Tamron 11-20mm F2.8 Di III-A RXD Lens (Sony E)
Tamron 11-20mm F2.8 Di III-A RXD Lens (Sony E)
Tamron 11-20mm F2.8 Di III-A RXD Lens (Sony E)
Tamron 11-20mm F2.8 Di III-A RXD Lens (Sony E)
Tamron 11-20mm F2.8 Di III-A RXD Lens (Sony E)
Tamron 11-20mm F2.8 Di III-A RXD Lens (Sony E)

Tamron 11-20mm F2.8 Di III-A RXD Lens (Sony E)

Marka : TAMRON
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺16.500,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺14.900,00(KDV Dahil)

Tamron Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Tamron Türkiye Yetkili Satıcısı 

:

 

Tamron 11-20mm F2.8 Di III-A RXD Lens (Sony E)

Tamron'un dinamik 11-20mm F / 2.8 Di III-A2 RXD Lensi, Sony E-mount APS-C aynasız kameralar için hızlı diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı bir zoom lenstir. Bu kategoride Sony E-mount APS-C aynasız için dünyanın ilk f / 2.8 maksimum diyafram açıklığına sahiptir ve kompakt ve hafif bir tasarıma sahiptir. Bu ultra geniş lens özellikle manzara, astrofotografi ve mimari çekimler için uygundur. Parlak f / 2,8 sabit maksimum diyafram açıklığı bu aralığı tamamlar ve gelişmiş düşük ışık performansı ile birlikte alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Optik tasarım, iyileştirilmiş netlik ve renk doğruluğu için azaltılmış renk sapmaları ve renk saçaklarıyla son derece düzeltilmiş bir görüntü oluşturmak için bir XLD öğesi, iki LD öğesi ve iki camla kalıplanmış asferik öğe içerir. Bireysel öğeler ayrıca, arkadan aydınlatmalı ve zorlu aydınlatma koşullarında çalışırken daha fazla kontrast için parlamayı ve gölgelenmeyi bastıran Tamron'un BBAR kaplamasına sahiptir. Duyarlı bir RXD kademeli tahrik motoru, fotoğraflara ve videolara uyacak şekilde hızlı, neredeyse sessiz otomatik odaklama performansı sağlar. Yakın nesnelerin daha büyük ve uzaktaki nesnelerin daha küçük görünmesini sağlayan benzersiz bir perspektifle güçlü geniş açılı makro çekim özelliğinin kilidini açan, yakınlaştırma aralığının en geniş ucunda minimum nesne mesafesi sadece 5,9 "dir. Ek olarak, f / 2,8 maksimum diyafram açıklığı üretir Yumuşak bokeh arka plan detayları oluşturan daha sığ bir alan derinliği sağlar. Neme dayanıklı yapı merceği sert koşullar altında korur ve ön mercek öğesindeki florin kaplama toza, kire ve bulaşmaya karşı koruma sağlar.

 

Ürün Açıklaması

Aynasızlar için dünyanın ilk *1 hızlı diyafram açıklığına sahip F2.8 ultra geniş açılı zoom lensi yeni deneyimler davet ediyor
Sabit F2.8'in benzersiz parlaklığını ve olağanüstü taşınabilirliği sunan 11-20 mm F / 2.8 Di III-A * 2 RXD (Model B060), Sony E-mount APS-C için hızlı diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı bir zoom lenstir. aynasız kameralar. F2.8 maksimum diyafram, bu kategoride Sony E mount APS-C aynasız için dünyada bir ilktir. Hızlı diyafram, karanlık koşullarda çekim yaparken bile yüksek bir deklanşör hızını korumanıza izin verdiğinden, minimum el titremesiyle keskin görüntüler yakalayabilirsiniz. Ayrıca, optik sapmaları bastırmak için özel lens elemanları en uygun şekilde düzenlenmiştir. Bu özellikler, net görüntüler ve yüksek çözünürlüklü performans üretmek için bir araya gelir. Lens o kadar hafif ve kompakt ki, hızlı diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı bir zoom lens olduğuna inanmak zor. Bu, onu düzenli kullanım için ve daha küçük bir kamera çantası taşımak istediğiniz seyahatler için ideal hale getirir. 11-20 mm F2.8, en geniş uçta 0,15 m (5,9 inç) ve 20 mm uçta 0,24 m (9,4 inç) değerinde bir MOD (Minimum Nesne Mesafesi) elde ederek konuları istediğiniz gibi kapatmanızı sağlar. Lens ayrıca bir RXD (Rapid-eXtra-sessiz adımlı Sürücü) kademeli motor ünitesi ile hızlı hassas bir AF sürücü sistemi içerir. Neme Dayanıklı Yapı ve Flor Kaplama, açık havada çekim yaparken ek koruma sağlamak için güçlerini birleştirir. Günlük yaşamdan seyahate kadar gördüğünüz her şey bu lens ile fotoğrafik kavrayışınızda. 11-20 mm F2.8, mükemmel taşınabilirliği hızlı diyaframlı lenslere özgü görüntüler yakalama özelliğiyle birleştirerek çekim keyfinizi artıracak.

1 Sony E-mount APS-C aynasız kameralar için değiştirilebilir F2.8 ultra geniş açılı zum lensler arasında (Mart 2021 itibariyle: TAMRON)
2 Di III-A: APS-C formatlı aynasız değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri için

Hızlı diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı zoom lens ile dinamik görüntüler yakalayın
11-20 mm (tam çerçeve biçiminde 16,5-30 mm'ye eşdeğer) odak uzunluklarını kapsayan bu lens, maksimum F2 diyafram açıklığına ulaşan, Sony E-mount APS-C aynasız kameralar için dünyadaki ilk ultra geniş açılı lenstir. .8 ve kullanıcıların hızlı diyafram açıklığına sahip bir lens tarafından sağlanan yumuşak bokeh efektlerinin, ayırt edici alan derinliğinin ve benzersiz perspektifin tam olarak keyfini çıkarmasına olanak tanır. Oldukça doğal bir görüş açısına sahip olan 20 mm uçta düzenli enstantane fotoğraflar çekmek ve ardından geniş uçta güçlü ultra geniş açılı çekimler yapmak için kendinize meydan okumak gibi her zamankinden daha yüksek derecede fotoğraf özgürlüğünün tadını çıkarın - hem de keyif alırken kolay kullanım ve hızlı diyaframlı lenslerin sunduğu avantajlar. Lens, mimari, manzara, iç mekan çevresel portreleri ve iç mekan fotoğrafçılığı gibi çeşitli senaryolarda üstün performans sağlıyor.

Çok kompakt ve hafif bir tasarım, ultra geniş açılı bir lens olduğuna inanmak zor
Lens, son derece kompakt ve hafif olacak şekilde tasarlandı ve Sony E-mount APS-C aynasız fotoğraf makineleri ile ideal bir uyum sağlıyor. Toplam uzunluğu 86,2 mm'dir (3,4 inç) ve 335 g (11,8 oz) ağırlığındadır. Tam teşekküllü hızlı diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı zum olduğuna inanamayacak kadar küçük ve hafif bir lens hayal edin. Hacim veya ağırlık konusunda endişelenmeden çekime konsantre olabilirsiniz. Uyumlu bir Sony E-mount APS-C aynasız fotoğraf makinesi gövdesiyle birlikte kullanıldığında, fotoğrafların sorunsuz bir şekilde elde çekiminin keyfini çıkaracak, hatta kompakt bir tripod veya gimbal kullanarak video çekmeyi kolay bulacaksınız.

TAMRON 11-20mm F2.8'in olağanüstü optik performansının tadını çıkarın
11-20 mm F2.8, tam teşekküllü hızlı diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı zoom olarak mükemmel görüntü kalitesine odaklanan yüksek çözünürlüklü bir lenstir. Optik yapı 10 grupta 12 eleman içerir. İki GM (Camla Kalıplanmış Asferik) lens elemanının iyi dengelenmiş düzenlemesiyle tüm çerçevede yüksek çözünürlük performansı korunur. Hızlı diyafram açıklığına sahip lenslerin geniş açık diyafram açıklığında çekim yaparken meydana gelme eğiliminde olan renk sapmalarını bastırmak için iki LD (Düşük Dağılım) ve bir XLD (eXtra Düşük Dağılım) lens öğesi kullanılır. Bu özellikler, net ve canlı görüntüler oluşturmak için bir araya gelir. Ek olarak, Sony fotoğraf makinelerinde yerleşik olarak bulunan lens düzeltme özelliklerinin kullanılması, kullanıcıların ekstra lens performansı kazanımlarından yararlanmasını sağlar.

0,15 m'lik bir MOD ile heyecan verici geniş açılı makro dünyasında kendinizi şımartın
MOD (Minimum Nesne Mesafesi) en geniş uçta sadece 0,15 m'dir (5,9 inç). Bu son derece yakın mesafeli çekim performansı, bir konuya istediğiniz kadar yaklaşmanıza olanak tanır. Maksimum büyütme oranı 1: 4'tür (ultra geniş açılı bir lens için şaşırtıcı bir başarı) ve yakındaki nesnelerin daha büyük ve uzaktaki nesnelerin daha küçük görünmesini sağlayan benzersiz perspektifi kullanarak güçlü geniş açılı makro çekimin kilidini açar. Ek olarak, F2.8 maksimum diyafram açıklığını kullanmak, arka planda yumuşak bokeh oluşturan daha sığ bir alan derinliği oluşturarak kullanıcıların benzersiz ifadelerle farklı görüntüler çekmesine olanak tanır.

APS-C aynasız kameralar için TAMRON'un hızlı diyaframlı zoom serisinde iki lensi birleştirerek çok çeşitli durumları keşfedin
11-20 mm F2.8'i ve mükemmel taşınabilirlik ve yüksek görüntü kalitesi dengesini 17-70 mm F / 2.8 Di III-A VC RXD (Model B070) ile birleştirerek, bu iki lensin kombinasyonu aşırı bir odak aralığını kapsar F2,8'lik hızlı, geniş açık diyafram açıklığı ile 11 mm'den 70 mm'ye kadar uzunluklar (tam çerçeve kameralarda 16,5 mm'den 105 mm'ye eşdeğer). İki lensin birleşik ağırlığı yalnızca yaklaşık 860 g'dır (30,3 oz). Hacimli boyutu ve ağırlığı önemli ölçüde azaltmak, çekim ve nakliye sırasında yükü büyük ölçüde hafifletebilir ve kamera çantanızın boyutunu ve ağırlığını olabildiğince azaltmak istediğinizde seyahat sırasında kullanışlıdır. Ek olarak, TAMRON'un Sony E-mount kameralar için olan diğer lenslerinin çoğu gibi, filtre boyutu 67 mm'de birleştirilmiştir. Lensler arasında PL'nin ve çeşitli diğer filtrelerin ortak kullanımına izin vermenin yanı sıra, birleşik boyut, lensleri değiştirirken doğru lens kapağını bulma zorluğunu ortadan kaldırdığı için son derece kullanışlıdır. Geniş bir görüş açısını kapsayan bu iki lens ile kullanıcılar, portre çalışmalarından masa üstü fotoğrafçılığa ve manzaralara kadar çeşitli türlerde fotoğrafçılığın keyfini kolayca çıkarabilirler. Hepsi tek lenste

Yüksek performanslı otomatik odaklama sistemi, her çekim fırsatına sahip olacağınız anlamına gelir
11-20 mm F2.8'deki AF sürücüsü, aksiyona odaklanmanıza yardımcı olacak bir RXD motor ünitesi içerir. RXD, motorun dönüş açısını hassas bir şekilde kontrol etmek için bir aktüatör kullanarak, bir redüksiyon dişlisinden geçmeden odaklama merceğini doğrudan hareket ettirmesine izin verir. Lensin konumunu tam olarak algılayan bir sensör, yüksek hızlı ve doğru AF sağlar; bu, sürekli hareket eden nesneleri çekerken veya video kaydederken idealdir. Hem pürüzsüz hem de sessiz bir odaklama sistemi ile 11-20 mm F2.8, sessiz bir ortamda sürücü sesini endişelendirmeden stresten uzak çekim yapmanızı sağlar.

 


 

Ürün Özellikleri

Düzgün kenarlı bir bokeh üretmek için dairesel diyafram açıklığı
7 kanatlı bir diyafram, geniş açık diyaframdan iki durak sonra durdurulduğunda bile düz, dairesel şekilli bir açıklığı koruyacak şekilde yapılandırılmıştır. Bu, arka plan vurgularında düzgün kenarlı bir bokeh üretir.

Neme Dayanıklı Yapı lensinizi korur
Dış mekanda çekim yaparken daha fazla koruma için, lens çerçevesindeki sızdırmaz contalar ekipmanınızı korumaya yardımcı olur.

BBAR-G2 Kaplama, çarpıcı netlik ve kontrast sunar
TAMRON, gölgelenmeyi ve parlamayı önleyen kaplama teknolojilerinde uzun süredir bir yenilikçidir. İkinci nesil BBAR-G2 Kaplama, orijinal BBAR (Geniş Bant Yansıma Önleme) Kaplamaya kıyasla büyük ölçüde geliştirilmiş performans sağlayan çığır açan bir gelişmedir. Kaplama, gölgelenmeyi ve parlamayı eşi görülmemiş ölçüde düzeltir ve arkadan aydınlatmalı koşullarda bile ince konu ayrıntılarını gerçek netlik ve çarpıcı kontrastla sunar.

Koruma ve güvenli temizlik için Flor Kaplama
Lens elemanının ön yüzeyi, su ve yağ itici olan koruyucu bir florin bileşiği ile kaplanmıştır. Lens yüzeyinin temizlenmesi daha kolaydır ve kir, toz, nem ve parmak izlerinin zararlı etkilerine karşı daha az savunmasızdır.

 


 

Tamron 11-20mm f2.8 DI III-A İnceleme
35 mm eşdeğeri odak uzaklığı 17-30 mm olan Sony E mount APS-C biçimli aynasız kameralar için çok yönlü ultra geniş açılı zoom.
Parlak, sabit f / 2,8 maksimum diyafram, zum aralığı boyunca tutarlı parlaklık sağlar ve alan derinliği üzerinde gelişmiş kontrol sunar.
XLD (eXtra Düşük Dağılım), LD (Düşük Dağılım) ve GM (Camla Kalıplanmış Asferik) öğeler, iyileştirilmiş netlik ve renk doğruluğu için yakınlaştırma aralığı boyunca renk saçaklarını, renk sapmalarını ve görüntü bozulmalarını büyük ölçüde azaltır.
BBAR-G2 (Geniş Bant Yansıma Önleme) Kaplama, daha fazla kontrast ve renk doğruluğu elde etmek için dahili yansımaları, parlamayı ve gölgelenmeyi bastırmak için lens elemanlarına uygulanmıştır.
RXD (Hızlı eXtra-sessiz adımlı Sürücü) otomatik odaklama motoru, hem fotoğraf hem de video uygulamalarına uyacak şekilde etkileyici sessiz, hızlı ve pürüzsüz odaklama performansı sunar. Sony'nin Doğrudan Manuel Odaklama işlevi ve etkin kameralarda Eye AF ile uyumludur ve tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma mevcuttur.
11 mm'de 5,9 "minimum odaklanma mesafesi, dinamik geniş açılı makro görüntülemeyi keşfetmeyi mümkün kılarak yakın nesnelerin daha büyük ve uzaktaki nesnelerin daha küçük görünmesini sağlar. Ek olarak, f / 2,8 maksimum diyafram açıklığının kullanılması yumuşak bokeh arka planlı sığ bir alan derinliği oluşturur .
Sert koşullarda kullanım için neme dayanıklı yapı ve ayrıca toza, kire ve bulaşmaya karşı koruma sağlamak için ön lens elemanında bir flor kaplama ile tasarlanmış ve üretilmiştir.
Yuvarlatılmış yedi kanatlı diyafram, hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.

 


 

Tamron 11-20mm F / 2.8 DI III-A Teknik Özellikler
Odak Uzaklığı: 11 ila 20 mm (35 mm Eşdeğer Odak Uzunluğu: 17 ila 30 mm)
Maksimum Diyafram: f / 2.8
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 16
Lens Yuvası: Sony E
Format Uyumluluğu: APS-C
Görüş Açısı: 105 ° 20 '- 71 ° 35'
Minimum Odak Mesafesi: 5,9 "/ 15 cm
Makro Üreme Oranı: 1: 4
Optik Tasarım: 10 Grupta 12 Eleman
Diyafram Bıçakları: 7, Yuvarlak
Odak Türü: Otomatik Odaklama
Görüntü Sabitleme: Hayır
Filtre Boyutu: 67 mm (Ön)
Boyutlar (Ç x U): 2,9 x 3,4"/ 73 x 86,2 mm
Ağırlık: 11,8 oz / 335 g

 


 

Kutu İçeriği
Sony E için Tamron 11-20mm f2.8 Di III-A RXD Lens
Yaprak Tipi Lens Başlığı
Ön Lens Kapağı
Arka Lens Kapağı
Garanti Belgesi