Nikon Z 400mm f/4.5 VR S Lens
Nikon Z 400mm f/4.5 VR S Lens
Nikon Z 400mm f/4.5 VR S Lens
Nikon Z 400mm f/4.5 VR S Lens
Nikon Z 400mm f/4.5 VR S Lens

Nikon Z 400mm f/4.5 VR S Lens

Marka : NİKON
İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺77.899,98(KDV Dahil)
İndirimli : ₺71.899,98(KDV Dahil)

2 YIL NİKON TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ KARFO KARACASULU GARANTİLİ

:

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Tür

Nikon Z serisi objektif yuvası

Biçim

FX

Odak uzaklığı

400 mm

Maksimum diyafram

f/4,5

Minimum diyafram

f/32

Objektif yapısı

13 grupta 19 mercek (1 ED mercek, 2 süper ED mercek, 1 SR mercek, Nano Kristal kaplamalı mercekler ve flor kaplamalı ön mercek içerir)

Görüş açısı

FX biçimi: 6 derece 10 dakika, DX biçimi: 4 derece

Netleme sistemi

Dahili netleme sistemi

Minimum netleme mesafesi

2,5 m

Maksimum reprodüksiyon oranı

0,16 kat

Titreşim Azaltma

Ses bobini motorları (VCM'ler) kullanılarak objektif kaydırma

Diyafram bıçağı sayısı

9 (yuvarlak diyafram açıklığı)

Diyafram aralığı

f/4,5 ila 32

Kaplama

Nano Kristal Kaplama, Flor kaplama

Filtre boyutu

95 mm (P =1,0 mm)

Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma)

Yaklaşık 104 mm x 234,5 mm (maksimum çap x fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından objektifin ucuna olan mesafe)

Ağırlık

Yaklaşık 1.245 g (tripod askısıyla birlikte); Yaklaşık 1.160 g (tripod askısı olmadan)

Otomatik netleme

Evet

Dahili netleme

Evet

Netleme

Otomatik, Manuel

Netleme sınırlama düğmesi

İki konum: FULL (∞ ila 2,5 m) ve ∞ ila 6 m

 

 •  

   

  ¹ CIPA Standartlarına göre: NORMAL modda, objektif 35 mm'lik film boyutunda bir görüntü sensörüyle donatılmış aynasız bir fotoğraf makinesine takıldığında 5,5 duraklamalı telafi elde edilir.
  ² Objektif Z 9 ile birlikte kullanıldığında ve Synchro VR özelliği etkinleştirildiğinde 6,0 duraklamalı telafi elde edilir.
  ³ Bir donanım yazılımı güncellemesinin ardından hafıza ayarı düğmesi etkinleştirilebilir.
  ⁴ Bu objektifin her durumda ve her koşulda toz ve suya karşı dirençli olacağı garanti edilmez.

  Nikon; bu ürünün görünüşünü, teknik özelliklerini ve performansını dilediği zaman ve önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar.

   

   


  Ürün kodu
  NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S - JMA503DA

 

 

İstediğiniz yere gidin

 

 

 

 

NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S, yaban hayatından spora ve hızlı aksiyondan uzak portrelere kadar çok sayıda çekimi menzilinize getirir. Hafif ve seyahat dostu pakette sunulan süper telefoto 400 mm'lik odak uzaklığından ve nefes kesen S-line görüntü kalitesinden yararlanın.

 

 

 

 

 

 

Yükünüzü hafifletin

İnanılmaz derecede taşınabilir yapı, NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S'yi kendi sınıfında mükemmel bir konuma taşıyor. Yalnızca 1.245 g'lık (yaklaşık) ağırlığı ve yalnızca 234,5 mm'lik toplam uzunluğu ile bu objektif, fotoğraf makinenize gönül rahatlığıyla takabileceğiniz bir süper telefoto objektiftir.

 

 

Özgürce hareket edin

Bu süper telefoto objektifin fotoğraf makinesi gövdesine daha yakın olan ağırlık merkezi, akıcı pan hareketi ve sorunsuz izleme için en uygun dengeyi sağlar. Elde pan hareketi sırasında çabucak hızlanabilir ve hareketinizi anında durdurabilirsiniz.

 

 

400 mm ve daha fazlası

NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S, Z serisi hafif 1,4 kat ve 2 kat teleobjektif dönüştürücülerle uyumludur. Aynı olağanüstü çözünürlük ve çok az ekstra ağırlık veya uzunluk ile menzilinizi 560 mm'ye veya 800 mm'ye yükseltin.

Heyecan verici görüntü kalitesi

Bu süper telefoto objektifin toz kaldıran lastiklerden hareketsiz bir kartala kadar olağanüstü çözünürlük gücü, her çekimi çarpıcı ayrıntılarla yakalamanıza olanak tanır. Mükemmel bokeh, renk, netlik ve kontrast özellikleri sayesinde parlama veya arka plan aydınlatma konusunda endişelenmeden çekim yapabilirsiniz. AF özelliği; hızlı, doğru ve son derece sessizdir. Bu objektif, yaratıcılık vizyonunuzla mükemmel şekilde uyum sağlayacak bir S-line objektiftir.

 

 

 

 

f/4,5'lik maksimum diyafram

 

Hızlı hareket eden konular. Harika bokehler. f/4,5'lik maksimum diyafram, deklanşör hızları ve alan derinliği ile birlikte yaratıcılığınızı konuşturarak çalışmanıza olanak tanır. Hızlı hareketi dondurup konuları yoğun arka planlardan yalıtmak istediğinizde diyafram tamamen açık halde çekim yaparken bile görüntüler keskinliğini korur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etkileyici denge

 

Nikon'un güçlü objektif içi optik VR özelliği, size 5,5 duraklama avantajı sağladığından, elde çekim hiç bu kadar istikrarlı olmamıştı.¹ Z 9 ile kullanıldığında objektif içi ve fotoğraf makinesi içi VR sistemleri, en fazla 6,0 duraklamalı telafi sağlamak için Senkro VR özelliğinde bir araya gelir.²

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yüksek performanslı optik özellikler

 

Optik yapıda, merceğe çapraz olarak giren ışığın neden olduğu gölgelenme ve parlamayı engelleyen Nikon Nano Kristal Kaplama bulunur. Süper ED, ED ve SR mercek, görüntünün merkezinden kenarına doğru olan renk sapmalarını kontrol eder.

 

 

 

 

 

Zahmetsiz kontrol

İster durağan görüntü, isterse video çekiyor olun, mükemmel dengelenmiş NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S, size rahat ve akıcı bir çekim deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Ön tutucu, sabit çekim duruşunu destekler. Sezgisel kontrol düzeninin yanı sıra düğme, halka ve anahtarlarda bulunan dokunmatik ayrıntılar, gözünüzü vizörden ayırmadan hızlı bir şekilde ayarlama yapmanıza yardımcı olur.

Sarsıntısız videolar

Sessiz netleme, bastırılmış netleme gürültüsü ve sorunsuz diyafram kontrolü, bu objektifi güzelce sıkıştırılmış arka planlarla video çekimi yapmak için ideal hale getirir.

Tamamen özelleştirilebilir

Objektifin L-Fn düğmelerine ve sessiz kontrol halkasına farklı işlevler atayabilir ve netleme mesafesini kaydetmek için hafıza ayarı düğmesini kullanabilirsiniz.³

Hafif ama sağlam

Hava yalıtımı ve kauçuk conta; tozu, kiri ve nemi tüm hareketli parçalardan uzak tutar. Nikon'un flor kaplaması, ön merceği temizlemeyi kolaylaştırır.⁴