 bit video çekebilme yeteneğine sahip. R7 aynı zamanda 4K yüksek çözünürlüklü video çekimi için 7K kayıt alanı kullanıyor.Bu da harika keskinlik, harelenme azaltma ve daha düşük kumlanma ile 30p'de çekim imkanı sunuyor. Ağır çekim slow motion efekti için Full HD çözünürlükte ise 120p kare sayısında kayıt yapabiliyor.

  HDR-PQ özelliği ile 60 fps'ye kadar temiz 4K video çıkışını destekleyen mikro-HDMI bağlantı noktasına sahip. Bunun aracılığı ile gövdede HDR video yapılabilir. Bu görüntüler harici olarak da kaydedilebilir. Ayrıca, sınırsız video kayıt sürelsi ile canlı yayınlar ve uzun süreli eğitim videoları için ideal kamera çözümüdür. R7 video destek ekipmanları ve aksesuarları ile beraber uyum halinde çalışmaya da çok uygundur. Hem mikrofon hem de kulaklık bağlantı noktalarının yanı sıra geniş aksesuar uyumluluğu sağlayan kamera üstü daptöre sahiptir. Bu çok işlevli kamera üstü kızak ve pin noktalarına  Canon ST-E10 flaş verici, DM-E1D Stereo Mikrofon ve AD-P1 Akıllı Telefon bağlantı adaptörünün yanı sıra eski kızaklara uyumluluk sağlamak için AD-E1 yuva adaptörü de dahil olmak üzere uyumlu marka shotgun mikrofon ve aydınlatma ürünleri de takmak mümkündür.

  Tüm bu güzel özellikleri ve avantajları ile Canon EOS R7 fiyat ve performans bakımından hem gezi fotoğrafları hem seri çekim gerektiren spor fotoğrafçılığı ve doğa fotoğrafçılığı için ideal düzeydedir. Bununla beraber geliştirilmiş video özellikleri ile de canlı yayın kamerası ya da youtuber olmak isteyenler için her an her zaman yanlarında taşıyabilecekleri kadar kompakt ölçülerde ama 4K kalitesinde üstün video performansı sunan ideal bir kamera işlevini beraber sunacaktır.

   

   

  Kutu İçeriği

  • EOS R7 Fotoğraf Makinesi Gövdesi
  • Fotoğraf Makinesi Kapağı R-F-5
  • Fotoğraf Makinesi Askısı ER-R7
  • Yuva Kapağı ER-SC2
  • Pil Şarj Cihazı LC-E6E
  • Pil Paketi LP-E6NH
  • Pil Paketi Kapağı
  • AC Kablosu
  • Kullanıcı Kılavuzu Seti

   

   

   

   

   

  Ürün Özellikleri

   

   

  Body/Kit

  :

  Body / Sadece Gövde

   

   

  Video Çözünürlük

  :

  4K UHD,Full HD (1080p)

   

   

  Sensör Format

  :

  APS-C(Crop)

   

   

  Tip

  :

  Aynasız

   

   

  Megapixel

  :

  32,5

   

   

  Bayonet

  :

  Canon RF-S

   

   

  Sensör Tipi

  :

  CMOS

   

   

  AF Noktası

  :

  651

   

   

  Video Kayıt

  :

  10bit 4:2:2,8bit 4:2:0,Canon Log 3,H.265/MP4,H.264/MP4

   

   

  Fotoğraf FPS

  :

  30

   

   

  Video FPS

  :

  4K 24p,4K 30p,4K 60p,Full HD 120p,Full HD 60p

   

   

  Hafıza Kartı Tip

  :

  SD/SDHC/SDXC

   

   

  Mikrofon Bağlantı

  :

  3.5mm TRS

   

   

  ISO

  :

  100 - 51200

   

   

  Kablosuz Bağlantı

  :

  Bluetooth,Wi-Fi 2.4GHz

   

   

   

Detay Blok2
 • Garanti
 • Hızlı Teslimat
 • 2000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
 • Taksit İmkanı ve Havale Seçeneği
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR