Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VXD Lens (Sony E)
Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VXD Lens (Sony E)
Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VXD Lens (Sony E)
Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VXD Lens (Sony E)

Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VXD Lens (Sony E)

Marka : TAMRON
Fiyat : ₺19.900,00(KDV Dahil)
:

Sony E mount tam çerçeve aynasız fotoğraf makineleri için özel olarak tasarlanmış görüntü sabitleme özelliğine sahip, şaşırtıcı derecede kompakt ultra telefoto zum lens

Sony E mount tam çerçeve aynasız fotoğraf makineleri için 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD (Model A057) zum lensi, çok kompakt bir tasarım ve yüksek görüntü kalitesiyle ultra telefoto zum lensler için geleneksel bilgeliği alt üst ediyor. 150-500mm F5-6.7, sadece 209,6mm (8,3 inç) uzunluğa ve maksimum 93mm çapa sahip kompakt boyutunu korurken 500mm odak uzaklığı elde ederek rahat elde çekim sağlar. Tasarım, görüntü kalitesine büyük önem vermektedir. Optik yapı, 16 grupta 25 eleman içerir ve kromatik sapmalar gibi çeşitli olası sapmaları kontrol etmek için özel lens elemanları ve hibrit asferik lens elemanları kullanır. 150-500mm F5-6.7 zoom ayrıca yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli lineer motor odak mekanizması VXD (Ses bobini eXtreme-torque Drive) ve VC (Titreşim Telafisi) ile donatılmıştır. hiçbir fotojenik anın kaçırılmamasını sağlamak. Ek olarak, lensin 150 mm ucunda 0,6 m (23,6 inç)'lik bir MOD (Minimum Nesne Mesafesi) ve dikkate değer bir genel kullanılabilirliği vardır. Arca-İsviçre uyumlu tripod montajı, kayış bağlantı deliklerine sahiptir ve Neme Dayanıklı Yapı ve Flor Kaplama dahil olmak üzere dış mekan çekimlerini desteklemek için çeşitli özellikler vardır. 150-500mm F5-6.7, manzara ve kuşlardan spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığına kadar çok çeşitli nesneleri yakalamanıza olanak tanıyan çok yönlü bir lenstir. Ultra telefoto lenslerin güçlü ve benzersiz dünyasını kendiniz deneyimlediğinizde şaşıracaksınız. Arca-İsviçre uyumlu tripod montajı, kayış bağlantı deliklerine sahiptir ve Neme Dayanıklı Yapı ve Flor Kaplama dahil olmak üzere dış mekan çekimlerini desteklemek için çeşitli özellikler vardır. 150-500mm F5-6.7, manzara ve kuşlardan spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığına kadar çok çeşitli nesneleri yakalamanıza olanak tanıyan çok yönlü bir lenstir. Ultra telefoto lenslerin güçlü ve benzersiz dünyasını kendiniz deneyimlediğinizde şaşıracaksınız. Arca-İsviçre uyumlu tripod montajı, kayış bağlantı deliklerine sahiptir ve Neme Dayanıklı Yapı ve Flor Kaplama dahil olmak üzere dış mekan çekimlerini desteklemek için çeşitli özellikler vardır. 150-500mm F5-6.7, manzara ve kuşlardan spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığına kadar çok çeşitli nesneleri yakalamanıza olanak tanıyan çok yönlü bir lenstir. Ultra telefoto lenslerin güçlü ve benzersiz dünyasını kendiniz deneyimlediğinizde şaşıracaksınız.

 
 

Kompakt tam özellikli, tam çerçeve 500 mm lensle elde rahat çekimin keyfini çıkarın

TAMRON, aynasız kameralarla eşleşmesini göz önünde bulundurarak, 150-500mm F5-6.7'yi geliştirirken elde çekime izin veren kompakt bir boyut izledi. 209,6 mm (8,3 inç) uzunluğa ve maksimum 93 mm çapa sahip 150-500 mm F5-6.7, tam çerçeve aynasız fotoğraf makinelerinde kullanılmak üzere üretilmiş 500 mm sınıfı ultra telefoto zum lens için şaşırtıcı derecede kompakttır. 500 mm telefoto ucuna uzatıldığında bile, lensin bastırılmış uzunluğu yaklaşık 283 mm (11,1 inç) olur. Diğer bir ayırt edici özellik ise, zoom halkasının dönüş yayının küçük olması - sadece 75° - bu da minimum hareketle istenen odak uzaklığına hızlı bir şekilde ayarlanmasını sağlar.

Tüm yakınlaştırma aralığında tavizsiz yüksek görüntü kalitesi

150-500mm F5-6.7 zoom, geniş bir odak uzaklığı aralığını kapsamanın yanı sıra, tüm zoom aralığında mükemmel görüntü işleme performansıyla yüksek çözünürlük gücüne sahiptir. Optik yapı, 16 grupta 25 elemana sahiptir. XLD (eXtra Düşük Dağılım), LD (Düşük Dağılım) ve hibrit asferik lens elemanları dahil olmak üzere özel lens elemanlarının etkin şekilde yerleştirilmesi, 150-500mm F5-6.7'nin renk sapmalarını kontrol ederken net görüntüler üretmesini sağlar. BBAR-G2 (Geniş Bant Yansıma Önleyici Nesil 2) Kaplama, genellikle arkadan aydınlatmalı koşullarda meydana gelen gölgelenme ve parlamayı bastırmak için kullanılır. Bu özellikler, merceğin yumuşak ve güzel bokeh efektleri üretirken vahşi hayvanlar, kuşlar, doğa ve spor gibi çok çeşitli konuların ince ayrıntılı görüntülerini üretmesini sağlar.

 

Yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli AF, hiçbir fotoğraf fırsatını asla kaçırmayacağınız anlamına gelir

150-500mm F5-6.7 zoom'un AF sürücü sistemi, VXD (Ses bobini eXtreme-torque Drive) lineer motor odaklama mekanizması ile donatılmıştır. VXD, aşırı yüksek hız ve yüksek hassasiyette hareket sunar ve olağanüstü duyarlı performans sağlar. 500 mm odak uzaklığına sahip ultra telefoto ucunda çekim yaparken bile 150-500 mm F5-6.7, yakından uzağa tüm çekim mesafelerinde rahat, stressiz odaklama sağlar. Odak izleme performansı da çok yüksektir ve örneğin yabani kuşları, sporları, araçları ve genel olarak vahşi yaşamı fotoğraflarken olduğu gibi hızlı hareket eden konuların çekimini kolaylaştırır. Lineer motor ayrıca odaklama sırasında sürücü gürültüsünü ve titreşimleri bastırarak, sessizlik gerektiren ortamlarda hem fotoğraf hem de video çekmek için idealdir.

VC görüntü sabitleme, 500 mm ultra telefoto konumunda elde çekim yapmayı kolaylaştırır

 

Ultra telefoto aralığında çekim yaparken en küçük titreşimler bile görüntü netliğinin kaybolmasına neden olabilir. 150-500mm F5-6.7, kaçınılmaz kamera sarsıntısına rağmen keskin görüntüleri desteklemek için VC (Titreşim Telafisi) işleviyle donatılmıştır. VC, akşam sahneleri ve iç mekan çekimleri gibi düşük ışık seviyelerine sahip sahnelerin tripod kullanmadan elde çekim için güçlü destek sunar. Objektif ayrıca, özel bir kaydırma modu (Mod 1: Standart, Mod 2: Yalnızca Pan için Özel ve Mod 3: Çerçeveleme Önceliği) dahil olmak üzere üç moda sahip bir VC modu seçim anahtarına sahiptir, böylece çekim koşullarına uygun ideal VC modunun seçilmesini sağlar.


Tamron