Fujifilm X100V gümüş
Fujifilm X100V gümüş
Fujifilm X100V gümüş
Fujifilm X100V gümüş

Fujifilm X100V gümüş

Marka : FUJİFİLM
Fiyat : ₺14.999,00(KDV Dahil)

Fujifilm yetkili satıcısı

:

 

 

      

 

 

İzle, Kadrajla, Yarat. 
Her anı ölümsüz hale getiren basit hareketler.
Fotoğrafçılığı, yeni ve heyecan verici bir açıdan keşfetmenin yolu:


Tek ve Eşsiz, X100V

 

 

Şık Tasarım

 

X100V modelinin her çağa ayak uydurabilen gövdesinin üst ve alt tabakaları tek parça alüminyumdan üretildiği için berrak köşeli, rafine ve klasik bir makine gövdesi görünümüne sahiptir. Çok hoş bir aluminat saten kaplama ile üretilen makinede tutakta, ISO tekerleğinde ve lens gövdesinde kaymaya karşı iyileştirmeler uygulanmış ve böylece daha konforlu tutuş ve çalışma sağlanmıştır.

 

 

 

 

Her kareden maksimum verim almak için yeni objektif

 

 

X100V modeli, X-TransTM CMOS 4 sensörün tüm ayrıntıları en güzel şekilde işlediği yeni bir 23mmF2.0 objektife sahiptir. Bu objektif daha iyi çözünürlük ile daha düşük distorsiyon ve gelişmiş yakın odaklama performansı amaçlanarak geliştirilmiştir. Tabii ki aynı genel ebatları ile ve fotoğrafçılara ek olarak 35mm formatta 28mm ve 50mm eşdeğerlerinde bakış açıları sunan WCL/TCL lens dönüştürücülerin mirasına uyumluluğu da sürdürmektedir.

 

 
 

Hava koşullarından koruma

 

X100 Serisinde ilk defa, tercihi AR-X100 adaptör halka ve X100V modelinin yepyeni lensine PRF-49 koruma filtresi takıldığında, hava koşullarına karşı dayanıklılık sağlanmıştır. Çetin hava şartlarında çekimlere devam edebilir ve doğanın beklenmedik bir dönüşünde endişe etmenize gerek kalmaz.

 

 

Klasik ve sezgisel kontroller

 

Analog esintili kontrol ögeleri, X100 Serisinin en tamamlayıcı özelliklerinden biridir. Pozlama dengelemesi ve enstantane için tekerlek ögelerin kullannılması, saf dokunsal bir tecrübe sağlamakta ve fotoğraf çekme sürecinin kapsamlı ve zevkli bir deneyime dönüşmesine oldukça katkıda bulunmaktadır.

 

 

Dünyaya farklı bakın 

 

X100V modelinin çok gelişmiş hibrit vizörü fotoğrafçılara 0.52x büyültmeli optik vizör (OVF) ile 3.69M nokta OLED elektronik vizör arasında hızlı ve kolayca seçim yapabilme imkanı tanır. %95 çerçeve kapsamı sunan OVF, paralaks düzeltme çizgileri sunarak dünyayı kesintisiz olarak ve olduğu gibi izlemenizi sağlarken makinenin EVF vizörü kadrajın olacağı gibi görünmesini sağlayan gerçek zamanlı bir görüntü verir.

 

 

 

EVF vizör çok aydınlık olan 1500cd/m2 yüksek ışıklı bir panel kullandığı için özellikle fazla ışık şartlarında çekim yapmak kolaylaşır. Parlak ve gölge alanların ayrıntıları, resimlerin tam da göründüğü gibi çekilmesini temin eden EVF vizörün yüksek çözünürlüklü ekranı sayesinde daha fazla görünürdürler. Elektronik Telemetre (ERF) işlevi, OVF ve EVF vizörlerin birlikte izlenebilmelerini sağlayarak eşsiz bir deneyim sunar. Vizörün alt sağ kenarında görünen küçük bir elektronik ön izleme ekranının yanısaıra kareyi, OVF vizörün tamamında görürsünüz.

 

 

 

Dizayn ve işlevselliğin güzel bir karışımı

İki yöne eğilebilen bir LCD dokunmatik ekran makinenin arkasına pürüzsüz olarak yerleşmekte ve X100 serisinin bir ilkini daha oluşturmaktadır. Aynı zamanda sezgisel dokunmatik kullanımı ile fotoğrafçılara görme, kareye alma ve resim yaratmada daha fazla imkanlar sunar.

 
 

 

X100V makinesinin kalbinde ise son model bir X-TransTM CMOS 4 sensör ve X-Processor 4 birleşimi görev yapmaktadır. 26.1MP sensör arkadan aydınlatmalı bir tasarım ile kalite ve dinamik alanı asgarileştirirken eşsiz renk filtre dizilişi moiré ve yanlış renkleri herhangi bir alçak geçiş filtresine gerek duymaksızın kontrol eder. Böyle olağanüstü bir betimleme kapasitesi dört çekirdekli X-Processor 4 işlemci ile tamamlanır. Bu güçlü CPU fotoğrafları sadece hızlıca ve yumuşak işlenmiş bir şekilde vermekle kalmayıp, yeni algoritması sayesinde -5EV ışıklılığında yüz ve göz tanımında çok yüksek bir AF performansı da sunabilmektedir.

 

Anlar çok önemli olduğunda

©Jonas Dyhr Rask

 

Müthiş düşük ışık performansı

 

Dört çekirdekli X-Processor 4 iişlemci X100V'nin güçlü CPU birimidir ve fotoğrafları hızlı ve yumuşak işlenmiş olarak sunar. Yeni geliştirilen odaklama algoritması sayesinde AF performansını artırmaya da katkıda bulunmaktadır. Böylece X100V -5EV altında işlem yapabildiği için düşük ışık şartları altında kolayca ve hızlıca odaklama yapılarak fotoğrafların her an üretilebilmesini sağlamaktadır.

 

 

©Alberto Buzzanca

 

Gelişmiş yüz ve göz tanımı

 

Faz algılamalı otomatik odaklama pikselleri sensör alanının tamamında yerleştirilmiştir ve X-Processor 4 işlemci ve yeni bir algoritma ile birleştirilerek gelişmiş izleme özelliği ve yüz ile göz tanımında kesinlik sunabilmektedir. Böylece AF performansı, çerçeve içinde hareket eden kişilerde ve yüzü yan duran konularda önemli ölçüde gelişmiştir.

 

 

 

Daha fazla AF hızı için mesafeyi belirleyin

 

Odak Sınırlama İşlevi lensi belirli mesafelere ayarlayarak, daha hızlı AF performansı elde etmek için kullanılır. Bu, özellikle konuya olan yaklaşık mesafe tutarlı ve yüksek performanslı AF gerekli olduğunda çok faydalıdır.

 

 

Efsanevi Renk Bilimi

 

Fujifilm’in renk bilimlerindeki tarihi, markayı tüm dünyadaki fotoğrafçılar tarafından çok iyi bilinen bir konuma getirmiştir. Bu alanda tecrübe edindiği 85 yıl boyunca Fujifilm, en ikonik fotoğraf filmlerinden bazılarının yaratıcısı olmuş ve bu olağanüstü tecrübe, 17 adet dijital Film Simülasyon modunda yeni bir uygulama alanı bulmuştur. Bu en ileri teknoloji sayesinde fotoğrafçılar, makineden çıkan şaşırtıcı sonuçların tesadüf olmadığını göreceklerdir.

 

Tüm dünyada sevilen PROVIA, Velvia, Astia, ACROS ve Eterna gibi klasik film benzetimlerinin yanısıra yeni Classic Negative benzetimi ile farklı bir yaratıcılık duyarlılığı oluşturabilirsiniz. 

 

Color Chrome Etkisi / Color Chrome Mavi

 

 

Color Chrome Etkisi bir resimde bulunan renklere ek zıtlık ve doygunluk sağlarken Color Chrome Mavi etkisi ise aynı etkinlikleri, sadece mavi renge uygular.

 

 

 

©Jonas Dyhr Rask

 

Kumlanma etkisi

 

 

Makine dahilinde kolayca bir "Film havası" yaratmak için her bir fotoğrafa doğal film kumlanması ekleyebilirsiniz. Bu işlev çeşitli Film simülasyonları ile birleştirilebilir ve böylece her bir fotoğrafa özgün bir doku ekleyebilirsiniz.

 

 

©Jonas Dyhr Rask

 

Çoklu pozlama

 

 

9 kata kadar fotoğraf "Ekleme", "Orantılı Aydınlık" veya "Orantılı Karanlık" modları ile çoklu bakış açıları veya zamanda farklı noktalar halinde birleştirilebilir. Film simülasyonları dahil çeşitli ayarlar her bir pozlamaya uygulanabilir ve böylece eşsiz bir izlenim makine dahilinde üretilebilir.

 

 

©Jonas Dyhr Rask

Yüksek çözünürlüklü video kayıtları

 

 

X100V modelinde sunulan saniyede 30 kare ile 4K video veya 1080p ile saniyede 120 kare imkanları ile süper yavaş ağır çekim etkinlikleridir. Video çekmeyi sevenler ise HDMI çıkışlı 10-bit, 4:2:2 renklerin sunduğu aşırı renk canlılığından ve Fujifilm’in gelişmiş renk üretimi teknolojileri sayesinde ETERNA gibi Film Benzetimlerini video çekimlerine ekleyebilmekten memnun kalacaklardır. Ayrıca fotoğrafçılar “Monochromatic Color” ve “Color Chrome Effect” gibi dijital çekim özellikleri ile yaratıcı vizyonlarını doğrudan, kayıt edilen çekimlere yansıtabilirler.

 

 

 

Batarya Ömrü

 

 

Tam dolu pil ile çekilebilen kare sayısı, önceki kuşaklara nazaran belirgin düzeyde artmıştır. Bu batarya tam dolu olduğunda ve EVF ile yaklaşık olarak 350 kare, OVF ile yaklaşık olarak 420 kare çekebilmektedir.

 

 

 

 

 

 

Batarya ömrü:
fotoğraflarda
yakl. 350 kare (EVF, Normal mod kullanıldığında)
yakl. 420 kare (EVF, Normal mod kullanıldığında)
Batarya ömrü:
film çekim süresi
[4K] yakl. 55dak. (29.97p)
[Full HD] yakl. 75dak. (59.94p)

 

 

 

 

Terminaller

 

 

Makine USB Type-C giriş ile donanmıştır ve dolmadan veri aktarımına kadar her işlemi buradan halleder.