Nikon Z7 II Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Nikon Z7 II Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Nikon Z7 II Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Nikon Z7 II Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

Nikon Z7 II Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺133.206,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺118.599,00(KDV Dahil)

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Garantili | Nikon Yetkili Bayisidir

:

Nikon Z7 II Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Gövde
Nikon Z 7II Body Aynasız fotoğraf makine gövdesi orijinalinden harika olan her şeyi alır ve yeteneklerini daha da artırır. Yüksek çözünürlüklü 45,7 MP FX biçimli BSI CMOS sensör ve çift EXPEED 6 görüntü işlemcisine sahip olan Z 7II, açıkça ayrıntılara takıntılı görüntü oluşturucuyu hedefliyor. UHD 4K60 Video; N-Log & 10-Bit HDMI çıkışı ve 10 fps sürekli çekim, ISO 64-25600.


NikonZ 7II

Hiçbir tuval çok büyük değildir. Önemsiz ayrıntı yoktur.
Ayrıntılara titiz dikkat. Korkusuz bir çalışma etiği. Uyum sağlama becerisi. Yolun her adımında ayrıntı tutkunuza uyacak tam çerçeveli aynasız fotoğraf makinesiyle tanışın. Işıkla nasıl çekim yapmak istiyorsanız Nikon Z 7II, size fikirlerinizi mükemmel bir şekilde gerçekleştirme olanağı sunar.

Sanatınız, tutkunuz
Sizinle vizyonunuzu ödün vermeden uygulamak arasında hiçbir şeyin durmasına izin vermeyin. Büyük hikâyeleri anlatan küçük ayrıntılardan zengin ayrıntılarla tasvir edilen geniş görünümlere kadar. Girift portrelerden sinematik aksiyona. Her ayrıntıyı göreceğinizi ve gördüğünüz her şeyi yakalayacağınızı bilerek özgürce yaratın.

Daha fazla güç, daha fazla ayrıntı
Merkezindeki ikiz EXPEED işlemciyle Z 7II, yüksek çözünürlüklü tam çerçeveli görüntüler oluşturma zorluğunun üstesinden zahmetsizce gelir. Geniş ISO aralığında daha fazla dinamik aralık ve daha net performans avantajından yararlanacaksınız. Aşırı düşük ışıkta çekim yaparken bile mutlak kararlılıkla odaklanabileceksiniz.

Maksimum hız ve güvenilirlik
Çift kart yuvası, UHS-II SD kartlarını bir yuvada ve XQD veya ultra hızlı CFexpress kartlarını diğer yuvada kullanmanıza olanak tanır. Fotoğraf makinesini, kartları kapasite aşımı veya yedekleme için kullanacak şekilde yapılandırın ya da RAW dosyalarını JPEG'lerden ve durağan görüntüleri videolardan ayırın.

Ultra geniş ve keskin netlikte AF
Hassas Karma AF sistemi, geniş ve son derece keskin bir kapsama alanı sunar. Fotoğraf makinesi, bekleme modundan uyandırıldığında seçtiğiniz netleme noktasına geri döner. -4 EV'ye kadar düşürülebilen pozlama ölçümü, f/2 (veya daha hızlı) bir objektifle çekim yaparken kullanılabilir.

Daha uzun süre daha hızlı ve sessiz çekim yapın
10 fps'ye kadar çekim hızları muazzam esneklik sağlarken, daha derin arabellek ve çift kart yuvası kesintisiz çekim yapmanıza olanak tanır. Tek seferde 200'e kadar tam çözünürlüklü JPEG veya 77 adet 12 bitlik sıkıştırılmamış RAW görüntü yakalayın.

Mükemmel dinamik aralık
Dokular, desenler, renkler. Z 7II, hem yüksek hem de düşük ISO değerlerinde olağanüstü dinamik aralık sağlar. Ton geçişleri son derece pürüzsüzdür ve cilt tonları çarpıcı bir doğrulukla yeniden üretilir. 4K/60 p'ye kadar çözünürlüklerde video çekme kabiliyeti, dinamik sahneleri büyüleyici ayrıntılarla tasvir etmenize olanak tanır.

Hassas izleme
Küçük konular bile hassasiyetle izlenebilir. Deklanşör aracılığıyla izlemeyi açıp kapatabilir ya da bir fotoğraf makinesi veya objektif Fn düğmesine izleme özelliği atayabilirsiniz.

İnsanlar ve hayvanlar
Göz Algılama AF özelliği, insanların gözlerine odaklanır. Hayvan Algılama AF özelliği de aynı şeyi kediler ve köpekler için yapar. İster durağan görüntü, isterse video çekiyor olun, konunuzun gözlerine güvenilir bir şekilde odaklanın.

Nikon Z'nin avantajı
Nikon Z, Nikon'un şimdiye kadar geliştirdiği en ileri düzey optik sistemdir. Sürekli genişleyen olağanüstü NIKKOR Z objektif yelpazesiyle bir araya gelen ultra geniş Z objektif yuvası, ışıkla daha önce hiç olmadığı kadar içerik oluşturmanıza olanak tanır. Her objektif, herhangi bir diyafram. Parlaklar daha parlak. Derinlikler daha derin. Keskinlik daha keskin.

Her duruma ayak uyduran bir vizör
Yüksek çözünürlüklü 3690 k noktalı elektronik vizör (EVF), yüksek hızda çekim yaparken bile akıcı ve kesintisiz bir görüntü sağlar. Yüksek yenileme hızı, kararmayı büyük ölçüde azaltarak önünüzdekileri asla gözden kaçırmamanızı sağlar.

Size uyum sağlayan ekranlar
Özelleştirilebilir bilgi ekranları, ayarları hızlı bir şekilde yapmanıza olanak tanır veya durağan görüntü çekerken bilgi ekranını tamamen devre dışı bırakmayı tercih edebilirsiniz. Canlı Görüntü modunda çekim yapmak için monitörü eğerseniz EVF, güç tasarrufu yapmak için otomatik olarak kapanır.

Küçük diyafram açıklıklarında maksimum keskinlik
Yüksek alan derinliğinde mi görüntü oluşturuyorsunuz? Z 7II, bir objektifi durdurduğunuzda meydana gelebilecek kırınımı önler. Doğa manzaralarından şehir manzaralarına kadar, daha küçük diyafram açıklıklarında çözünürlük kaybı endişesi yaşamadan çekim yapabilirsiniz.

"Sağlam" demek bile onu anlatmaya yetmez
Engebeli arazi, zorlu hava koşulları veya aniden ortaya çıkan sis gibi durumlar Z 7II'nin gözünü korkutamaz. Süper güçlü, ancak hafif magnezyum alaşımından üretilen bu aynasız fotoğraf makinesi; toza, kire ve neme karşı tamamen yalıtılmıştır. Fikirlerinizin sizi götürdüğü yere gidin ve oraya vardığınızda rahatça çekim yapın.

Şarj başına daha fazla çekim
Z 7II, mümkün olan en verimli şekilde çalışır ve yeni pili, şarj başına daha fazla çekim yapmanızı sağlar. İhtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz bir güç tasarrufu modu da vardır.

Güç açık
Uzun çekimlerde bir Tip C USB kablosuyla fotoğraf makinenize sürekli güç sağlayabilirsiniz (ve hatta pili şarj edebilirsiniz). Zaman aralıklı çekim dizileri oluşturmak için idealdir.

Dikey çekim
Portre mi çekiyorsunuz? İsteğe bağlı Çok Yönlü Pil Tutucu MB-N11, dikey çekim için kontrollere sahiptir ve sabit bir tutuş sunar. Pilleri güç harcamadan ve çalışırken değiştirebilirsiniz.

Kablosuz kontrol
Kablosuz aydınlatma kurulumlarıyla mı çalışıyorsunuz yoksa uzaktan mı çekim yapıyorsunuz? İsteğe bağlı Kablosuz Uzaktan Kumanda WR-R11b'yi ve uzun menzilli Kablosuz Uzaktan Kumanda WR-1'i kullanabilirsiniz.

Donanım yazılımını SnapBridge ile güncelleyin
Nikon'un sürekli geliştirilen SnapBridge uygulaması, artık fotoğraf makinenizin donanım yazılımını akıllı cihazınız üzerinden güncellemenize olanak tanıyor. Bu uygulamayı uzaktan durağan görüntü ve video çekmek için de kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, JPEG'leri veya RAW dosyalarını filtrelemek ve herhangi bir akıllı cihazla ya da bilgisayarla paylaşmak için etiketleri ve telif hakkı bilgilerini doğrudan uygulama üzerinden ekleyebilirsiniz.


Nikon Z7 II İnceleme:
Geliştirilmiş işleme, daha fazla çok yönlülük, ancak tasarıma aşina olan Nikon Z 7II, orijinalinden harika olan her şeyi alır ve yeteneklerini daha da artırır. Yüksek çözünürlüklü 45,7 MP FX biçimli BSI CMOS sensör ve çift EXPEED 6 görüntü işlemcisine sahip olan Z 7II, açıkça ayrıntılara takıntılı görüntü oluşturucuyu hedefliyor.

Sensörün tasarımı, daha fazla ayrıntı kaydetme özelliği için optik düşük geçişli filtreyi göz ardı eder ve sensör, gür, zengin yakalama için ISO 64'e kadar yerel bir hassasiyet aralığını destekler. Güncellenen işleme ayrıca, hızlandırılmış 10 fps sürekli çekim hızı ve hareketli nesnelerle çalışmak için daha derin tampon dahil olmak üzere daha hızlı hızlar sağlar. N-Log veya HLG (HDR) modlarını kullanarak harici olarak 10 bitlik kayıt yapma seçeneğiyle UHD 4K 60p video da desteklenir). Sensör ayrıca, artık Geniş Alan AF modlarında ve film kaydı sırasında Göz Algılamalı AF'yi destekleyen ve -4,5 EV'ye kadar düşük ışıkta odaklamaya izin veren 493 noktalı aşama algılamalı AF sistemi içeriyor. Ek olarak, 5 eksenli vücut içi Titreşim Azaltma, takılı herhangi bir lensle kamera sarsıntısının görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Görüntülemeyi dengeleyen Z 7II, genel fiziksel tasarımını koruyor, ancak daha esnek depolama için bir CFexpress Type B kartı ve bir SD UHS-II kartı tutmak için yeni bir çift bellek kartı yuvası arayüzü ile güncellendi. Hem yüksek çözünürlüklü 3,6 m noktalı OLED EVF hem de arkada 3,2 "2,1 m noktalı eğilebilir dokunmatik LCD ekran, görüntü kompozisyonu ve oynatımı için çok yönlülük sağlar ve SnapBridge kablosuz bağlantısı, uzaktan kamera kontrolü, mobil cihazla görüntü paylaşımı ve hatta kablosuz aygıt yazılımı güncellemeleri.

İkinci Nesil Z
İlk çabalarını geliştiren Nikon, orijinal fotoğraf makinesinin sevilen özelliklerinden ödün vermeden daha fazla hız, daha hızlı işleme ve daha fazla çok yönlülük sunmak için Z 7 platformunu revize etti.
Çift EXPEED 6 görüntü işlemcisi, artırılmış arabellek performansı, daha hızlı 10 fps sürekli çekim hızı ve vizörde gözle görülür şekilde azaltılmış kararma süreleri sunar.
Güncellenmiş otomatik odaklama, artık hem fotoğraf hem de video kaydı için Geniş Alan AF modunda hem insanlar hem de hayvanlar için Göz ve Yüz Algılama özelliğini içeriyor.
Zamanlanmış uzun pozlamalı çekim artık harici bir uzaktan kumandaya ihtiyaç duymadan 900 saniyeye (15 dakika) kadar mümkün.
Çift bellek kartı yuvası, daha esnek dosya depolama özellikleri sunar; bir CFexpress Type B ve bir SD UHS-II yuvası, taşma, ayrılmış ve tekrarlayan kaydetme seçeneklerine izin verir.
USB Type-C bağlantı noktası, hareket halindeyken şarj veya daha uzun çekim süreleri için fotoğraf makinesinde şarj veya sürekli güç sağlar.
Lenslerdeki odak halkasının dönüş yönü, kişinin aşinalığına uyacak şekilde değiştirilebilir.
Harici olarak kayıt yaparken HDR (HLG) modu desteği, anında oynatma için anında HDR'ye uygun video dosyaları verir. N-Log, post prodüksiyon ve sınıflandırma sırasında da gelişmiş kontrol için kullanılabilir.
Kameranın ProRes RAW çekimlerini uyumlu bir Atomos harici kayıt cihazına göndermesini sağlayan isteğe bağlı bir ProRes RAW yükseltmesi için uygundur. Bu yükseltme, ProRes codec bileşeniyle daha fazla renk derecelendirme esnekliği ve HDMI üzerinden sıkıştırılmamış 12 bit ham görüntü çıkışı sağlar. Bu yükseltme, 2021'in başlarında kullanıma sunulacak.
SnapBridge kablosuz bağlantısı, bellek kartı tabanlı bir güncelleme sistemine güvenmek yerine fotoğraf makinesinin ürün yazılımını güncellemek için kullanılabilir.
Güncellenen yaratıcı çekim modları arasında Çoklu Pozlama, 20 farklı Picture Control ayarı ve fotoğraf makinesi içi Timelapse kaydı bulunur. Odak yığınlama uygulamaları için odak konumu pozlar arasında kaydırılmış 300 adede kadar ardışık kareyi kaydetmek için bir Odak Kaydırma modu da vardır.
Ek pil ömrü ve daha iyi kullanım için isteğe bağlı MB-N11 Güç Pil Paketi ile uyumludur.

45.7MP FX Biçimli BSI CMOS Sensör ve Çift EXPEED 6 İşlemci
45,7 MP BSI CMOS sensörü, sürekli çekim, filmler ve hızlandırılmış kayıt için yüksek çözünürlüklü çekim, etkileyici düşük ışık kalitesi ve hızlı okuma hızları için kullanılır. Sensörün arkadan aydınlatmalı tasarımı, ISO 64 kadar düşük hassasiyetlerde canlı ve pürüzsüz kalitenin yanı sıra, yüksek ISO değerlerinde, doğal ISO 25600'e kadar yüksek ISO değerlerinde çalışırken fark edilir derecede temiz yüksek hassasiyetli çıktı ve azaltılmış gürültü sağlar. Sensörün tasarımı ayrıca sensörden en yüksek keskinliği ve çözünürlüğü elde etmek için geleneksel optik düşük geçişli filtreyi çıkarır. Sensörün sağladığı avantajlar, arka arkaya 50 kareye kadar 10 fps'de sürekli çekim yapma yeteneği de dahil olmak üzere, kamera sistemi genelinde zengin bir hız sağlayan çift EXPEED 6 görüntü işlemcisidir.

UHD 4K Video Kaydı
Sensör ve işlemci özelliklerini hareketsiz görüntüden daha fazlası için kullanan Z 7II, aynı zamanda yetenekli bir multimedya kamerasıdır. UHD 4K video kaydı 60p'ye kadar mümkündür ve Full HD 1080p video kaydı da ağır çekim oynatma için 120p'ye kadar desteklenir. Video dosyaları, fotoğraf makinesindeki bellek kartlarına veya sıkıştırılmamış dosya olarak HDMI çıkışı aracılığıyla isteğe bağlı bir harici kayıt cihazına kaydedilebilir. Dinamik aralığı en üst düzeye çıkaran düz görünümlü görüntüleri yakalamak için N-Log gama ve HDR'ye hazır çekim kaydetmek için HLG (HDR) dahil olmak üzere Z 7II'ye gelişmiş video işlevleri eklendi. Diğer eklemeler arasında HDMI üzerinden yüksek kaliteli 10 bitlik veri çıkışı yapma yeteneği ve pürüzsüz elde çekim için Elektronik VR işlevi bulunmaktadır. Focus Peaking, manuel odak kontrolünden yararlanmak için kullanılabilir ve çerçeve içindeki aşırı pozlanmış alanları tespit etmeye yardımcı olmak için bir Zebra Çizgileri seçeneği de mevcuttur. Ses kaydı, yerleşik stereo mikrofon kullanılarak yapılabilir veya isteğe bağlı bir harici mikrofon, kalite üzerinde daha fazla kontrol için 3,5 mm stereo jak üzerinden eklenebilir ve kulaklık jakı aracılığıyla canlı izleme mümkündür.

493 Noktalı Faz Algılamalı AF Sistemi
Sensörün üzerinde, hem dikey hem de yatay olarak görüntü alanının% 90'ını kaplayan 493 faz algılamalı otomatik odak noktası dizisi bulunur. Bu, hem fotoğraflar hem de video için hızlı ve doğru odaklama sağlar ve geniş bir kapsama alanı ile konu izleme, çerçevenin kenarlarına yakın bir yerde çalışır. Hibrit AF, video için kullanılabilir ve bu, çekim sırasında düzgün odak sağlamak için faz ve kontrast algılama sistemleri arasında otomatik olarak geçiş yapar. Ek olarak, en yeni NIKKOR Z objektifler, sessiz çalışma için optimize edilmiştir.

Titreşim Azaltma
Gövde içi 5 eksenli sensör kaydırma Titreşim Azaltma, kullanılan Z tipi lens ne olursa olsun, kamera sarsıntısının 5 durağına kadar telafi eder. Bu sistem, 3 eksenli sabitlemenin kullanıldığı isteğe bağlı FTZ Adaptörünü kullanırken uyarlanmış F-montajlı lenslerle de çalışır.

Gövde Tasarımı
Parlak, net ve canlı görüntü oynatımı ve canlı görüntü çekimi için geniş 3,2 "2,1 m noktalı LCD ekran mevcuttur. Ekran, hem yüksek hem de alçak açılardan çalışmanın yararına olacak eğimli bir tasarıma sahiptir ve ayrıca daha fazlası için bir dokunmatik ekrandır. sezgisel kullanım, gezinme ve ayar kontrolü.
Rahat göz seviyesinde görüntüleme için 3,6 m noktalı OLED elektronik bulucu mevcuttur. 0.80x yüksek büyütme oranına sahiptir ve keskin, net bir görüntüyü garanti etmek için NIKKOR optik kullanır. Bulucu ayrıca, daha kolay temizlik için bir flor kaplamaya sahiptir.
Z 7II'nin üst paneli nokta matrisli OLED ile yapılandırılmıştır. Bu düşük enerjili ekran, önemli kamera ayarlarına hızlı erişim sağlar.
Bir CFexpress Type B / XQD bellek kartı yuvası ve bir UHS-II SD kart yuvası ile yapılandırılan esnek dosya depolama, tekrarlayan, taşan veya ayrılmış depolama yöntemlerini kullanma seçeneğiyle mümkündür.
Sağlam bir magnezyum alaşımlı kasa, zorlu iklimlerde ve sert koşullarda çalışmaya fayda sağlamak için hem toza hem de hava koşullarına dayanıklıdır.
Ergonomik tutuş ve genel form faktörü, uzun süre kullanımda fayda sağlayacak şekilde şekillendirilmiştir ve kaymaz bir malzeme ve kusursuz ayarlar ve odak noktası seçimi için bir kumanda kolu ile daha da vurgulanmıştır.
Düşük çözünürlüklü görüntülerin sorunsuz aktarımını ve uzaktan çekim özelliklerini etkinleştirmek için yerleşik SnapBridge bağlantısı. BLE (Bluetooth Düşük Enerji) ve Wi-Fi, fotoğraf makinesi ile akıllı cihaz arasındaki iletişimi sağlar ve ayrıca mobil cihaz, uzaktan çalışmayı sağlamak için deklanşörü uzaktan tetikleyebilir ve kameradan canlı bir görüntü görüntüsü görüntüleyebilir. Ayrıca SnapBridge, fotoğraf makinesinin donanım yazılımını güncellemenin daha kolay bir yöntemi olarak da kullanılabilir.


  • Garanti
  • Hızlı Teslimat
  • Ücretsiz Kargo
  • Taksit İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR