Sony A7 IV Full Frame Gövde - Ön Sipariş
Sony A7 IV Full Frame Gövde - Ön Sipariş
Sony A7 IV Full Frame Gövde - Ön Sipariş
Sony A7 IV Full Frame Gövde - Ön Sipariş
Sony A7 IV Full Frame Gövde - Ön Sipariş

Sony A7 IV Full Frame Gövde

Marka : SONY
Fiyat : ₺48.899,99(KDV Dahil)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı 

:

SONY A7 IV GÖVDE 24 AY RESMİ SONY GARANTİLİDİR.

Ürün Özellikleri
33MP Tam Çerçeve Exmor R CMOS Sensörü
10 fps, ISO 100-51200 kadar
4k 60p video 10 bit, S-cineton
120 fps yenileme hızı ile 3.68m-dot EVF
3 "1.03M-Nokta Vari-Açılı Dokunmatik Ekran LCD
759-pt. Hızlı hibrit af, gerçek zamanlı göz af
Fokus Breathing Telafisi
5 eksenli steadyshot görüntü stabilizasyonu
Yaratıcı görünüm ve yumuşak cilt etkisi
4k 15p UVC / UAC USB tipi-C ile akış


Yeni geliştirilen 33,0 MP arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü
Full Frame Exmor R™ CMOS sensör, olağanüstü hız ve üstün görüntü kalitesi sunar. Bakır kablo kullanımı, daha yüksek iletim hızlarına ve daha hızlı AD dönüştürmeye yardımcı olur; hızlı sensör okuması ise 60p’ye kadar 10 bit 4:2:2 4K kayıt sağlar. Sensör; daha iyi renk üretimi, tüm hassasiyetlerde düşük gürültülü performans, fotoğraflarda 15 duraklı dinamik aralık ve daha yüksek AF hassasiyeti ve netleme istikrarı da sağlar.

8 kata varan işleme hızı için BIONZ XR™ görüntü işlemcisi
Öncü α1 ve α7S III modellerinde de kullanılan BIONZ XR motor, işleme hızında 8 kata kadar artış sağlar. Motor, AF’nin gerçek zamanlı işlemesini, görüntü tanıma ve görüntü kalitesi ayarını yoğunlaştırarak çok daha yüksek video ve fotoğraf işleme gücü için işleme gecikmesini en aza indirir. Kullanıcı arayüzü, ağ ve dosya yönetimi işlemesi, gerçek zamanlı işleme yükünden bağımsız olarak hızlı yanıt sağlamak için dağıtılmıştır.

Düşük gürültüyle muhteşem görüntü işleme
Yeni güçlü 33,0 MP sensörün ve motorun görünen avantajları sadece sayıların ötesindedir. Bu avantajlara yumuşak, doğal görünen insan cildi dokuları, manzaralarda etkileyici ayrıntı seviyesi ve daha iyi algoritmalardan kaynaklanan daha yüksek öznel çözünürlükle, daha iyi renk üretimi dahildir. ISO 100-51200 standart hassasiyet aralığı, aralığın tamamında düşük gürültülü performansla, fotoğraflarda ISO 50-204800’e ve videolarda ISO 100-102400’e genişletilebilir.

Yaratıcı Görünümle makine içinde atmosferi ayarlayın
On adet Yaratıcı Görünüm ön ayarıyla yaratıcı paletinizi genişletin. Fotoğraflarınıza, videolarınıza ve canlı akışlarınıza kolayca belirli bir hava verebilirsiniz; tüm ön ayar seçimleri, post düzenleme olmadan makine içinde yapılabilir, böylece vizyonunuzu çekimden hemen sonra paylaşabilirsiniz.

10 bit HEIF kayıtla daha pürüzsüz tonlama
α7 IV, geleneksel RAW ve JPEG formatlarının yanı sıra HEIF (Yüksek Verimli Görüntü Dosyası) fotoğraf kodlaması da sunar. Akıcı 10 bit tonlamalar, gökyüzünün ve portre nesnelerinin daha gerçekçi üretilmesini sağlar ve 10 bit derinlik kullanımı, düzenleme sırasında görüntü kalitesinde bozulmayı en aza indirir. HLG modunda kaydedilen HEIF fotoğraflar, HDMI bağlantısı üzerinden uyumlu bir BRAVIA 4K TV’de oynatılarak görüntüler olağanüstü derecede geniş bir dinamik aralıkla görüntülenebilir

4K 60p kayıt, 4:2:2 10 bit kayıt
α7 IV, size etkileyici sayıda video kaydı seçeneği sunar. Gruplanma olmadan tam piksel okuma, 4K 60p kayıt sağlar ve 30p’de 4K video kaydederken, Full Frame 7K yüksek hızda örnekleme yüksek çözünürlüklü, ayrıntılı 4K üretir. 10 bit 4:2:2 video dahili olarak kaydedilebilir ve daha dolgun, daha doğal tonlamalar ve daha yüksek düzenleme özgürlüğü sunar. XAVC HS™ dosya formatı, MPEG-4 AVC/H.264’e göre yaklaşık iki kat kodlama verimliliği sağlar.

Muhteşem renk ifadesi S-Cinetone™ ile çok kolay
α7 IV, VENICE CineAlta kameranın geliştirilmesiyle kazanılan uzmanlığa dayanan S-Cinetone’u destekler. Bu görünüm, Sinema Grubundan FX9, FX6 ve FX3 gibi kameraların oldukça beğenilen, güzel cilt tonlarının kaynağıdır. Sağlıklı görünen cilt rengi için doğal orta tonların yanı sıra yumuşak renkler ve görkemli vurgular sunar. Fotoğraf makinesi içinde olduğu için, post düzenleme olmadan videonuza daha ifadeli bir görünüm kazandırmanız kolaydır.

Parlak ve güzel cilt görünümü için Yumuşak Cilt Efekti
Dahili Yumuşak Cilt Efekti, göz ve ağız çevresinde canlılığı korurken kırışıklıkları, lekeleri ve solgun bölgeleri yumuşatarak cildin daha güzel görünmesini sağlar. Full Frame sensörün özelliklerini tamamlayan bu özellik, canlı akış oturumlarına cazibe katmanın yanı sıra fotoğrafları ve videoları iyileştirir. Dört seviye ayarı mevcuttur, böylece efekt derecesini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Profesyonel video ekipmanlarıyla renk eşleştirme için S-Log
α7 IV, S-Log2 ve S-Log3 gama eğrileri sunar ve bunlardan ikincisi, 15+ duraklı dinamik aralık sağlar. S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine renk gamı ayarları, α7 IV kaydının VENICE dijital sinema kamerasının ve Sinema Grubundan FX6 ve FX3 gibi kameraların kaydıyla eşleştirilmesini kolaylaştırır. S-Log çekim yaparken yerel hassasiyet ISO 800’dür ve bu değer, ekstra düşük gürültü elde etmek için standart aralığın iki durak altına kadar indirilebilir (ISO 200-640).

5,5 kademeli telafi için optik 5 eksenli gövde içi görüntü sabitleme
α7 IV’ün yüksek hassasiyetli sabitleme ünitesi ve cayro sensörleri, sabitleme algoritmalarıyla birlikte 5,5 kademeye varan deklanşör hızı telafisi elde eder ve fotoğraf makinesinin 33,0 MP sensörünün performansını en üst düzeye çıkarır. Bu gövde içi sabitleme, çeşitli lenslerle etkili kullanım sağlar. Canlı monitör görüntüsü, deklanşör düğmesine yarım basıldığında sabitlenmiş fotoğrafı gösterir; bu özellik, telefoto veya makro lens kullanılırken çok yardımcı olur ve MF Yardımı ve Netleme Büyütme özellikleriyle birlikte kullanılabilir.

Aktif Modla elde video çekimi
Aktif Mod, fotoğraf makinesinin sabitleme ünitesini, cayro sensörlerini ve sofistike algoritmalarını kullanarak video çekimleri sırasında son derece etkili makine içi optik görüntü sabitleme sağlar. Güçlü işleme motoru, α7 IV’ün kompakt boyutundan ve mobilitesinden ödün vermeden, 4K da dahil tüm formatlarda sorunsuz sabitleme için gereken telafi miktarını hassasiyetle algılar. Ayrıca cayro verileri de videoyla birlikte kaydedildiği için, Catalyst Browse/Prepare yazılımı kullanılarak ultra akıcı çekimler için çok daha etkili post prodüksiyon sabitlemesi uygulanabilir.

Tampon bellek, kesintisiz çekimi ve kaydı destekler
Hem mekanik hem de elektronik deklanşör, AF/AE takibiyle 10 fps’e kadar kesintisiz çekim sağlar. Yeni güçlü işleme motoru ve daha fazla tampon bellek, bellek kartlarına daha hızlı yazma sağlar, böylece 800’ün üzerinde sıkıştırılmamış RAW+JPEG kare (toplamda 1600’ün üzerinde) veya 1000’in üzerinde sıkıştırılmış RAW+JPEG kare (toplamda 2000’in üzerinde, bellek kartı dolana kadar) çekebilirsiniz. Daha yüksek işleme gücü, bellek kartına veri yazılırken dahi, menü ayarlarını değiştirmenizi de sağlar.

Daha iyi hız, hassasiyet ve takiple Hızlı Hibrit AF
Aşama algılamalı AF ve kontrast algılamalı AF kombinasyonu kullanan Hızlı Hibrit AF, küçük nesnelerde veya gece arka planı önünde poz veren insanlarda dahi hassasiyetle netleme yapar. Geniş ve yoğun AF alanı, 759 aşama algılamalı AF noktasıyla ve 425 kontrast algılamalı AF noktasıyla, hem fotoğraflarda hem de videolarda görüntü alanının yaklaşık %94’ünü kapsar. Bu geniş veri koleksiyonu, yeni güçlü işleme motoru tarafından gerçek zamanlı olarak analiz edilerek AF sisteminin etkileyici sonuçları elde edilir.

AI Tabanlı Gerçek Zamanlı Eye AF ve Gerçek Zamanlı Takip
BIONZ XR motorun üstün işleme gücü, hem Gerçek Zamanlı Eye AF hem de Gerçek Zamanlı Takip özelliklerinde iyileştirmelere yol açmıştır. Daha iyi yüz algılama, %30 daha iyi göz algılama doğruluğu olarak yansır ve daha hızlı görüntü işleme, nesne yukarı, aşağı veya yana bakarken daha yüksek doğruluk sağlar. Gerçek Zamanlı Takip, nesneyi seçip yeni nesne tanıma algoritmasına ve işleme motorunun yüksek hızlı konumsal veri analizine güvenerek takibi fotoğraf makinesine bırakmanızı sağlar.

Gerçek Zamanlı Eye AF’de kuş modu artık videolarda da kullanılabilir
Gerçek Zamanlı Eye AF işlevi, artık hem fotoğraflarda hem de videolarda kuşların gözlerini de algılayabilir ve gerçek zamanlı olarak takip edebilir. BIONZ XR motor, optimize edilmiş AF ve takip algoritmaları kullanarak hareketleri zor tahmin edilen uçan kuşların dahi kesintisiz bir şekilde takip edilmesini sağlar. Bir kuşu seçtiğinizde, fotoğraf makinesi, kuş ister konmuş ister uçuyor olsun, otomatik olarak o kuşun gözünü algılar ve hassasiyetle takip eder.

Dokunmatik kullanımla AF kontrolü
Dokunmatik Takip, hem fotoğraflarda hem de videolarda daha sezgisel AF kontrolü için, vizörü kullanırken dahi, sadece LCD ekrana dokunarak takip edilecek nesneyi seçmenizi sağlar. Daha kolay netleme işlemi, sadece video çekerken veya gimbal kullanırken size çok yardımcı olur ve çekimlerinizin kompozisyonuna odaklanmanızı sağlar.

Manuel netlemeye sorunsuz geçiş için AF Yardımı
Sinema Grubundan FX6’dan alınan AF Yardımı işlevi, video çekimlerinde manuel netlemeye sorunsuzca geçmenizi sağlar. Bu özellik açıldığında, netleme halkasının çevrilmesi geçici olarak kullanımı otomatik netlemeden manuel netlemeye geçirerek netlemenizi istediğiniz gibi farklı bir nesneye kaydırmanızı sağlar.

Netleme Haritasıyla video çekimi sırasında alan derinliğini görselleştirin
Yeni Netleme Haritası, canlı gerçek zamanlı ekranın üzerine netleme bilgileri ekleyerek hangi alanların netlendiğini ve netlenmediğini gösterir. Bu şekilde alan derinliğinin açıkça görselleştirilebilmesi, prova sırasında ideal netleme noktası ve alan derinliğini çabucak ayarlamanızı kolaylaştırır. Sonuç olarak, fotoğraf makinesinin mükemmel video çözünürlüğünü ve hızlı lensleri kullanarak düşük alan derinliğiyle etkileyici çekimler yapabilirsiniz.

Netleme sırasında tutarlı görüş açısı için Nefes Telafisi
α serisinde ilk defa, α7 IV netleme titremesi telafisi sağlar. Netleme titremesi, lensin görüş açısında netleme değişikliğine neden olan herhangi bir değişikliktir. Daha filme benzer netleme geçişleri için tutarlı bir görüş açısını otomatik olarak korumak amacıyla Sony’nin orijinal Clear Image Zoom teknolojisi kullanılır. Bu özellik, Aktif Mod görüntü sabitleme ile birlikte kullanılıp istikrarlı, tutarlı görüntüler elde edilebilir.

Hibrit özelliklere hızlı erişim için Fotoğraf/Video/S&Q kadranı
α7 IV, gerçek hibrit fotoğraf makinesi statüsüne uygun olarak, videolar ve fotoğraflar arasında anında geçiş yapmak için özel bir Fotoğraf/Video/S&Q kadranıyla donatılmıştır. Kadran; menüler, işlevler ve fotoğraf ve video modu arasında çeşitli kontrollerin özel ayarları arasında geçiş yapar ve diyafram açıklığı ve deklanşör hızı gibi ayarlar da fotoğraflar ve videolar için ayrı olarak saklanır. Ağır çekime veya hızlı çekime hızla erişmek için S&Q modu da seçilebilir.

Yeni moda özel menüler ve özelleştirilebilen Sağ Arka Kadran
α7 IV’ün menüleri, fotoğraflara veya videolara özeldir ve daha kolay gezinme için, menüler aynı anda üç hiyerarşi seviyesini gösterecek şekilde yapılandırılmıştır. Ayrı fotoğraf ve video işlevleri, çeşitli düğmelere ve yeni, serbestçe özelleştirilebilen Sağ Arka Kadran da dahil olmak üzere, kadranlara atanabilir. Kullanmakta olduğunuz çekim moduna uygun kontrollerle, Sağ Arka Kadranın sağladığı esnek erişim, çok daha yüksek fotoğraf ve video çekimi verimliliğine katkıda bulunur.

Çekim sırasında daha fazla özgürlük için değişken açılı LCD monitör
Büyük, yana açılan 3,0 tipi 1,03 megadot dokunmatik panelli LCD monitör, açık havada net görüntüleme için bolca parlaklık sunar ve 3:2 en/boy oranı ekran alanının verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Değişken açılı mekanizma; elde çekim, gimballe veya belgesel stili özçekim ya da çok alçak zemin seviyesindeki çekimler için esnek konumlandırma ve kadrajlama sağlar.

3,68 megadot yüksek çözünürlüklü Quad-VGA OLED vizör
α7 IV’ün Quad-VGA OLED vizörü, 37,3 FOV ve 23 mm yüksekliğinde görüş noktasıyla, α7 III vizörünün çözünürlüğüne göre yaklaşık 1,6 katı çözünürlük sunar. Yüksek çözünürlük, daha iyi elektronik vizör görüntü kalitesi ve buğulanmaya ve toza karşı dayanıklılık (α7 III’e göre çok daha iyi dahili buğulanma dayanıklılığı da dahil) ile, çeşitli çekim ortamlarında net ve rahat görüntüleme için tasarlanmıştır.

Kolay paylaşım ve dağıtım için iletişim özellikleri
α7 IV, daha rahat paylaşım ve dağıtım için sağlam kablolu ve kablosuz iletişim özellikleriyle donatılmıştır. Gövde içi kablosuz LAN, hızlı veri aktarımı için 2,4 GHz bandının yanı sıra 5 GHz bandını da kullanır. Arka planda FTP dosya aktarımı, çekim devam ederken otomatik olarak yapılacak şekilde ayarlanabilir ve USB Type-C® konnektörü, hızlı SuperSpeed USB 10 Gb/sn (USB 3.2 Gen 2) veri aktarımını destekler.

USB bağlantısı üzerinden anında gerçek zamanlı canlı akış
Canlı akış, USB bağlantısı üzerinden bilgisayara bağlanmak kadar kolaydır ve yüksek çözünürlüklü 4K video da dahil olmak üzere, dört farklı çıkış formatı arasından seçim yapabilirsiniz. Geçerli ağ koşullarına ve kullanılan cihazlara göre en uygun yapılandırmayı seçebilirsiniz ve aynı anda dahili kayıt da yapılabilir; böylece çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayacak geniş bir esneklik sağlanır.

Yüksek Kapasiteli Z piller ve USB Güç Sağlama
α7 IV, yüksek kapasiteli bir Z pilin (NP-FZ100) yanı sıra USB güç kaynakları ve AC adaptörleri gibi harici güç seçenekleriyle de çalışır. Dışarıda çekim için yüksek kapasiteli mobil pil eklenerek pil tüketimi en aza indirilebilir. Daha uzun süre kayıt için, USB PD45 desteği sunan bir USB şarj cihazı veya mobil pil, fotoğraf makinesinin USB Type-C® bağlantı noktasına bağlanabilir.

Isı yönetimi
Daha uzun süre kesintisiz kayıt sağlamak için, Sony’nin orijinal Σ (sigma) şekilli termal bağlantısı ile verimli ısı dağıtımı sağlanır. Öncü modellerde de kullanılan bu bağlantı, mükemmel termal iletim özellikleri olan grafit malzemeden üretilmiştir. Bu yapı, fotoğraf makinesi gövdesinin içinde büyük bir ısı kaynağı olan görüntü sensörünün görüntü sabitleme sırasında serbestçe hareket etmesini ve ısının verimli bir şekilde dağıtılmasını sağlar.

CFexpress Type A destekli çift ortam yuvası
Çift ortam yuvası, bir bellek kartı dolsa dahi çekime devam etmenizi sağlar. Yuvalardan biri yüksek performanslı CFexpress Type A kartları, her iki yuva da UHS-I ve UHS-II SDXC/SDHC kartları destekler. Yüksek yazma hızlarıyla CFexpress Type A kartlar, yüksek hızda kesintisiz fotoğraf çekiminin yanı sıra yüksek çözünürlüklü, yüksek bit hızlı 4K video kaydına da uygundur.

Güvenilir, sağlam mühendislik
Zorlu açık hava çekimlerinde dahi olağanüstü güvenilirlik sağlamak için α7 IV’ün toza ve neme dayanıklılığını da iyileştirdik. Tasarım iyileştirmeleri arasında, gövde birleşim yerlerinde ve pil bölmesi kapağında sızdırmazlık (α7 III’e göre), yeniden tasarlanan lens kilitleme düğmesi ve bağlantı çevresinde ekstra tamponlama yer alır. Fotoğraf makinesinin üst kapağında, ön kapağında ve dahili çerçevede kullanılan hafif, yüksek direnç sunan magnezyum alaşım mükemmel dayanıklılık sağlar. 

Çevre bilinci ve kaynak koruma
Sony’nin "Road to Zero" çevre planı, çevreye sıfır etki hedefiyle, 2010’da başlamıştır. Şu anda α7 IV’ün neredeyse tüm plastik ambalaj malzemeleri geri dönüştürülmüştür. Mümkün olduğunda, fotoğraf makinesi gövdelerinde de geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak işlevsellikten ödün vermeden çevre yükü azaltılır. En üstün performansı korurken, çevre yükünü azaltmak için enerji ve kaynak tüketimini daha da düşürmeyi hedefliyoruz.

Imaging Edge Desktop™ / Imaging Edge Mobile™
Imaging Edge Desktop ve Imaging Edge Mobile ile yaratıcı ufkunuzu genişletin. Imaging Edge Desktop PC uygulaması, doğrudan PC ekranınızdan çekimleri kontrol etmenizi ve izlemenizi, fotoğrafları önizlemenizi ve RAW/HEIF verilerini teslim için yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürmenizi sağlar. Imaging Edge Mobile uygulaması, α7 IV’ün Wi-Fi ve Bluetooth® işlevini kullanarak çeşitli elverişli çekim ve paylaşım işlevleri sağlar.


Sony A7 IV Teknik Özellikleri
Görüntüleme
Lens Mount: Sony E
Sensör Tipi: 35.9 x 23.9 mm (Tam Çerçeve) CMOS
Sensör Çözünürlüğü: Gerçek: 34.1 Megapiksel / Etkili: 33 Megapiksel
Kırpma Faktörü: Yok
En Boy Oranı: 1: 1, 3: 2, 4: 3, 16: 9
Görüntü dosyası formatı: JPEG, RAW, HEIF
Bit derinliği: 14 bit
Görüntü Stabilizasyon: Sensörü-Shift, 5 Eksenli
Pozlama kontrolü
ISO duyarlılığı otomatik, 100 ila 51200 (genişletilmiş: 50 ila 204800)
Deklanşör hızı 1/8000 ila 30 saniye
Ampul modu
Ölçüm Yöntemi: Merkezi Ağırlıklı Ortalama, Vurgu Ağırlıklı, Çoklu, Spot
Pozlama Modları: Açıklık Önceliği, Manuel, Program, Deklanşör Önceliği
Pozlama Telafisi: -5 ila +5 EV (1/3 EV Adımları)
Ölçüm aralığı: -3 ila 20 EV
Beyaz dengesi otomatik, bulutlu, renk sıcaklığı, renk sıcaklığı filtresi, özel, gün ışığı, flaş, floresan (serin beyaz), floresan (gün beyaz), flüoresan (gün ışığı), floresan (sıcak beyaz), akkor, gölge, sualtı
828 kare (ham) / sınırsız çerçeve (JPEG) için 33 MP'de 10 fps'ye kadar sürekli çekim
Aralık kaydı: Evet
Zamanlayıcı: 2/5/10 saniyelik gecikme
Video Kayıt Modları: H.265 / XAVC HS 4: 2: 2 10 bit
UHD 4K (3840 x 2160) 23.976p / 50p / 59.94P'de [50 ila 200 MB / s]
H.265 / XAVC HS 4: 2: 0 10 bit
UHD 4K (3840 x 2160) 23.976p / 50p / 59.94P'de [30 - 150 MB / s]
H.264 / XAVC S-I 4: 2: 2 10 bit
UHD 4K (3840 x 2160) 23.976p / 25p / 29.97p / 50p / 59.94p'de [240 - 600 MB / s]
Tam HD (1920 x 1080) 23.976p / 25p / 29.97p / 50p / 59.94p'de [89 - 222 MB / s]
XAVC S 4: 2: 2 10 bit
UHD 4K (3840 x 2160) 23.976p / 25p / 29.97p / 50p / 59.94p'de [100 - 200 MB / s]
Full HD (1920 x 1080) 23.976p / 25p / 29.97P / 50P / 59.94P [50 MB / s]
XAVC S 4: 2: 0 8 bit
UHD 4K (3840 x 2160) 23.976p / 25p / 29.97p / 50p / 59.94p'de [60 - 150 MB / s]
Tam HD (1920 x 1080) 23.976p / 25p / 29.97P / 50P / 59.94P / 100P / 119.88P [16 - 100 MB / s]
Dış Kayıt Modları 4: 2: 2 10 bit
UHD 4K (3840 x 2160) 23.976p / 25p / 29.97P / 50P / 59.94P'de
Full HD (1920 x 1080) 23.976p / 50p / 59.94P'de
Full hd (1920 x 1080) 50i / 59.94i'de
4: 2: 0 8 bit
UHD 4K (3840 x 2160) 23.976p / 25p / 29.97P / 50P / 59.94P'de
Full HD (1920 x 1080) 23.976p / 50p / 59.94P'de
Full hd (1920 x 1080) 50i / 59.94i'de
Kayıt Sınırı Sınırsız
Video kodlayan NTSC / PAL
Ses Kaydı Dahili Mikrofon (Stereo)
Harici Mikrofon Girişi (Stereo)
Ses Dosyası Formatı: AAC, Doğrusal PCM (Stereo)
Canlı yayın: evet
Webcam işlevi: Evet
Odak
Odak türü: Otomatik ve manuel odak
Odak Modu: Sürekli Servo AF (C), Doğrudan Manuel Odak (DMF), Manuel Odak (M), Tek Servo AF (S)
Otomatik Netleme Noktaları: Faz Algılama: 759
Kontrast Algılama: 425
Autofokus duyarlılığı. -4 ila +20 eV
Vizör tipi: elektronik (OLED)
Vizör boyutu: 0,5 "
Vizör Çözünürlüğü: 3.680.000 nokta
Vizör Göz Noktası: 23 mm
Vizör Kapsamı: % 100
Vizör büyütme: yakl. 0.78x
Diyopter ayarı: -4 ila +3
Vziör Boyutu: 3.0 boyutu "
Çözünürlük: 1.036,800 nokta
Ekran Tipi: Serbest Açı Eğimli Dokunmatik Ekran LCD
Flaş
Dahili flaş: Hayır
Flaş Modları: Otomatik, Flash, Hi-Hızlı Senkronizasyon, Kapalı, Arka Senk, Kırmızı Göz Azaltma, Yavaş Eşitleme
Maksimum senkronizasyon hızı 1/250 saniye
Flaş Telafisi -3 ila +3 EV (1/3, 1/2 EV Adımları)
Özel Flaş Sistemi TTL
Harici Flaş Bağlantısı: Hot-Shoe
Arayüz
Medya / Hafıza Kartı Yuvası Yuvası 1: CFEXPRESS Tip A / SD (UHS-II)
Yuva 2: SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Bağlantı HDMI A (Tam Boy), USB Tipi-C (USB 3.2 GEN 2), USB Mikro-B (USB 2.0), 3.5mm Mikrofon, 3.5mm Kulaklık
Kablosuz: Wi-Fi / Bluetooth
Gps: Yok
Çevre
Çalışma Sıcaklığı: 32 ila 104 ° F / 0 ila 40 ° C
Fiziksel
Pil: 1 x NP-FZ100 Şarj Edilebilir Lityum-İyon, 7.2 VDC, 2280 MAH (Yaklaşık 520 Çekim)
Boyutlar: (W x H x D) 5.2 x 3.8 x 3.1 "/ 131.3 x 96.4 x 79,8 mm
Ağırlık: 1.4 lb / 658 g (Batarya ve bellek ile gövde)


Kutu İçeriği
Sony Alpha A7 IV Aynasız (Body)
Sony NP-FZ100 Şarj Edilebilir Lityum-İyon Batarya (2280mAh)
AC adaptörü ve güç kablosu
Omuz askısı
Aksesuar kapağı
Vizör Lastiği
USB tipi-c
Garanti Belgesi