Manfrotto MT055XPRO3 Tripod
Manfrotto MT055XPRO3 Tripod
Manfrotto MT055XPRO3 Tripod
Manfrotto MT055XPRO3 Tripod

Manfrotto MT055XPRO3 Tripod

Marka : MANFROTTO
Fiyat : ₺5.399,00(KDV Dahil)

Manfrotto Türkiye Resmi Distribütörü Zoom İthalat Garantili

:

Manfrotto


Manfrotto MT055XPRO3 3 Kademeli Aluminyum Tripod.

Sony

Manfrotto MT055XPRO3 3 Kademeli Aluminyum Tripod. Manfrotto 055XPROB ‘nin yeni versiyonu olan MT055XPRO3 İtalyan markasının çizgilerini geleceğe taşımış. Manfotto’nun dünya üzerinde bilinen ve sağlamlığıyla ün yapmış olması ile birlikte kullanıcısına sunduğu ürün kalitesi markanın ilk sıraya oturmasını sağlamış. Yeni geliştirilen ve ergonomisi artırılan modeller ile dikkatleri çeken Manfrotto; en çok satan modeli 055XPROB’dan sonra yeni çıkardığı MT055XPRO3 ile yine en çok satan model olmaya devam edeceğe benziyor. Geliştirilen bağlantı noktaları sağlamlığı artırırken kullanışlılığa da etki etmiş. 3 kademeli yapı, tripodun daha sağlam durmasını sağlarken salınımı da minimum seviyeye çekiyor. Bacakları ayrı hareket ettirebildiğimiz MT055XPRO3, ayakları ayrı hareket veren mekanizması ile eski sistemin üzerine bir artı daha eklemiş.


Sony


Neden 3 ya da daha düşük kademeli tripod?

Tripodda her kademe birbiri içine girerek daha küçük hale gelir. Bu kademe sayısı genelde ne kadar artarsa o derecede kapalı uzunluk kısa olacaktır. 5 kademeli tripodlar da vardır fakat bunlarda en uçtaki kademe yarıçap olarak çok incedir ve salınımı engelleyemez. O sebeple bu tarz çok kademeli kompakt tripodlar çok uzun pozlamalar için değil, daha taşınabilir bir sistem sunduğu için uygundur. Sağlamlık, daha düşük salınım, yere daha sağlam oturan ve taşıma kapasitesi yüksek bir tripod için kademe sayısının az olduğu tripodları tercih edin.
Sony

 

Manfrotto MT055XPRO3’ün Malzeme Yapısı

 

Manfrotto, marka olarak karbon ve alüminyum ve magnezyum alaşımlarını kullanır. Karbon hafifliği ve sağlamlık anlamına gelirken, magnezyum ve alüminyum ise manfrotto tripodların fiyatlarının daha düşük seviyelerde olmasını sağlamakta. MT055XPRO3 modelinde de alüminyum alaşım kullanan Manfrotto; sağlamlığı ve uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 


SonyManfrotto MT055XPRO3 ile makro çekim yapabilir miyim?

Evet, çok rahat yapabilirsiniz. Tripodun ayakları yere yaklaşık paralel olacak şekilde açılabiliyor. 170° civarındaki açıklık yere yakınlaşmayı kolaylaştırırken bunun haricinde üçayağın merkezinde yer alan kısım yerinden çıkmadan yan olarak kullanılabiliyor.

SonyMT055XPRO3 tripodun açık ve kapalı uzunluğu ne kadar?

Tripodun açık uzunluğu 170cm kapalı uzunluğu ise 61cm’dir. Minimum yükseklik makro çekimleri için 9cm’ye inebilirken ağırlık olarak 2.5 kg ağırlığa ve 9 kg taşıma kapasitesine sahip sağlam bir tripod.T Manfrotto MT055XPRO3 3 Kademeli Aluminyum Tripod'unu internet satış sitemizden satın alabilirsiniz.

 

 

Maksimum yükseklik : 170 cm
Maks. Yükseklik(Orta Sütun Kapalıyken : 140cm
Minimum yükseklik : 9cm
Kapalı uzunluk : 61cm
Ağırlık : 2,5 kg
Taşıma Kapasitesi : 9 kg
Ayak kademesi : 3 kademeli
Materyal : Alüminyum
Bacak Çapları : 30-26-22.5 mm
Bacak Açıları : 25 ° .46 ° .66 ° .88 °