Olympus OM-D E-M5 Mark III Gövde (Siyah)
Olympus OM-D E-M5 Mark III Gövde (Siyah)
Olympus OM-D E-M5 Mark III Gövde (Siyah)
Olympus OM-D E-M5 Mark III Gövde (Siyah)

Olympus OM-D E-M5 Mark III Gövde (Siyah)

Marka : OLYMPUS
İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺17.500,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺16.450,00(KDV Dahil)

Olympus Türkiye Resmi Distribitörü Garantili | Olympus Ankara Yetkili Satıcısı 

:

Neden E-M5 Mark III?

 

Kentsel orman, yüksek veya sokaklarda, güpegündüz veya gece manzarası manzarasında, yağmurlu havalarda ya da değil. E-M5 Mark III hepsini halledebilir. Neredeyse ne kadar ileri gidebileceğin konusunda bir sınır yok. Kompakt, hafif boyut, hacimli ekipman zincirlerinden kurtulmanızı sağlar. Mükemmel fotoğrafçılığın, ileri teknolojiye ve olmazsa olmaz işlevselliğe sahip olmasını mümkün kılan fotoğrafçılığınızı yeni boyutlara çekin. Kısacası: İstediğiniz yerde ve istediğiniz zaman keşfetmeniz gereken her şey.

 

 

 

Şaşırtıcı taşınabilirlik

Sınıfındaki hiçbir kameraya benzemeyen şekilde E-M5 Mark III de zincirlerinizi kırmanıza olanak veren hafif ve kompakt bir boyuta sahip. Tüm Olympus sistemi rakiplerinden çok daha küçük. Gördüğün gibi dünyayı ele geçir. Fotoğraflarda. Videolarda. Her açıdan. Kişisel çekim tarzınıza uydurmak istediğiniz lensleri kullanın - E-M5 Mark III sistemi her zaman taşınabilir kalır.

 

20MP Live MOS Sensör

Hareket halindeyken veya daha karanlık yerlerde çekim yaparken zengin optik ve detayları net bir şekilde sunun - E-M5 Mark III'teki yüksek güçlü sensör, güçlü görüntü sabitleme (IS) ile çalışmak üzere özel olarak üretildi. Yansıma önleyici AR Kaplama, doğrudan algılayıcıdaki parlamayı ve gölgelenmeyi azaltır.

 

TruePic VIII Görüntü İşlemcisi

20M Live MOS sensörünü mükemmel şekilde tamamlayan gelişmiş görüntü işlemcisidir. Çift dört çekirdekli sistemi ve özel AF hesaplama devresi, ultra hızlı otomatik odaklama hızı ve mükemmel görüntü kalitesi arkasındaki gücü sağlar.

 

Gövde-içi görüntü sabitleme

E-M5 Mark III'ün içine yerleştirilen IS, 5.5'e kadar deklanşör hızı düzeltme adımları * sağlar, bu da sizi dışarı çıkıp dünyayı ele geçirmekten alıkoyacak hiçbir şey olmadığı anlamına gelir. Kameranın içinde, böylece her objektifte elde net çekim sonuçları elde edersiniz. M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4 IS PRO gibi uyumlu bir objektif kullanıldığında, Sync IS özelliği, fotoğraf makinesinin ve objektifin 6,5 EV'ye kadar düzeltme adımlarını sunmak için mükemmel bir şekilde çalışmasını sağlar.

 

Çok çeşitli M.Zuiko Digital lensler

Aralarından seçim yapabileceğiniz 20'nin üzerinde lens ile E-M5 Mark III'te yaratıcılığınızı, fotoğraf tutkunuzu ve çekim tarzınızı kolaylıkla yaşamanızı sağlayan akıllı bir sisteme sahipsiniz. Makro, balık gözü, ultra telefoto… gitmek istediğiniz yöne sınırlama yoktur.

 

 

121-nokta all-cross tipi

Her çeşit çapraz düzende şaşırtıcı 121 puan ile, çip üzerinde Faz Tespiti AF ile, E-M5 Mark III tüm fotoğrafçılık ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Desenler ve hareketli nesneler bile yüksek hızda hassasiyetle yakalanabilir.

 

Yüksek hassasiyet

Daha karanlık bir arkaplanın önünde düşük ışıkta veya daha karanlık nesnelerde net fotoğraflar çekmek özellikle zordur - ancak E-M5 Mark III bu zorlukla başa çıkabilir. Hızlı otomatik netleme, en geniş diyafram ayarında bile konunun öne çıkmasını sağlamak için renkler ve şekiller alarak hassas kalır.

 

AF Hedef Modu

E-M5 Mark III size uygun fotoğrafçılık için üretildiği için, AF Hedef modu özelliği. Bu, eylem veya makro fotoğrafçılıkta konunuza doğru şekilde odaklanmak için altı seçeneğe sahiptir. Tek eylem düğmesi, istediğiniz sahnelerin hızlı ve kolay şekilde yakalanmasını sağlar.

 

Yüz / Göz Önceliği AF

Portre fotoğrafçılığı veya yalnızca etrafınızdaki insanları yakalamak için E-M5 Mark III, insan yüzlerini ve gözlerini otomatik olarak algılama yeteneğine sahiptir. Sonuç, deklanşöre her tıkladığınızda veya dokunduğunuzda konunuza odaklanın.

 

 

İkonik Tasarım

E-M5 Mark III, orijinal OM sisteminin ikonik tasarımını bir adım öteye taşıyor. OM sistem tasarımının ikonik bir özelliği olan kameranın üstündeki delta şekli de burada görülebilir. Hafifçe eğimli üst kenar, kameranın gelişmiş görünümünün altını çizmek için deri benzeri malzeme ile üst kısım yüksekliği arasındaki dengeyi ayarlar.

 

Kolay görüntüleme

E-M5 Mark III'teki Elektronik Vizörün (EVF) sırtı kameranın daha sabit görünmesini sağlamak için daha geniştir - ve kullanımı daha kolaydır. Uzun göz noktası olan büyük EVF, gözlük kullananların görüntü yakalamanın keyfini çıkarmasını da sağlar.

 

Sabit kavrama ve kontrol

Tutamak, baş parmak dayanağını kullanarak E-M5 Mark III'ü tutarken hissettiğiniz rahatlığı artırmak için dikkatlice tasarlanmıştır. Bu, kendiliğinden çekim veya kayıt için gerekli olan daha güvenli bir tutuşa neden olur. Mod kadranı konumu, kadran kontrolünü iyileştirmek için de düzeltildi.

 

Esnek çekim

E-M5 Mark III'teki döner LCD ekranla çekim yaparken garip veya rahatsız edici pozisyonlara girmeniz gerekmez. Monitör sizi ayarlar - yukarı veya aşağı çekim yapmak için. Bu aynı zamanda dinamik sahneler içeren filmler kaydederken sahip olması gereken bir şeydir.

 

 

Zor koşullara dayanıklı gövde

Fanteziniz sizi nereye götürürse götürsün, E-M5 Mark III ile oraya gidin. Tam conta yerleşimi sayesinde su sıçramasına, toza ve donmaya karşı –10 ° C'ye kadar dayanıklıdır. En şiddetli ortamlar - yağmurdan kardan toza kadar - E-M5 Mark III'e işlemez.

 

Supersonic Wave Filter (SSWF)

Sınıfın en iyisini elde edin - ve net sonuçlar alacağınızı bilmenin mutluluğunu yaşayın. E-M5 Mark III'teki lensleri ne zaman değiştirirseniz, fotoğraf makinesi saniyede 30.000 defadan fazla ultra yüksek hızlarda titreyerek sensöründeki tozları anında temizler. Sensördeki özel kaplama tozu daha da önler.

 

 

E-M5 Mark III çekim teknolojileri

Fotoğrafçılığınızı daha yükseğe çekmenize yardımcı olmak için, E-M5 Mark III'ün kompakt ve hafif gövdesi güçlü bir sensör, gelişmiş görüntü işlemcisi ve birçok ünlü Olympus mühendisliği barındırıyor.

 

Odak Braketi ve İstifleme

Özellikle makro çekimler için mükemmel olan bu E-M5 Mark III işlevi, fotoğraflarınıza doğa rehberlerinde bulunan kenardan kenara netlik sağlar. Odak Yığma, konunuzun birkaç fotoğrafını çeker ve daha sonra tek, tamamen odaklanmış ve yüksek kaliteli bir görüntü oluşturmak için kamera tarafından istiflenir. Odak Braketi benzer şekilde çalışır ve görüntüleri bir bilgisayarda manuel olarak derlemenize izin vererek tam kontrol sağlar.

 

Tripod 50M Yüksek Çöz Çekim

Bu E-M5 Mark III işlevini kullandığınızda, yüksek çözünürlüklü ve yüksek çözünürlüklü ayrıntılı fotoğraflar mümkündür. Sensörü kaydırır ve daha sonra birleştirilen ardışık çekimler yapar. Sonuç, inanılmaz bir 50 megapiksel görüntüdür.

 

Titreşimsiz Çekim ve Titreşimsiz Tarama

Kullanımı kolay olan yüksek teknoloji - bu E-M5 Mark III'ün işlevlerinin konusu budur. Mekanik veya elektronik obtüratör özelliklerini kullanırken titremenin etkilerini bastırırlar. Her iki durumda da, mükemmel pozlanmış son fotoğraf için ışık kaynağının neden olduğu titremeyen veya çizgili desenler telafi edilir.

 

 

Canlı Kompozit Modu

E-M5 Mark III ile serbest kalmak, istediğiniz zaman, gece veya düşük ışıkta bile çekim yapmak anlamına gelir. Canlı Kompozit ve Canlı Ampul modlarının devreye girdiği yer burasıdır. Şehir manzaralarını yıldızlı bir gökyüzüne çekebilir veya hafif parkurlarla yaratıcı olabilirsiniz. Ve fotoğrafı çekmeden önce LCD'deki pozlamayı kontrol edebilirsiniz.

 

 

 

Profesyonel Çekim

İstediğiniz anı yakalayın - E-M5 Mark III'teki Pro Capture sayesinde. Deklanşöre yarım bastığınız andan itibaren - geçici olarak kaydedilen 14 kareye kadar - çekmeye başlar. Düğmeye sonuna kadar bastığınızda, kesintisiz çekim başlar. Bu, geri dönüp istediğiniz sahneyi seçme şansınız olduğu anlamına gelir.

 

Özne İzleme Küme Görüntüsü

Bu gelişmiş özellik, E-M5 Mark III’ün AF İzleme işlevini kullanırken hareketli konulara odaklanmanızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. Hassas ve hızlı sonuçlar sağlamak için doğrudan monitörde gösterilen bir izleme alanı kümesi kullanır.

 

Yüksek hızlı mekanik obtüratör

Parlak dış mekan koşullarında çekim yaparken odaklanma efektlerini kullanmanın tadını çıkarın - E-M5 Mark III’ün mekanik deklanşörü ile maksimum 1/8000 saniyede mümkün. Geniş çaplı bir lens kullandığınızda bile, bir ND filtresine ihtiyaç duymadan doğru ve en geniş diyafram açıklığı elde edersiniz.

 

Doğru Manuel Odaklama

Manuel odaklama, özellikle E-M5 Mark III’ün Manuel Odak Yardımı özelliğiyle zor olmak zorunda değildir. Odağı tam olarak aldığınızdan emin olmak için odaklanmak istediğiniz alanı büyütür.

 

Tepe Performans

E-M5 Mark III ile konuya manuel olarak odaklandığınızda bir başka yararlı özellik: Focus Peaking. Keskin konturlar aldığınızdan emin olmak için ana hatlara odaklanma tepe noktalarını vurgular ve görüntüler.

 

 

AF Limitleyici

Her fotoğrafçının sahip olmak istediği kullanışlı bir özellik: AF Sınırlayıcı. Objektife bakılmaksızın, E-M5 Mark III'ün sahnedeki diğer nesnelere odaklanmasını engelleyerek daha hızlı netleme sonuçları elde etmek için otomatik netleme aralığını sınırlayabilirsiniz. Üç AF alanı ayarlayın ve anında özellik etkinleştirme için kontrolleri özelleştirin.

 

Dokunmatik yüzey AF

Elektronik Vizör (EVF) ile çekim yaparken daha fazla özgürlük sağlamak için, E-M5 Mark III, otomatik netleme noktasını istediğiniz gibi konumlandırmak için dokunmatik ekran olarak dokunmatik imleci kullanmanıza olanak tanır - tıpkı bir imleç gibi. Böylece fotoğrafın odak noktasını hızla değiştirirken EVF’yi aramaya devam edebilirsiniz.

 

AF ve Dokunmatik Deklanşöre dokunun

E-M5 Mark III'teki dokunmatik ekran LCD monitör sadece otomatik odağı parmağınızla basıp kaydırarak sezgisel olarak tanımlamanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda fotoğrafı tek dokunuşla çekmenizi sağlar.

 

 

Kaliteli film yapımı

İstediğiniz zaman fotoğrafçı olmaktan, kameramanlaşmaya geçin. E-M5 Mark III aynı zamanda dinamik bir sinemaya benzer bir his uyandıran filmleri net kalitede yapmak için idealdir.

 

Video için 5 eksenli görüntü sabitleme

Videolar için görüntü sabitleme (IS), özellikle serbest stil çekerken mükemmel bir anlam ifade eder. Sonuçta, kamerayı kaydırırken, hareketli görüntüleriniz istenmeyen kamera sarsıntısını telafi eden bir IS sistemi ile daha net ve keskin görünüyor. E-M5 Mark III, beş eksenin tamamında bu dengeyi sunar.

 

Yüksek kalite 4K video

E-M5 Mark III, 4K (3840 x 2160) ve C4K (4096 x 2160) formatlarıyla uyumluluğu sayesinde orijinal film üretimi için idealdir. 4K ile 30p, 25p veya 24p kare hızında veya C4K ile 24p kare hızında ve maks. 237 Mbps bit hızında, 4K dijital sinema standardında kaydedebilirsiniz.

 

Mikrofon girişi

Filminizin sesini harici bir cihazla * yükseltmek istiyorsanız, mikrofon girişi kolay erişim için doğrudan E-M5 Mark III'ün yanına yerleştirilir. Direkt olarak çalışan ayakkabıya doğrudan bağlanabilen ME-31 Kompakt Tabanca Mikrofonunu veya Hi-Res ses için LS-P4 Kaydediciyi seçin.

 

* Piyasada satılan hot shoe adaptörü montajı gerektirir.

 

Zor koşullarda sızdırmazlık

Yağmurlu günler, sıfırın altındaki sıcaklıklar, tozlu yerler - E-M5 Mark III hepsini kaldırabilir. Ünlü Olympus hava sızdırmazlık sistemi ile elementlere karşı tamamen yalıtılmıştır. Demek istediğin zaman tutkunu yaşayabilirsin.

 

Zengin aksesuar çeşidi

ME-31 Kompakt Tabanca Mikrofonuna * ve LS-P4 Kaydediciye * ek olarak, E-M5 Mark III ayrıca ECG-5 Dedicated External Grip ile donatılabilir. Deklanşöre ve kontrol kadranına erişirken, daha güvenli bir tutuş sağlar.

 

* Piyasada satılan hot shoe adaptörü montajı gerektirir.

 

 

Asistan kullan

E-M5 Mark III, bir fotoğrafçı olarak hayatı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Çeşitli elverişli özellikleri ve konforları ile bu OM-D, özgür olmanın ve herhangi bir çekim tarzının keyfini çıkarmanız için bir zevk haline getiriyor.

 

Yüksek Görünürlüklü Elektronik Vizör

E-M5 Mark III'teki Elektronik Vizörün (EVF) canlı renkleri ve yüksek kontrastlı ekran performansı hiçbiri ikinci. Yaklaşık 2.36 milyon noktalı OLED, 1.37x büyütme ile görüntülemeyi kolaylaştırır. Kabaca 27mm göz noktası mesafesi, gözlük kullananlar için idealdir.

 

Kişisel Mod

Sık kullandığınız ayarlara anında erişin - basitçe çevirmeli veya çevirmeli. C modunda, kolay ve hızlı kullanım için çekim ayarları veya modları gibi favori ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Sık kullanılan iki ek ayar da menü üzerinden hızlı bir şekilde saklanabilir ve erişilebilir.

 

Kolay Wi-Fi ve Bluetooth®

E-M5 Mark III’ün diğer cihazlara (OI.Share yazılımı olan bir tablet veya akıllı telefon gibi) kablosuz olarak bağlanabilme özelliği, Wi-Fi veya Bluetooth® aracılığıyla, kablolarla bağlanmadan daha fazla çekim ve fotoğraf aktarma özgürlüğüne sahip olduğunuz anlamına gelir.

 

Uygun USB şarj

E-M5 Mark III ile, uygun USB şarjı sayesinde sizi nerede olursanız olun güç voltajından bağımsız kılan bir OM-D'ye sahipsiniz. Arabada, otel odanızda, havaalanında. Ayrıca bir powerbank kullanarak pilleri şarj etme seçeneğiniz de vardır.

 

Senaryo modları ve Sanat Filtreleri

Parmağınızın ucunda, konu veya sahne için doğru olan E-M5 Mark III'teki çekim ayarları için, arasından seçim yapabileceğiniz toplam 22 sahne modu olan altı tema var - Portre'den Gece Manzarasına Yakın çekimler. Etkileyici sonuçlar için 16 Sanat Filtresinden birini ekleyin.

 

 

Kutu İçeriği

Kamera gövdesi (Siyah)

FL‑LM3 Flaş

BLS‑50 Lityum-Iyon Pil

BCS‑5 Pil Şarj Cihazı

Omuz Askısı

Micro Four Thirds gövde kapağı (BC-2)

İşlem talimatları

Garanti Kartı

CB-USB12 USB Kablo

 

Teknik Özellikler

 

 

Tip

 • Lens yuvası

  Micro Four Thirds

 

 

 

Görüntü Algılayıcı

 • Tip

  4/3'' Canlı MOS alıcı

 • Efektif piksel

  20,4 Megapiksel

 • Filtre düzeni

  Birincil renk filtresi (RGB)

 • Açı oranı & alanı

  4:3 / 17,3 x 13,0 mm

 • Tam çözünürlük

  21,8 Megapiksel

 

 

 

Motor

 • Tip

  TruePic VIII

 

 

 

Filtre

 • Toz koruma filtresi

  Süpersonik Dalga Filtresi

 

 

 

Vizör

 • Tip

  Elektronik Vizör

 • Piksel sayısı

  2,360 K nokta

 • Dioptri ayarı

  Evet -4,0 - +2,0 dioptri / dahili tip

 • Görüntü alanı

  Yakl. 100%

 • Yakınlaştırma

  Mak. 1,37 x 50 mm lens ile sonsuz -1 dioptri ayarında (seçilen vizör stiline göre değişir)

 • Göz noktası

  27 mm -1 dioptride vizör lensinden

 • Şık

  3 stil seçilebilir

 • Görüntülenen bilgi

  • Açıklık değeri
  • Enstantane hızı
  • AF kare (super empoze)
  • AF doğrulama işareti
  • AF kilit
  • Otomatik ayraç
  • pil kontrol
  • Pozlama telafi işareti
  • değer simgesi ile pozlama telafisi
  • Pozlama düzey işareti
  • Pozlama modu
  • Flaş
  • FP flaş
  • IS hareket modu
  • Ölçüm modu
  • Depolanabilir ardışık poz sayısı
  • Beyaz dengesi
  • Seviye Ölçme
  • Aydýnlýk ve Gölge
  • Canlý Ön-Ýzleme fonksiyonu
  • Histogram
 • Renk ısısı düzeltme

  +/- 7 seviyeler

 • S-OVF

  Canlı Görüntü dinamik aralığı genişletir

 •  

  * P,A,S ve M modlarında EVF kullanırken mevcut. Sanat Filtres, Beyaz Ayarı ve pozlama EVF'de gösterilmiyor.

 

 

 

Canlı İzleme

 • Görüntülenen bilgi

  • Açıklık
  • Enstantane hızı
  • Otomatik ayraç
  • AE kilit
  • Odak modu
  • Çekim modu
  • pil kontrol
  • IS hareket modu
  • Yüz / Göz tanıma modu
  • Kayıt modu
  • ISO
  • Ardışık çekim modu
  • Beyaz Ayarı
  • Ölçüm modu
  • Pozlama telafi değeri
  • AF çerçeve gösterim
  • AF doğrulama işareti
  • Poz Çekme Bilgisi
  • Spot ölçüm alanı
  • Super FP
  • Flaş durumu
  • Dokunmatik Panel Durumu
  • Odak uzaklığı
  • Flaş modu
  • Histogram
  • Seviye Ölçme
  • Aydýnlýk ve Gölge
  • Odak zirvesi
  • Depolanabilir fotoğraf sayısı
  • Özel
  • Yüz tanıma
  • Flaşın şiddeti
  • WiFi
 • Görüntü alanı

  Yakl. 100%

 • Büyütme düzeyleri

  3 / 5 / 7 / 10 / 14 x

 • Dinamik aralık genişletmesi

  HDR1 veya HRD2 modunda iken

 • Ekran modları

  • Karşılaştırma
  • Karelere bölme (4 tip)
  • Kablo ağı
  • Histogram
  • Seviye Ölçme
  • Büyültülmüş görüntü
  • Standart bilgi
  • Kapalı

 

 

 

Görüntü Sabitleme

 • Tip

  Alıcı değiştirme

 • Modlar

  Beş-boyutlu, yatay veya dikey aktivasyon, otomatik

 • Verimli Telafi Aralığı

  6,5 EV adıma kadar (Senk IS)

 •  

  5,5 EV adıma kadar (CIPA)

 • Canlı İzleme Sabitleme

  Evet

 • Lens IS Önceliği

  Mevcut

 

 

 

Odaklama Sistemi

 • Metod

  Toplam evre farkı arama sistemi, kontrast arama sistemi (yüksek hızlı olmayan görüntü AF uyumlu lens kullanılmadığında, MF yardımcısı gibi çalışır )

 • Odaklama alanları

  121 noktalar * /

 •  

  121 noktalar Kontrast AF

 •  

  Bütün hedef, tek bir hedef (küçük / normal), grup hedef (5-alan / 9-alan / 25 alan)

 •  

  * Tümü çapraz tip

 • AF kilit

  Evet; Tek AF modunda deklanşöre ilk basışta kilitlenir, AE/AF kilit düğmesi (özel)

 • Modlar

  • Manuel odaklama
  • Tekil AF*
  • Devamlı AF*
  • Ön ayarlı MF**
  • AF* İzleme
  • Yığın
 •  

  * elle geçersiz kılma dahil

 •  

  ** Mesafe ayarı değerleri kabaca tahmin edilir ve yalnızca AF objektifler kullanılabilir.

 • AF aydınlatma

  Evet

 • Manuel odaklama

  Evet; Genişletilmiş odak alanı veya odak vurgulaması ile beraber

 • Yüz Tanıma eklentisi

  • Göz Tanıma AF: Kapalı
  • Sol taraf öncelik
  • Yakın yan öncelik
  • Sağ taraf öncelik
 • Öngörülen AF

  Evet

 • AF izleme

  Evet; Devamlı AF modunda mevcut

 • Odak zirvesi

   

 • Renk seçimi

  Beyaz, siyah, kırmızı, sarı

 • Yoğunluk

  Yüksek / Orta / Düşük

 • Geri ışık efekti

  Açık / Kapalı

 • Odak Parantez Modu

   

 • İmaj sayısı

  3 - 999 poz

 • Adım boyutu

  10 seviyeler

 •  

  Uyumluluk: Bütün Micro Four Thirds AF lensler

 • Odak Yığma Modu

   

 • Teknolojiler

  Farklı odak noktaları ile 8 poz çekilir ve otomatik olarak tek bir imajda birleştirilir

 •  

  Uyumluluk: M.Zuiko Digital ED 60mm F2.8 Macro, M.Zuiko Digital ED 30mm F3.5 Macro, M.Zuiko Digital ED 7-14mm F2.8 PRO, M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO, M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO, M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO, M.Zuiko Digital ED 8mm F1.8 Fisheye PRO, M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 PRO

 •  

  M.Zuiko Digital 1.4x Teleconverter MC‑14, M.Zuiko Digital 2x Teleconverter MC‑20

 •  

  Görüş açısı biraz daha ufalır

 

 

 

Pozlama Sistemi

 • Modlar

  • Otomatik Program
  • Açıklık önceliği
  • Enstantane önceliği
  • Manuel
  • Bulb
  • Süre
  • Video
  • HDR
  • Özel çekim
 • Pozlama telafisi

  +/- 5 EV (1, 1/2, 1/3 adımlar)

 •  

  Not: Monitör ve EVF sadece ±3 EV'ye kadar gösterir.

 • Pozlama ayracı

  2 / 3 / 5 kareler (+/- 1/3, 2/3, 1 EV adımı)

 •  

  7 kareler (+/- 1/3, 1/2, 2/3 EV adımları)

 • ISO ayraçlama

  3 kareler (1/3, 1/2, 1 EV adımı)

 • AE kilit

  Evet

 • Benim Modum

  3 saklanabilir ayarlar

 •  

  Gölge Ayarlama Teknolojisi

 •  

  Ttireşimli Tarama: M,S ve sessiz mod için mevcut (Canlı Görünüm de teyid edilebilir)

 • HDR ayracı

  3 / 5 kareler (+/- 2 / 3 EV adımları)

 •  

  7 kareler (+/- 2 EV adımları)

 

 

 

Çoklu Pozlama

 • Max. çerçeve sayısı

  2 kareler (çekim)

 •  

  3 kareler (düzenleme)

 • Otomatik kazanç kontrolü

  Evet

 • Çerçeve yardımı

  Canlı İzleme

 

 

 

Işık ölçüm

 • Metod

  TTL açık diyafram ışık ölçüm

 • Bölgeler

  324 bölgeler Çoklu-kalıp Sezme Sistemi

 • Arama aralığı

  -2 - 20 EV (17mm f2.8, ISO 100)

 • Modlar

  • ESP ışık ölçüm
  • Nokta ölçüm
  • Merkezi ağırlıklı ölçüm
  • Yüksek ışık
  • Gölge

 

 

 

Sanat Filtresi

 • Modlar

  • Pop Art
  • Yumuşak Odak
  • Soluk & Açık Renk
  • Açık Ton
  • Grenli Film
  • İğne Deliği
  • Diorama
  • Cross Process
  • Dramatik Ton
  • Hassas Sepya
  • Key Line
  • Su rengi
  • Klasik
  • Kısmı Renklendirme*
  • Bleach Bypass
  • Anında Film
 • Varyasyon / Efekt

  Mevcut

 • Sanat Filtresi braket

  Sanat Filtreleri seçilebilir

 

 

 

Hassasiyet

 • Otomatik

  (isteğe göre uyarlanabilir, varsayılan ISO DÜŞÜK - 6400)

 • Manuel

  ISO LOW - 25600 1/3 ve 1 EV ISO adımlarında

 

 

 

Deklanşör

 • Enstantane tipi

  Bilgisayara uyarlanmış obtüratör

 • Zamanlayıcı

  2 s / 12 s / Özel

 

 

 

Enstantane Hızları

 • Enstantane hızı aralığı

  1/8000 - 60 s (1/3, 1/2, 1 EV adımda)

 • Bulp modu

  30 dakikaya kadar (menüde seçilebilir en uzun zaman, varsayılan: 8 dakika)

 • Yüksek çöz. çekim

   

 • Enstantane tipi

  Elektronik örtücü

 • Enstantane hızı

  1/8000 - 60 s

 • Başlatma gecikmesi

  0, 1/8, 1/4, 1/2, 1, 2, 4, 8, 15. 30 s

 • Çözünürlük

  JPEG: 8160 x 6120 / 5760 x 4320 RAW: 10368 x 7776

 •  

  50M / 25M piksele eşdeğer sensör (sensör kaydırma mekanizması kullanarak tek bir JPEG'te birleştirilmiş 8 çekim)

 •  

  P/A/S/M modunda mevcut

 •  

  Bir PC üzerinde geliştirmeye yarayan Olympus Workspace yazılımını yüklemeniz gerekir.

 • Anti-şok modu

   

 • Enstantane tipi

  Elektronik ilk perde örtücü

 • Enstantane hızı

  1/320* - 60 s

 • Başlatma gecikmesi

  0, 1/8, 1/4, 1/2, 1, 2, 4, 8, 15, 30 s

 •  

  * 1/320sn üzeri hızlarda, mekanik örtücü otomatik olarak seçilecektir.

 • Sessiz mod

   

 • Enstantane tipi

  Elektronik örtücü

 • Enstantane hızı

  1/32000 - 60 s

 • Başlatma gecikmesi

  0, 1/8, 1/4, 1/2, 1, 2, 4, 8, 15. 30 s

 • Titreşimli Tarama

   

 • Fotoğraflar

  1/7634 - 1/50 s

 • Videolar

  1/250 - 1/30 s *

 •  

  * 30 fps üstü kare hızları karşılıklı değeri ile sınırlıdır.

 

 

 

Beyaz Ayarı

 • OTOMATİK BA sistemi

  Live MOS alıcı ile ileri tanıma sistemi

 • Manuel Beyaz Ayarı (Tek tuş)

  Evet

 • Beyaz ayar ayraçlama

  3 kareler / +/- 2, 4, 6 mired adımları

 • Tek dokunuş ile beyaz denge

  4 özel ayar kaydedilebilir

 • Özel BA

  1 ayar Kelvin sıcaklıkta kaydedilebilir (2000K‑14000K)

 • Ön ayar değerleri

  • Tungsten
  • Floresan 1
  • Günışığı
  • Flaş
  • Kapalı
  • Gölge
  • Su altı
 • Otomatik Flaş Ayarı

  Kapalı / Oto BA / Flaş

 • Sıcak rengi sakla

  Açık / Kapalı

 

 

 

Ardışık Çekim

 • Hız (H)

  Yakl. 10 kare/sn

 •  

  Max. çerçeve sayısı: RAW 150 / JPG (LF): bellek kartı kapasitesi kadar

 • Hız (L)

  6 kare/sn

 •  

  Max. çerçeve sayısı: RAW / JPG (LF): bellek kartı kapasitesi kadar

 • Sessiz mod

   

 • Hız (H)

  Yakl. 30 kare/sn

 •  

  Max. çerçeve sayısı: RAW 23 / JPG (LF): 26

 • Hız (L)

  Yakl. 10 kare/sn

 •  

  Max. çerçeve sayısı: RAW 152 / JPG (LF): bellek kartı kapasitesi kadar

 • Pro Yakalama modu

   

 • Hız (H)

  Yakl. 30 kare/sn

 • Hız (L)

  Yakl. 10 kare/sn

 • Dekl. Öncesi Kareler

  0 - 14 kareler (Tam deklanşör öncesi yarım deklanşör ile kayıt)

 • Kare sayısı sınırlayıcı

  1 - 99 kareler / Kapalı (sınırsız kare) (dekl. öncesi kareler dahil)

 • Ortam

  Bellek kartı: TOSHIBA SDHC UHS-II R95 W90 EXCERIA™

 •  

  M.Zuiko Digital ED 12-40mm f2.8 Pro kullanırken

 •  

  Maksimum ardışık çekim hızı, kullanılan objektif, parlaklık, apertür, deklanşör hızı ve ISO ayarı dahil olmak üzere birçok faktörden etkilenebilir.

 •  

  Gerçek çekim hızı ayarlanmış çekim hızından saniyede birkaç kare daha yavaş olabilir. ISO Basamaklama kullanılırken ISO 2000 veya üzerinde performans etkilenecektir.

 

 

 

Görüntü İşleme

 • Renk boşluğu

  sRGB / AdobeRGB

 • Keskinlik+Kontrast

  5 seviyeler

 • Kontrast

  5 seviyeler

 • Doygunluk

  5 seviyeler

 • Siyah & Beyaz Filtre

  Sarı, Turuncu, Kırmızı, Yeşil

 • Siyah & Beyaz tonlama

  Sepya, Mavi, Mor veya Yeşil Siyah & Beyaz modunda

 • Fotoğraf Modu

   

 • Ton geçişi

  4 seviyeler (oto, yüksek tuş , normal, düşük tuş)

 • Motor

  TruePic VIII

 • Sanat Filtresi braket

  Mevcut

 • Tele dönüştürücü efekti

  2 x

 • Balık gözü telafisi

  M.Zuiko Dijital ED 8mm Balık Gözü PRO takılı iken mevcut 3 düzeyde ayarlanabilir bakış açısı Sualtı Modları kullanırken, telafi otomatik açık (Canlı Görünüm de teyid edilebilir)

 

 

 

Flaş

 • Tip

  Sekme kapasiteli çıkarılabilir flaş (birlikte verilir)

 • Modlar

  • OTOMATİK
  • Manuel
  • Kullanım Kılavuzu (Tam, 1/4, 1/16, 1/64)
  • Kırmızı-göz azaltma
  • Yavaş senkronize kırmızı göz önleme ile
  • Yavaş senkronize
  • Yavaş senkronize 2. perde
  • Açık
  • Kapalı
  • TTL-Oto
 • Flaş telafisi

  +/- 3 EV / 1/3, 1/2, 1 EV adımı

 • Kılavuz sayısı

  12.9 (ISO 200)

 • X-sync hızı

  1/250 s

 

 

 

Harici Flaş Kontrol

 • X-sync hızı

  1/250 s / 1/8000 s (Super FP modu)

 • Tip

  TTL OTO, OTO, MANÜEL, FP TTL OTO, FP MANUEL

 • Modlar

  • Otomatik
  • Kırmızı-göz azaltma
  • Yavaş senkronize
  • 2nci perde ve yavaş senkronize
  • Her durumda açık flaş
  • Manuel
 • Yoğunluk

  +/- 3 EV (1/3, 1/2, 1 EV adımı)

 •  

  Not: Bazı fonksiyonlar eğer flaş desteklerse kullanılabilmektedir

 • Uyumlu harici flaş

  FL‑14, FL‑20, FL‑36R, FL‑50R, FL‑300R, FL‑600R, FL‑700WR, FL‑900R, STF‑8

 

 

 

Kablosuz Flaş Kontrolu

 • Kanal sayısı

  4 kanal

 • Uyumlu harici flaş

  FL‑36R, FL‑50R, FL‑300R, FL‑600R, FL‑700WR, FL‑900R

 • Kontrol metodu

  Kablosuz flaş kontrolu için kullanılan sarılı flaş ile çalışır ve kontrol edilir. Kendi içinde bir flaşı yoktur ama bu özelliği destekleyen, kutu şeklinde sarılı bir flaşı vardır.

 • Grup ayarı

  4 gruplar

 •  

  Olympus kablosuz RC flaş sistemi ile uyumlu fotoğraf makineleriyle birlikte kullanıldığında mevcuttur

 • Radyo kablosuz kontrol

  Evet

 

 

 

Monitör

 • Monitör tipi

  Çok-açılı LCD - Dokunmatik Panel

 • Monitör boyutu

  7,6 cm / 3,0'' (3:2)

 • Çözünürlük

  1037 K nokta

 • Parlaklık ayarı

  +/- 7 seviyeler

 • Renk dengesi

  +/- 7 seviyeler Canlı (varsayılan) / Naturel

 • Dokunmatik Kontrol fonksiyonları

  • AF alan genişletme
  • AF alan seçimi
  • Sanat Filtresi
  • Genişletme
  • Genişletme oynatma
  • Kare ileri/geri
  • Canlı Kılavuz
  • Sahne Modları
  • Çekim modu
  • Deklanşör
  • Süper Kontrol Paneli
  • Wifi bağlantısı

 

 

 

Seviye Ölçme

 • Arama

  2-eksen

 • Ekran

  Arka görüntü ve vizör

 

 

 

Süper Kontrol Paneli

 • Görüntülenen bilgi

  • Pil simgesi
  • Kayıt modu
  • Enstantane hızı
  • Açıklık değeri
  • Pozlama telafi işareti
  • ISO
  • AE ayracı
  • AF kare
  • Odak modu
  • AEL uyarısı
  • Yüz tanıma
  • Saklanabilir poz sayısı
  • Ölçüm modu
  • Pozlama modu
  • Pozlama seviye görüntüsü
  • Flaş telafi değeri
  • Renk boşluğu
  • Ton geçişi
  • Renk doygunluğu telafi değeri
  • Keskinlik telafi değeri
  • Kontrast telafi değeri
  • Beyaz dengesi
  • Beyaz ayar telafi değeri
  • Gren azaltma
  • Flaş modu
  • Sürüş modu
  • Dahili ısı uyarısı
  • Histogram

 

 

 

Kayıt Formatları

 • RAW

  12 bit

 • RAW & JPEG

  Evet paralel kayıt

 • JPEG

  Evet

 • Açı oranı

  4:3 / 3:2 / 16:9 / 6:6 / 3:4

 

 

 

Görüntü boyutu

 • RAW

  5184 x 3888 sıkıştırılmış

 •  

  5184 x 3888 İyi (sıkıştırma: 1/4)

 

 

 

Sabit poz kaydetme

 • EXIF

  2.3

 • DCF

  Evet

 • RAW

  Evet

 

 

 

Video kayıt sistemi

 • Kayıt formatı

  MOV(MPEG‑4AVC/H.264)

 • Fotoğraf Modu

  Düz

 • Zaman kodu

  Rec run / Free run

 •  

  Kare atla / kare atlama

 • Görüntü Sabitleme Modu

  Evet Alıcı değiştirme

 •  

  M-IS1 (Görüntü sensörü ve elekronik bulanıklık önleyici çoklu-hareket IS ile)

 •  

  M-IS2 (Çoklu-hareket IS ile görüntü sensörü oynatma)

 • 4K Video kalitesi

  4096 x 2160 (C4K) / 24p / IPB (yakl. 237 Mbps)

 •  

  3840 x 2160 (4K) / 30p, 25p, 24p / IPB (yakl. 102 Mbps)

 • HD Video kalitesi

  Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N) (MOV)

 •  

  Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 60p, 50p / IPB (SF, F, N) (MOV)

 •  

  HD 1280 x 720 (16:9) / 60p, 50p, 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N) (MOV)

 •  

  ALL-I: ~ 202 Mbps

 •  

  FullHD IPB (SF: ~52Mbps, F: ~30Mbps)

 •  

  HD IPB (SF: ~26Mbps, F: ~14Mbps, N: ~10Mbps)

 • Maksimum Kayıt Süresi

  29 dak. (MOV)

 • Max. dosya boyutu

  4 GB (AVCHD)

 • Pozlama modları

  • Açıklık önceliği
  • Manuel
  • Otomatik Program
  • Enstantane önceliği
 •  

  * Bazı sanat filtrelerini kullanırken kare hızı düşebilir

 •  

  Class 10 veya daha üstü video kayıt için önerilir

 •  

  ALL-I çekim için UHS-II veya UHS-I U3 kart önerilir

 

 

 

Filme Özel

 • Yüksek-Hızda Kayıt

  1920x1080 (MOV) / 120 kare/sn

 • Hızlandırılmış çekim

  4k, 1080p, 720p (AVI Motion JPEG®)

 • Hızlı hareket

  Evet

 • Yavaş çekim

  Evet

 • Video klipleri

  1, 2, 4, 8 s

 •  

  (Klip bitmeden kayıt tuşuna basarak 16sn'ye kadar genişletme)

 • Video Efektleri

  • Çoklu çekim yankı
  • Tek çekim yankı
  • Sanat fade
  • Tekitiş tele-dönüştürücü
  • Eski Film
 • Sanat Filtresi

  • Cross Process
  • Diorama
  • Dramatik Ton
  • Hassas Sepya
  • Grenli Film
  • Key Line
  • Açık Ton
  • Soluk & Açık Renk
  • İğne Deliği
  • Pop Art
  • Yumuşak Odak
  • Klasik
  • Kısmı Renklendirme*
  • Bleach Bypass
 •  

  * 18 renk seçeneği

 •  

  Kare hızı 30 k/sn veyaz azına limitli

 • HDMI Canlı Görüntü

   

 • Monitör modu

  Video sinyali ve bilgi ekranı işlenir

 •  

  Kayıt sırasında, görüntüler aynı anda HDMI monitörde ve kameradaı görüntülenir ancak bilgi ekranı sadece ikisinden birinde gösterilir.

 •  

  Filmleri oynatırken, film aynı anda HDMI monitör (normal boyutuna) ve kamera (normal boyut veya genişlemiş) görüntülenir.

 • Kayıt modu

  Sadece video sinyali işlenir

 •  

  Film kalitesi YCbCr 4:2:2 (8 bit) olarak ayarlanır ve kare hızı film ayarını izler ( 24p, 30p ve 60p ayarları tavsiye edilmez) ve ses kaydedilecektir.

 • Titreşimli Tarama

  M modunda mevcut (Canlı Görünüm de teyid edilebilir)

 

 

 

Ses Kayıt Sistemi

 • Dahili mikrofon

  Stereo

 • Kayıt formatı

  Kayıt yüksek kaliteli ses (stereo doğrusal PCM / 24-bit, Örnekleme frekansı 96 kHz)

 •  

  Stereo PCM/16bit, 48kHz, Dalga Format Tabanlı

 • Görüntü süresi

  30 s

 • Hoparlör

  Evet

 • Mikrofon fonksiyonları

  • Rüzgar Gürültü Azaltma
  • Kayıt Volümü
  • Ses Limitleyici
  • Seslendirme
 • Olympus PCM Kayıt Cihazları arasında bağ kurmak

   

 • Fonksiyonlar

  Slate Tonu / Senkronize Ses Kayıt Video Kayıt

 •  

  Uyumluluk: LS‑100

 

 

 

Görüntülerin İzlenmesi

 • Modlar

  • Tek
  • İndeks
  • Klipler
  • Takvim
  • Yakınlaştırma
  • Video
  • Slayt gösterisi
  • Işık kutusu
 • Ototamik değiştirme

  Evet

 • Oynatma modunda histogram

  Evet

 • Poz Çekme Bilgisi

  Açık / Kapalı

 • Parlak /Gölge nokta uyarıcısı

  Evet

 

 

 

Sil / Koru / Kopya fonksiyonu

 • Silme modları

  Tek, Hepsi, Seçilmiş

 • Görüntü koruma modu

  Tek kare, Seçilmiş kareler, Tüm Kareler, serbest brakmayı koru (Tek/Tümü seçili)

 

 

 

Görüntü Düzenleme

 • Yayın fonksiyonları

  • RAW veri düzenleme
  • Kırmızı-göz azaltma
  • Sepya
  • Siyah & Beyaz
  • Tekrar boyutlama
  • Doygunluk düzeltme
  • Parlaklık düzeltme
  • Renk dengesi düzeltme
  • Gölge Ayarlama
  • Kırpma
  • e-Portre
  • Açı oranı

 

 

 

Menü

 • Fotoğraf Makinesinde yüklü dil seçenekleri

  İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Çekçe, Flemenkçe, Danimarkaca, Lehçe, İsveçce, Norveççe, Finlandiyaca, Hırvatça, Macarca, Yunanca, Slokvakça, Türkçe, Letonyaca, Estonyaca, Litvanyaca, Ukraynaca, Sırpça

 

 

 

Kişiselleştirme Opsiyonları

 • Fn Tuşu

  Evet

 • Benim Modum

  1 saklanabilir ayar (_mod kadranına ayarlanabilir)

 • Fabrika ayarı

  Tam/Temel

 • Programlanabilir tuş

  Evet

 

 

 

Arabirim

 • Ortam

  SD Bellek Kartı (SDHC, SDXC, UHS-I, UHS-II uyumlu) Class 10 veya daha üstü video kayıt için önerilir 4K, C4K, ALL-I çekimi için UHS-II veya UHS-I U3 kartı tavsiye edilir.

 • HDMI™

  Evet Tip D *

 • Yüksek hızlı USB 2.0

  Evet

 • Kablosuz bağlantı

  • WiFi
  • Bluetooth®
 •  

  * "HDMI", HDMI logo ve "High-Definition Multimedia Interface", HDMI Licensing LLC şirketinin kayıtlı ve resmi markalarıdır.

 • Flaş yuvası

  Evet

 • İletişim metodu

  Bluetooth® Ver.4.2 BLE

 • Mikrofon fişi

  3.5 ø mm mini-jack  

 

 

 

Wi-Fi Fonksiyonları

 • Kolay Bağlantı

  QR kod ayarlama

 • Kablosuz çekim

  • Canlı İzleme
  • Kapama
  • Kayıt Görüntüleme
  • Zamanlayıcı
  • Dokunmatik Odak & Dokunmatik Deklanşör
  • P/A/S/M pozlama modu
  • Bulp modu
  • Yakınlaştırma
  • Film kaydetme
  • Canlı Kompozit
  • Kısa video

 

 

 

Güç Kaynağı

 • Pil

  BLS‑50 Lityum-Iyon Pil (dahildir)

 • Uyku modu

  1, 3, 5, 10 dk. ve kapalı seçilebilir.

 • Pil ömrü

   

 • Poz Çekim

  310 poz _ (IS ile flaş olmadan CIPA test standartlarına göre, Toshiba SDHC UHS-I Kart Exceria kullanarak)

 • Film kaydetme

  60 dak. (standart JEITA koşulları) 110 dak. (zoom ve diğer operasyonel fonksiyonlar kullanılmadığı zaman)

 • USB şarj

  Performans farklı USB cihazlara bağlı olarak değişir

 

 

 

Çevre

 • Isı

  -10 - 40°C Çalışma ısısı / -20 - 60°C depolama ısısı

 • Nem

  30 - 90% çalışma nemi / 10 - 90% depolama nemi

 

 

 

Boyutlar

 • Genişlik

  125,3 mm

 • Yükseklik

  85,2 mm

 • Derinlik

  49,7 mm

 • Ağırlık

  414 g (pil ve hafıza kartı dahildir)

 •  

  366 g (sadece gövde)

 

 

 

Dış

 • Mevcut Renkler

  • Siyah
  • Gümüş