Nikon Z30 18-140mm Lens Kit
Nikon Z30 18-140mm Lens Kit
Nikon Z30 18-140mm Lens Kit

Nikon Z30 18-140mm Lens Kit

İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺45.799,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺41.599,00(KDV Dahil)

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Garantili | Nikon Yetkili Bayisi ve Satıcısı

:

Nikon Z30 18-140mm Lens Kit
Nikon Z 30, kompakt, güçlü ve kullanımı kolay tutuşuyla heyecan verir. Daha iyi görünen ve kulağa daha iyi gelen vlog'lar ve ayrıntılı fotoğraflar oluşturun. Şimdi birinci sınıf Nikon Nikkor Z DX 18-140mm f3.5-6.3 VR lens içeren bir sette.

Z30: Oluşturucu Hazır

Kompakt, bağlantılı ve içerik oluşturucular için tasarlanmış Nikon Z30, vlogger'lar ve canlı yayın yapanlar için optimize edilmiş, amaca yönelik olarak üretilmiş aynasız bir fotoğraf makinesidir. Nikon'un kayda değer görüntü kalitesi, 4K video kaydı ve büyük 20,9 MP DX biçimli sensörünü özel bir özellik seti ve tasarımla birleştiren Z30, içeriğinizi yükseltmek ve günlük maceralarınıza eşlik etmek için tasarlanmıştır.

Genel Özellikler
20,9 MP DX Biçimli CMOS Sensör
UHD 4K30p ve Full HD 120p Video
60p'de Canlı Akış, Kamerada Hızlandırılmış
Vlogging İçin Optimize Edilmiş Tasarım
Göz ve Yüz Algılamalı Hibrit AF
3" 1,04m Nokta Serbest Açılı Dokunmatik LCD
ISO 100-51200, 11 fps'ye Kadar Çekim
Dahili Stereo Mikrofon, Ext. Mikrofon Uyumlu
Tally Lambası ve Özel Selfie Kontrolleri
NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR Objektif

4K Video Kayıt ve Sensör Tasarımı
Video ve Akış
Kameranın kalbinde, yalnızca video prodüksiyon ihtiyaçlarına fayda sağlamakla kalmayıp aynı zamanda Z30'u oldukça yetenekli bir fotoğraf makinesi yapan DX biçimli 20,9 MP CMOS sensör yer alıyor.
Canlı, yüksek çözünürlüklü video ihtiyaçları için 30p'ye kadar UHD 4K kayıt desteklenir. Ağır çekim oynatma için Full HD 120p kayıt da mevcuttur.
Olayları veya daha uzun sürekli çekimler gerektiren diğer durumları belgelemek için 2 saat 15 dakikaya kadar kesintisiz kayıt mümkündür.
Full HD 60p veya 4K 30p'ye kadar canlı akış mümkündür ve Z30 çeşitli web konferansı uygulamalarıyla uyumludur, yani kolayca yüksek kaliteli bir web kamerası olarak da işlev görebilir.
Daha uzun çekimler, akış ve sürekli güce ihtiyaç duyduğunuz diğer durumlar için Z30'a USB Type-C bağlantı noktası üzerinden güç sağlanabilir.

Fotoğraf Yetenekleri
Çok yönlü 20,9 MP çözünürlük, fotoğraf gereksinimlerine de uygundur ve Z30'un prodüksiyonlar sırasında fotoğraf çekmek veya daha yüksek çözünürlüklü küçük resimleri ve tanıtım görüntülerini fotoğraflamak için mükemmel bir araç olduğu anlamına gelir.
Geniş DX biçimli sensör, düşük gürültü, yüksek netlik ve ISO 100-51200 veya video kaydederken ISO 25600'e kadar kullanışlı bir hassasiyet aralığına sahip görüntüler üreterek düşük ışık koşullarında çalışmanın yararlarını sağlar.
Hızlı hareket eden aksiyonu fotoğraflamak için 11 fps'ye kadar en yüksek sürekli çekim hızı mevcuttur.
Fotoğrafları ve videoyu birleştirme, kamera içinde hızlandırılmış üretim mümkündür.
Fotoğraflarınızı ve videolarınızı doğrudan kameradan iyileştirmek için yerleşik ön ayarlar ve filtreler de kullanılabilir.

Vlog'un Temelleri
Vlog kaydı ve içerik oluşturma için özel olarak tasarlanan Z30, içerik oluşturucular için mükemmel olan bir dizi fiziksel dokunuş ve operasyonel işlev içerir:
Kompakt gövde tasarımı 3,0" 1,04 m nokta serbest açılı LCD ekrana sahiptir. Bu konumlandırılabilir ekran, doğru selfie kompozisyonları için öne bakabilir ve kullanılmadığında ekranı çiziklerden ve parmak izlerinden korumak için içeri doğru kapanabilir.
Selfie tarzı kontroller, ekran ileriye bakarken dokunmatik ekran aracılığıyla odak konumunun ve pozlamanın değiştirilmesine ve otomatik zamanlayıcının ayarlanmasına izin verir.
Öndeki kırmızı uyarı lambası, kameranın ne zaman kayıt yaptığını açıkça gösterir.
İsteğe bağlı bir mikrofonla çalışmak için 3,5 mm harici mikrofon bağlantı noktasının eklenmesiyle birlikte bir üst stereo mikrofonun dahil edilmesiyle ses kaydına özel önem verilir. Ayrıca, yerleşik mikrofonu kullanırken rüzgar sesini kesmek ve kaliteyi artırmak için isteğe bağlı özel bir Rüzgar Muff'ı vardır.
Kayıt sırasında istenmeyen yalpalamaları ve sarsıntıları azaltmaya yardımcı olan dijital e-VR görüntü sabitleme özelliğini kullanarak elde tutulan videolarınızı sabitleyin.

Hızlı, Güvenilir Otomatik Netleme
Hibrit otomatik odaklama sistemi, hem durağan görüntüler hem de video uygulamaları için odağı hızlı ve doğru bir şekilde elde etmek için hem aşama algılama hem de kontrast algılama yöntemlerini kullanır.
Göz Algılama AF, odağın öznelerin gözlerine kilitlenmesine yardımcı olmak için yüz tanıma özelliğini kullanır.
Yüz ve göz takibi insanları, köpekleri ve kedileri tanıyabilir ve bu nesnelere kilitlenebilir ve onlar sahnede hareket ederken odağı takip edebilir.
Ürün yakın çekimleri için ideal olan AF sistemi, siz fotoğraf makinesine bir şey tutarken odağı hızlı ve doğal bir şekilde değiştirir ve ardından ürün uzaklaştıkça odağı yeniden konuya kaydırır.

Bağlantı ve Çalıştırma
Wi-Fi ve Bluetooth uyumluluğu, mobil cihazlar için Snapbridge uygulamasıyla birlikte çalışarak uzaktan kamera kontrolünün yanı sıra fotoğraf ve videoların akıllı telefonunuza veya tabletinize kablosuz olarak aktarılmasını sağlar.
Sezgisel tasarım bir '?' Tüm kamera ayarlarının net bir açıklamasını sağlamak için düğmesine basın, kameranın çekim ayarlarını optimize etmesini istediğiniz zamanlar için özel bir Otomatik modu ve temel ayarlarınıza hızlı erişim için özelleştirilebilir bir 'i' menüsü vardır.

Nikon NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR Objektif (Siyah)
Kompakt ve çok yönlü Nikon NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR, DX biçimli Z montajlı aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmış 24-75 mm'ye eşdeğer bir zumdur. Geniş açıdan portre uzunluğundaki zum aralığını kapsayan bu lens, günlük çekim koşulları için çok uygundur. Optik tasarımı, zoom aralığı boyunca daha keskin, daha net görüntü kalitesi için çeşitli sapmaları azaltmaya yardımcı olan küresel olmayan ve ekstra düşük dağılım öğeleri içerir. Parlak ve arkadan aydınlatmalı koşullarda artan kontrast ve renk doğruluğu için gölgelenmeyi ve parlamayı en aza indirmek için bir Süper Entegre Kaplama da uygulanmıştır.

Objektifin esnek odak uzaklığı aralığı, daha keskin elde çekim için kamera sarsıntısının görünümünü 4,5 durağa kadar en aza indiren Titreşim Azaltma görüntü sabitleme ile tamamlanır. Kademeli motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına uyacak şekilde tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte hızlı, sessiz ve hassas otomatik odaklama performansı sağlar. Ayrıca, çeşitli kamera ve pozlama ayarları üzerinde sezgisel ayarlama için programlanabilir bir kontrol halkası ayarlanabilir.

Standart zoom, DX biçimli Nikon Z montajlı aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmıştır ve 24-75 mm'ye eşdeğer odak uzaklığı aralığı sağlar.
Bir ekstra düşük dağılım elemanı, gelişmiş netlik ve renk doğruluğu için renk saçılmasını ve renk sapmalarını azaltır.
Dört asferik eleman, daha fazla keskinlik ve doğru işleme için zoom aralığı boyunca küresel sapmaları ve bozulmayı en aza indirir.
Süper Entegre Kaplama, güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken gelişmiş kontrast ve renk doğruluğu için parlamayı ve gölgelenmeyi bastırır.
Kademeli motor, hem fotoğraf hem de video uygulamalarına çok uygun, etkileyici şekilde pürüzsüz, sessiz ve hızlı otomatik odaklama performansı sunar. Tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma da mümkündür ve kullanım sırasında lensin toplam uzunluğunu korumak ve daha hızlı odaklama hızlarını desteklemek için odaklama sırasında yalnızca dahili lens gruplarının hareket ettirildiği bir dahili odaklama tasarımı kullanılır.
Titreşim Azaltma görüntü sabitleme, daha keskin elde çekim için kamera sarsıntısının görünümünü 4,5 durağa kadar en aza indirir.
Programlanabilir Kontrol Halkası, varsayılan olarak manuel odaklamayı ayarlamak üzere ayarlanmıştır, ancak diyafram açıklığını veya poz telafisini kontrol etmek için de kullanılabilir.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, yüksek sürekli çekim hızlarıyla çalışırken özellikle faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Yuvarlatılmış yedi kanatlı diyafram, sığ alan derinliği tekniklerinin kullanımına fayda sağlayan odak dışı bir kaliteyi teşvik eder.

Teknik Özellikler
Tür: Aynasız
Objektif yuvası: Nikon Z serisi objektif yuvası
Görüntü sensörü: DX, CMOS, 23,5 mm x 15,7 mm
Toplam piksel: 21,51 milyon
Toz azaltma sistemi: Görüntüden Toz Giderme Özelliği referans verileri (NX Studio yazılımı gereklidir)
Etkin piksel sayısı: 20,9 milyon
Resim boyutu (piksel): [DX (24x16)] seçilen görüntü alanı: (B) 5.568 x 3.712 (20,7 milyon), (O) 4.176 x 2.784 (11,6 milyon), (K) 2.784 x 1.856 (5,2 milyon); [1:1 (16x16)] seçilen görüntü alanı: (B) 3.712 x 3.712 (13,8 milyon), (O) 2.784 x 2.784 (7,8 milyon), (K) 1.856 x 1.856 (3,4 milyon); [16:9 (24x14)] seçilen görüntü alanı: (B) 5.568 x 3.128 (17,4 milyon), (O) 4.176 x 2.344 (9,8 milyon), (K) 2.784 x 1.560 (4,3 milyon); 3.840 x 2.160: 3.840 x 2.160 çerçeve boyutunda video kaydederken çekilen fotoğraflar; Diğer çerçeve boyutlarında video kaydederken çekilen fotoğraflar: 1.920 x 1.080
Depolama - Dosya biçimi: NEF (RAW): 12 veya 14 bit, JPEG: İyi (yaklaşık 1:4), normal (yaklaşık 1:8) veya temel (yaklaşık 1:16) sıkıştırma, NEF (RAW)+JPEG ile JPEG-Baseline uyumlu: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf
Picture Control Sistemi: Otomatik, Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara, Düz, Creative Picture Control'ler (Hayal, Sabah, Pop, Pazar, Kasvetli, Dramatik, Sessizlik, Beyazlatılmış, Melankolik, Saf, Kot, Oyuncak, Sepya, Mavi, Kırmızı, Pembe, Kömür, Grafit, İkili, Karbon); seçili Picture Control değiştirilebilir; özel Picture Control'ler için hafıza
Depolama - Medya: SD, SDHC (UHS-I uyumlu), SDXC (UHS-I uyumlu)
Kart yuvası: 1 Secure Digital (SD) kart
Dosya sistemi: DCF 2.0, Exif 2.31
Uyumlu objektifler: F serisi objektif yuvalı NIKKOR objektiflere sahip Z serisi objektif yuvalı NIKKOR objektifler (objektif yuvası adaptörü gereklidir; kısıtlamalar uygulanabilir)
Deklanşör tipi: Elektronik kontrollü, dikey hareketli odak düzlemli mekanik deklanşör; elektronik ön perdeli deklanşör; elektronik deklanşör
Enstantene hızı: 1/4.000 ila, 30 s, (1/3 EV'lik adım boyutları), uzun pozlama, süre
Flaş senkronizasyon hızı: X=1/200 sn veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur; otomatik FP yüksek hızlı flaş senkronizasyonu ile desteklenir
Deklanşör modları: S (tek kare), CL (sürekli düşük hız), CH (sürekli yüksek hız), Sürekli H (artırılmış), Otomatik zamanlama
Kare ilerleme hızı: 11 fps'ye kadar Sürekli L: Yaklaşık 1 ila 4 fps, Sürekli H: Yaklaşık 5 fps, Sürekli H (artırılmış): Yaklaşık 11 fps
Otomatik zamanlama: 2 sn, 5 sn, 10 sn, 20 sn; 0,5, 1, 2 veya 3 sn aralıklarla 1 ila 9 pozlama
Pozlama ölçümü: Fotoğraf makinesi görüntü sensörü kullanılarak TTL ölçümü
Ölçüm yöntemi: Matris ölçümü, Merkez ağırlıklı ölçüm: Çerçevenin ortasındaki 8 mm'lik daireye %75 ağırlık verilir; ağırlıklandırma bunun yerine tüm çerçevenin ortalamasına dayalı olabilir, Noktasal ölçüm: Seçilen netleme noktasına merkezlenmiş 3,5 mm'lik daireyi (karenin yaklaşık %2,5'i) ölçer, Parlaklık ağırlıklı ölçüm
Ölçüm aralığı (ISO 100, f/1,4 objektif, 20°C/68°F): -4 ila +17 EV
Mod: Otomatik, P: değişken program ile programlanmış otomatik, S: enstantane öncelikli otomatik, A: diyafram öncelikli otomatik; M: manuel; U1, U2 ve U3: kullanıcı ayar modları
Pozlama telafisi: Aralık: –5 ila +5 EV, Artış: 1/3 adım
Pozlama kilidi: Algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi
ISO duyarlılığı: ISO 100 ila 51.200 değeri, 1/3 EV'lik adımlarla ISO 51.200'ün üzerinde yaklaşık 1 EV'ye (ISO 102.400 eş değeri) veya ISO 51.200'ün üzerinde 2 EV'ye (ISO 204.800 eş değeri) ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur (Önerilen Pozlama İndeksi)
Etkin D-Lighting: Otomatik, Ekstra yüksek, Yüksek, Normal, Düşük ve Kapalı
Çoklu pozlama: Ekle, ortalama, aydınlat, karart
Diğer seçenekler: HDR (yüksek dinamik aralık), fotoğraf modu ışık titremesi azaltma
Otomatik n: etleme: Karma kademe algılamalı/kontrast AF

  • Garanti
  • Hızlı Teslimat
  • Ücretsiz Kargo
  • Taksit İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR