Sony ZV-E10 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Sony ZV-E10 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Sony ZV-E10 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Sony ZV-E10 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Sony ZV-E10 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Sony ZV-E10 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Sony ZV-E10 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

Sony ZV-E10 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

Marka : SONY
Fiyat : ₺13.900,00(KDV Dahil)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı 

:

 

Sony ZV-E10 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

Sony ZV-E10 Video Kamerası blog çekimini bir üst seviyeye taşıyan özellikler sunar

https://youtu.be/wElLAYfYNQU

https://youtu.be/z48-5QGetTEResmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi

Dünyayı nasıl gördüğünüze kendiniz karar verin ve stilinize uygun lensi seçin
Sony’nin kapsamlı E mount lens yelpazesinden doğru lensi seçin ve video blog’unuzu etkileyici ve eşsiz görüntülerle bir üst seviyeye taşıyın. Geniş açılı bir lensle arka plan manzarasını senaryonuza dahil edin veya sabit netleme uzaklıklı bir lens kullanarak sanatsal bir şekilde bulanıklaştırılmış arka planla dikkati nesneye çekin. Bir makro lensle yakınlaşın veya bir telefoto lensle uzak sahneleri yakınlaştırın.

Profesyonel kalitede görüntüler için büyük formatlı görüntü sensörü
ZV-E10’un etkileyici görüntüleri, fotoğraf makinesinin büyük APS-C boy görüntü sensörünün bir sonucudur. Akıllı telefonun kamerasıyla karşılaştırıldığında, ZV-E10’un görüntü sensörü en az on kat daha büyüktür; yüksek çözünürlük ve ince ayrıntılar sunan, profesyonel görünümlü güzel görüntüler sağlar.  [1] APS-C [2] 1 inç [3] 1/2,3~1/3,4 inç

Minimum gürültüyle yüksek kaliteli görüntüler için verimli ışık toplama
ZV-E10’un büyük formatlı görüntü sensörü, ışık alımını en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır, böylece loş ışıklı bir ortamda çekim yaparken dahi, daha az gürültüyle yüksek kaliteli görüntüler sunan 4K videolar oluşturur.

Kontrol düğmelerine anında erişim
Video blog çekiminde, yapmak isteyeceğiniz son şey el yordamıyla düğme aramaktır. ZV-E10’da, MOVIE (Video) düğmesi hızlı erişim için hemen üst kısımdadır. Ayrıca kullanışlı bir zum kolu, ayrıca fotoğraflar, normal videolar ve Ağır ve Hızlı Çekim modları arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlayan bir Fotoğraf/Video/Ağır ve Hızlı düğmesi de bulunur.

Kolay özçekim ve video blog çekimi için tasarlandı
Ağırlığı sadece 364 gram (12,8 ons) olan ZV-E10, siz video blog çekimine hazır olduğunuzda sizinle birlikte yola çıkmaya hazırdır. Yandan açılan değişken açılı LCD ekran, yüksek veya alçak konumlardan çekim yaparken dahi özçekim yapmanızı ve kadrajlamanızı kontrol etmenizi kolaylaştırır; ergonomik kol ise güvenli ve istikrarlı bir tutuş için tasarlanmıştır.

Daha fazla ayrıntı için yüksek hızda örneklemeyle 4K video
Fotoğraf makinesinin dahili 4K video kaydı, sensörden tam piksel okuma kullanılarak yapılır ve 4K için gereken verinin yaklaşık 2,4 katının toplanmasını sağlar (kabaca 6K eşdeğeri). Yüksek hızdaki bu örnekleme, kaydın her karesinde yoğunlaştırılmış daha fazla görsel veri olmasını sağlar ve sonuçta son derece ayrıntılı video görüntüleri elde edilir.  (A) 2,4 kat bilgi

Bırakın Gerçek Zamanlı Takip, netleme işini sizin yerinize yapsın
ZV-E10’un AI destekli Gerçek Zamanlı Takibinin kullanımı sezgiseldir. Sadece monitörde netlemek istediğiniz nesneye dokunup gösterin, Gerçek Zamanlı Takip, nesneyi istikrarlı bir şekilde netleyerek gerisini halleder.

Hızlı, hassas otomatik netleme
ZV-E10’un Hızlı Hibrit AF sistemi sayesinde, hızlı hareket eden nesneler dahi net kalır. Sensörün görüntü alanının yaklaşık %84’ünü kaplayan 425 aşama algılama noktasıyla bu geniş kapsamlı ve yoğun AF noktası yerleşimi, başka türlü netlenmesi zor olabilecek nesnelerin hassasiyetle yakalanmasını sağlar.

Kayıt arızalarına karşı koruma
ZV-E10, kaydedip kaydetmediğinizi size bir bakışta gösterir. Fotoğraf makinesinin önündeki kayıt lambası kırmızı yanar ve LCD monitörde size kayıt yapıldığını gösteren kalın, kırmızı bir çerçeve görünür.

Arka plan bulanıklığı için kolay kontrol
Karmaşık manuel ayarlara gerek yoktur; arka plan bulanıklığını (bokeh) açmak ve kapatmak için tek bir düğmeye basmanız yeterlidir. Düğme ile karmaşık ayarları atlayarak bulanık, bokeh açısından zengin bir arka plan ile net bir arka plan arasında geçiş yapabilirsiniz.

Akıcı ürün incelemeleri için hassas netleme geçişleri
Sadece bir düğmeye basarak ZV-E10’un ürün inceleme videoları için ideal olan Ürün Teşhiri ayarını etkinleştirebilirsiniz. Ayar etkinken, bir ürünü fotoğraf makinesinin önüne her kaldırdığınızda netleme otomatik olarak bu nesneye kayar ve sonra ürünü karenin dışına çıkardığınızda tekrar yüzünüze döner. Bu ayar, görüntü sabitleme Aktif olarak ayarlandığında dahi kullanılabilir.

Netleme işini fotoğraf makinesine bırakın
ZV-E10 ile, video blog çekiminin daha yaratıcı yönlerine odaklanabilirsiniz. Fotoğraf makinesinin Eye AF özelliği, nesnenin gözlerini çabucak ve doğru bir şekilde tanıyıp takip ederek kişinin gözlerini kararlı bir şekilde netlemek için sofistike algılama algoritmaları kullanır.

Doğal görünen cilt tonları
ZV-E10, ekstra düzenleme yapılmadan sağlıklı ve doğal görünen cilt tonları elde edecek şekilde tasarlanmıştır. ZV-E10’un doğal renk ayarı sayesinde, fotoğraf makinesi cilt görünüşünde otomatik olarak ince ayar yapar.

Nereye giderseniz gidin aydınlık görünün
Işık koşulları aniden değişse dahi, ZV-E10 sizi her zaman aydınlıkta tutar. Fotoğraf makinesi, doğrudan güneş ışığından ve arkadan aydınlatılmış açılardan gölgelere ve loş ışıklı iç mekanlara kadar nesnenin yüzünü algılar ve parlaklık değişikliklerini telafi etmek için otomatik olarak hızlı pozlama ayarları yapar.

Pürüzsüz, yumuşak cilt görünümü
ZV-E10’da, cildinizin görünüşünü pürüzsüzleştiren bir Yumuşak Cilt Efekti bulunur. Bu özellik, göz ve ağız bölgelerinde netliği koruyarak cildinizi pürüzsüzleştirmek için tasarlanmıştır. Tercihinize göre, bu efektin seviyesini belirlemek için dört seviye ("kapalı" - "yüksek") arasından seçim yapabilirsiniz.

Yürürken dahi akıcı ve istikrarlı görüntüler
ZV-E10, hareket ederken çekimin akıcı ve sabit kalmasına yardımcı olur. Aktif Mod elektronik görüntü sabitleme, elde kayıt sırasında minimum titreme ve bulanıklık ile istikrarlı video kaydı sunar ve Ürün Teşhiri Ayarı açıkken dahi kullanılabilir.

Net ses kaydı için tasarlandı
Dahili Yönlü 3 Kapsüllü Mikrofonla donatılmış ZV-E10, kalabalık ortamlarda dahi sesleri net şekilde kaydeder. Dikkat dağıtan daha az ortam sesiyle, fotoğraf makinesinin önündeki sesleri yakalayacak şekilde optimize edilmiştir, yani video blog kullanımı için idealdir.

Hızlandırılmış ve yavaşlatılmış hareketlerde kolaylık
Fotoğraf makinesinin Ağır ve Hızlı Çekim modları, gerçek zamana göre 5 kata kadar ağır veya 60 kata kadar hızlı videolar kaydeder. Full HD kalitesinde 50 Mb/sn’ye kadar kayıt yapabilirsiniz ve her şey fotoğraf makinesi içinde yapılır, yani PC’de düzenleme yapmanız gerekmez. Ayrıca post prodüksiyonda yüksek çözünürlüklü ağır çekim dizileri oluşturmak için 120 fps’te yüksek hızlı Full HD kayıt da yapabilirsiniz.

Dışarıda dahi net kayıt
ZV-E10, dışarıda endişe etmeden kayıt yapmanız için bir rüzgar siperiyle birlikte sağlanır. Birlikte verilen rüzgar siperi, Çoklu Arayüz (MI) Yuvasına kolayca bağlanarak rüzgarlı koşullarda gürültü azaltılabilir.

Daha da yüksek ses kalitesi
Geleneksel analog ses iletiminin aksine, kablo sinyali parazitini dert etmeniz gerekmez. Düşük gürültülü, tamamen dijital net ses için ZV-E10’u MI Yuvası üzerinden Dijital Ses Arabirimi destekli bir Sony mikrofonla eşleştirmeniz yeterli. Dilerseniz daha da iyi ses için fotoğraf makinesinin mikrofon jakı üzerinden en sevdiğiniz mikrofonu da bağlayabilirsiniz.

Kolay ses izleme
Tam istediğiniz ses akışını elde ettiğinizden emin olun. ZV-E10’da 3,5 mm standart kulaklık çıkışı bulunur, böylece sesin düzgünce kaydedilip kaydedilmediğini izlemek için kulaklık bağlayabilirsiniz.

Tek elle kolay kullanım için isteğe bağlı kol
Bluetooth® özellikli GP-VPT2BT kol (ayrı olarak satılır), özel bir düğmeyle birlikte kayıt ve zum kontrollerinin kolayca, kablosuz olarak, uzaktan kumanda edilmesini sağlar. Tek elle çekim yaparken zum ve kayıt işlemlerine erişilebilir; Bokeh Anahtarı da tek dokunuşla kullanım için, varsayılan olarak kolayca ulaşılan bir düğmeye atanmıştır.

Hızlı paylaşım için akıllı telefona aktarım
ZV-E10, çekimden sonra 4K videoların ve fotoğrafların paylaşılmasını kolaylaştırır. Fotoğraf makinesi kapalıyken dahi, hazır olduğunuz anda paylaşmanız için, görüntüleriniz fotoğraf makinesinden akıllı telefona kablosuz olarak aktarılabilir.

Sorun yaşamadan dikey çekim
Dikey yönde çekilen videolar, fotoğraf makinesi tarafından kaydedilen meta veriler sayesinde PC veya akıllı telefonda aynı şekilde izlenebilir. Videoyu manuel olarak döndürmeniz gerekmez ve bu özellik çalışmalarınızı sosyal medyada paylaşırken elverişlidir.

Videoları akıllı telefonunuzda düzenleyin
Fotoğraf makinesiyle yapılan video kaydı, Imaging Edge™ Mobile uygulamasından Movie Edit add-on kullanılarak bir akıllı telefonda kolayca düzenlenebilir. Görüntü sabitleme özelliği, fotoğraf makinesinin cayro sensör verilerini kullanarak videoyu düzeltir ve fotoğraf makinesi titremesini telafi eder. Fotoğraf makinesi verilerini kullanarak videoyu kırpmanızı ve en/boy oranlarını değiştirmenizi, aynı zamanda ana nesnenin kadrajın içinde kalmasını sağlayan bir akıllı kadrajlama özelliği de bulunur.

S-Log3 desteğiyle renk tonları üzerinde esnek kontrol
Post prodüksiyonda renk ayarı yaparken daha fazla esneklik istiyorsanız ZV-E10’un profesyonel fotoğraf makinelerindeki sensör performansını en üst düzeye çıkarma standardı olan S-Log3 desteğinden memnun kalacaksınız. S-Log3, geniş bir dinamik aralık sağlayarak PC’de post prodüksiyon düzenlemesi sırasında daha fazla renk kontrolü için size daha fazla görsel veri sunar.

Fotoğraf makinesinde özel efektler ekleyin
Farklı sanatsal efektler oluşturmak için renklerinizi değiştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, ek post prodüksiyon olmadan, Yaratıcı Stil ayarını değiştirmek veya Görüntü Efekti modunu kullanarak yedi farklı görsel efekt arasından seçim yapmaktır.

Gerçekçi renklerle 4K HDR videolar oluşturun
Fotoğraf makinesinin ön ayarlı HLG görüntü profilini kullanan 4K HDR (Yüksek Dinamik Aralık) kayıt desteği sayesinde, 4K HDR videolarda post prodüksiyon veya renk tonlaması olmadan doğal, gerçekçi renkler elde edilebilir.

Netleme geçişlerinizde ince ayar yapın
Netlemeyi bir nesneden diğerine geçirirken, AF Geçiş Hızı üzerinde incelikli kontrolden faydalanabilirsiniz. Geçiş hızı, hızlı bir geçiş mi yoksa daha kademeli bir geçiş mi yapılacağını kontrol eder ve yedi farklı seviyesi mevcuttur.

Zaman atlamalı videolar çekin
ZV-E10’un aralıklı çekim moduyla, fotoğraflardan derlenen zaman atlamalı videolar oluşturabilirsiniz. 9999 çekim yapma imkanıyla, çekim aralığı 1-60 saniye olarak ayarlanabilir. Biten videonun nasıl görüneceğini fotoğraf makinesinde önizlemeyle inceleyebilir, sonra PC’de Sony’nin Imaging Edge Desktop uygulamasını kullanarak son kaydı bir araya getirebilirsiniz.

Canlı akış kurulumu kolaydır
Büyük sensöründen ve dahili mikrofonundan faydalanarak ZV-E10’u tek bir kabloyla, çevrimiçi iletişim aracı olarak kullanabilirsiniz. ZV-E10’u harici fotoğraf makinesi olarak kullanmak için, bir PC’ye veya Sony Xperia™ akıllı telefona USB Type-C® kablosuyla bağlayın. Hızlı akış için USB Akış modunu özel bir düğmeye atayabilirsiniz.

Pil konusunda endişelenmeden uzun çekimler yapın
Dışarıda veya güç kaynağı olmayan bir yerde çekim yaparken, fotoğraf makinesinin piliyle 125 dakika kesintisiz video çekimi veya 440 fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Fotoğraf makinesi, USB Type-C® konnektörü üzerinden harici gücü de destekler ve harici bir mobil pilin kayıt süresini daha da uzatmasını sağlar.

Daha uzun süre çekim yapmanız gerektiğinde AC gücüne geçin
AC güç kaynağına erişiminiz varken, canlı akış yaptığınızda veya uzun bir iç mekan çekimi yaptığınızda, AC-PW20AM (ayrı olarak satılır) gibi bir AC adaptörü kullanarak pil gücünün biteceğinden endişelenmeden çekim yapabilirsiniz.

Gelişmiş görüntü sabitleme ve düzenleme işlevleri
Dahili cayro, fotoğraf makinesi titremesi meta verilerini kaydeder ve böylece elde yapılan çekim post prodüksiyonda düzeltilip sabitlenebilir. Sony’nin Catalyst Browse / Catalyst Prepare masaüstü uygulamasını kullanarak otomatik titreme telafisi ve görüntü kırpma seviyelerini kolayca dengeleyin. Catalyst, kayıtlı makine yönü verilerini de etkili şekilde kullanabilir.

Imaging Edge DesktopTM
Imaging Edge Desktop uygulamalarıyla video yapımı ve fotoğrafçılık becerinizi bir üst seviyeye taşıyın. "Remote" ile çekimi PC ekranında canlı kontrol edip izleyin; "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları çabucak önizleyin, derecelendirin ve seçin, "Edit" ile de RAW verileri teslim için yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyi şekilde faydalanın ve prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.

 


 

Sony ZV-E10 Teknik Özellikleri
Lens Yuvası: Sony E
Sensör Tipi: 23,5 x 15,6 mm (APS-C) CMOS
Sensör Çözünürlüğü: Gerçek: 25 Megapiksel
Etkili: 24,2 Megapiksel (6000 x 4000)
Kırpma Faktörü: 1.5x
En Boy Oranı: 1:1, 3:2, 4:3, 16:9
Görüntü Dosyası Formatı: JPEG, Raw
Bit Derinliği: 14-Bit
Görüntü Sabitleme: Dijital (Yalnızca Video)
Pozlama Kontrolü
ISO Duyarlılığı: Otomatik, 100 - 32000 (Genişletilmiş: 50 - 51200)
Deklanşör Hızı: Mekanik Deklanşör
1/4000 - 30 Saniye
Ampul Modu: Film Modunda 1/4000 - 1/4 Saniye
Ölçüm Yöntemi: Merkez Ağırlıklı Ortalama, Çok Bölgeli, Nokta
Pozlama Modları Diyafram Önceliği, Otomatik, Manuel, Program, Deklanşör Önceliği
Pozlama Telafisi: -5 ila +5 EV (1/3, 1/2 EV Adımları)
Ölçüm Aralığı: -2 ila 20 EV
Beyaz Dengesi: Otomatik, Bulutlu, Renk Sıcaklığı Filtresi, Özel, Gün Işığı, Flaş, Floresan (Soğuk Beyaz), Floresan (Gündüz Beyazı), Floresan (Gün Işığı), Floresan (Sıcak Beyaz), Akkor, Gölge, Sualtı
Sürekli Çekim: 116 Kareye (JPEG) / 46 Kareye (Ham) kadar 24,2 MP'de 11 fps'ye kadar
Aralıklı Kayıt: Evet
Zamanlayıcı: 2/5/10-İkinci Gecikme
Video Kayıt Modları: XAVC S 4:2:0 8-Bit
24.00p/25p/29.97p'de UHD 4K (3840 x 2160) [60 - 100 Mb/s]
23.976p/25p/29.97p/50p/59.94p/100p/119.88p'de Full HD (1920 x 1080) [16 - 100 Mb/sn]
Harici Kayıt Modları: 4:2:2 8-Bit
29,97p'ye kadar UHD 4K (3840 x 2160)
Kayıt Sınırı: 29,97p'de UHD 4K (3840 x 2160) için sınırsız
Video Kodlama: NTSC/PAL
Ses Kaydı: Dahili Mikrofon (Stereo)
Harici Mikrofon: Giriş (Stereo)
Ses Dosyası Formatı: Doğrusal PCM (Stereo)
Canlı Akış: Evet
Web kamerası İşlevselliği: Evet
Odak Türü: Otomatik ve Manuel Odaklama
Odak Modu: Otomatik (A), Sürekli-Servo AF (C), Doğrudan Manuel Odak (DMF), Manuel Odak (M), Tek Servo AF (S)
Otomatik Netleme Noktaları Faz Algılama: 425
Kontrast Algılama: 425
Otomatik odaklama Hassasiyeti: -3 ila +20 EV
Boyut: 3.0"
Çözünürlük: 921.600 Nokta
Ekran Tipi: Eklemli Dokunmatik LCD
flaş
Dahili Flaş: Hayır
Flaş Modları: Otomatik, Flaş Doldur, Kapalı, Arka Senkronizasyon, Yavaş Senkronizasyon
Maksimum Senkronizasyon Hızı: 1/160 Saniye
Flaş Telafisi: -3 ila +3 EV (1/3 EV Adımları)
Özel Flaş Sistemi: TTL
Harici Flaş Bağlantısı - Hot Shoe
Arayüz
Ortam/Bellek Kartı Yuvası: Tek Yuva: SD/SDHC/SDXC/Memory Stick Duo Hybrid (UHS-I)
Bağlantı: 3,5 mm Mikrofon, 3,5 mm Kulaklık, USB Type-C (USB 3.1), HDMI D (Mikro)
Kablosuz: Wi-Fi / Bluetooth
GPS: Hayır
Çalışma Sıcaklığı: 32 - 104°F / 0 - 40°C
Fiziksel
Pil: 1 x NP-FW50 Şarj Edilebilir Lityum İyon, 7,2 VDC, 1080 mAh (Yaklaşık 440 Çekim)
Boyutlar (G x Y x D): 4,5 x 2,5 x 1,8" / 115,2 x 64,2 x 44,8 mm
Ağırlık: 12,1 oz / 343 g (Pil ve Hafızalı Gövde)

 


 

Kutu İçeriği
Sony ZV-E10 Aynasız Fotoğraf Makinesi (Yalnızca Gövde, Siyah)
Sony NP-FW50 Lityum İyon Şarj Edilebilir Pil (1020mAh)
E-Mount Kameralar için Sony ALC-B1EM Gövde Kapağı
Sony AC Adaptörü
Mikro USB Kablosu
Omuz askısı
Rüzgarlık
Garanti Belgesi