Panasonic Lumix GH6 Body
Panasonic Lumix GH6 Body
Panasonic Lumix GH6 Body

Panasonic Lumix GH6 Body

İndirim Oranı : %31 İndirim
Fiyat : ₺77.900,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺53.999,00(KDV Dahil)

Panasonic Türkiye Resmi Distribütörü Garantili

:

Panasonic Lumix GH6 Body


 

Yüksek Çözünürlüklü 25 MP Sensör, 5.7K Video

Baştan aşağı yeniden tasarlanan bu sensör, yeni silikon ve yazılımla GH Serisindeki öncüllerini geliştiriyor. Micro Four Thirds sensöründeki artan piksel sayısı nedeniyle hücre boyutunun küçülmesine rağmen, geliştirilmiş 13+ duraklı dinamik aralığa sahiptir. 5.7K Apple Pro Res 422 HQ'yu dahili olarak kaydetmek için bir CFexpress B Tipi kart veya 10-bit 4K120p çekim yapmak için SD yuvası kullanın. Yüksek bit hızlarını kaydetme yeteneği ve sınırsız kayıt süresi, bu kamerayı öncekilerden farklı kılıyor.

 

Maksimum netlik için sensör, düşük geçişli bir filtre tarafından engellenmez; güncellenmiş Venus motorundan akıllı detay işleme yoluyla her türlü hareyi düzeltir. Yeni nesil görüntü sabitleme özelliğine dayanan bu kamera, sekiz farklı görüntüyü tek bir 100 MP görüntüde sentezler - hepsi bir tripod gerektirmez.

Yıldırım Hızında Sensör Okuması

Venus Engine, 75 fps sürekli çekim veya 300 fps değişken kare hızlı (VFR) ağır çekim çekim sağlayan önceki nesillerin iki katı güce sahiptir. Venus Engine'in hızlı sensör okuması, bir otomobilin hareketli montajından çekim yaparken gökdelenleri dikey tutmak veya hızlı hareket eden nesnelerin ağır çekim görüntülerini yakalamak için panjur distorsiyonunu sınırlar.

Stabilizasyon: Gövde İçi, Sensör Kaydırma

Gövde içi, sensör kaydırmalı, 5 eksenli görüntü sabitleme, yüksek hassasiyetli bir gyro sensör ve bir sabitleme algoritması ile elde edilir. Tüm odak uzunluklarında, bu sabitleme teknolojisi, karşılıklı kuralın belirlediği deklanşör hızından 7,5 durak sapma sunar.

 

Gövde içindeki sensör kaydırma teknolojisi, Panasonic lenslerin optik görüntü sabitleme özelliğiyle kusursuz bir şekilde çalışır. Hafif kırpma etkisini kabul edenler için elektronik stabilizasyon mevcuttur. Boost IS modu, bir tripoda kilitlenmiş bir çekimi simüle eden en aşırı elektronik stabilizasyon şeklidir.

AF ve AE'nin Öne Çıkanları

  • Otomatik odaklamanın işlem hızı üç katına çıkarılarak 315 alanlı kontrast algılama bulanıklaştırma derinliği (DFD) sistemine güç verildi. Güncellenmiş algoritma, nesnenize olan mesafeyi hesaplar ve sonraki kare için nerede olacağını tahmin ederek kameraya daha yakın mı yoksa uzaklaşıp uzaklaştığını tahmin eder. Birkaç odak düzleminden veri toplayarak ve ardından 3B, gerçek zamanlı bir derinlik haritası oluşturarak çalışır.
  • Konu izleme odaklama sistemi ayrıca yüz, göz, kafa, vücut ve hayvan tanımayı da destekler. Otomatik netleme otomatik olarak vücut tanımadan yüze, ardından özne daha iyi netlik için kameraya yaklaştıkça göz tanımaya geçecektir.
  • Odak Sınırlayıcı, Manuel Odak Yardımı ve güncellenmiş bir joystick, hızlı ve hassas odaklama sağlar. Bölge AF daha az engelleyici bir kaplamadır ve Çoklu Ölçümde Yüz Önceliği istenmeyen poz değişikliklerini önler.

Profesyonel Düzeyde Yüksek Bit Hızlı Video

Sınırsız Enlem

5.7K 30p kayıt, post prodüksiyonda yoğun manipülasyon için çok uygun, görsel olarak kayıpsız, yüksek bit hızlı çekimler için yüksek kaliteli Apple ProRes 422 HQ/ProRes 422 codec bileşenlerinde desteklenir.

 

GH6, renk derecelendirmede bozulmamış ayrıntı ve derinlik için 4:2:2 10-bit örnekleme ile 60p'de DCI 4K'ya kadar sınırsız kaydı destekler.

13+ Ayrıntı Duraklamalarını Koruyun

V-Log ve V-Gamut'ta çekim yapmak size 12+ duraklı dinamik aralık verecektir ve bu, Dinamik Aralık Artırma Modu ile çift analog kazanç devrelerini etkinleştirerek 13'ten fazla durağa yükseltilebilir. ISO 800 kullanan bir devre, parlak noktalarda ayrıntıları korurken görünür spektrumun zenginliğini emer ve ISO 2000, gölgelerde düşük gürültülü siyah gradyanlarını yakalar.

 

İyi pozlanmış resim, Görüntü Sentezine Adanmış Devreden geçtikten sonra birleştirilir. Bu, onu iki yerel tasarımdan farklı kılar, çünkü bir ISO veya diğerini seçmiyorsunuz, ancak ikisi de birlikte çalışıyor. Dinamik Aralık Arttırma Modu, 60 fps'ye kadar çekilen çekimler için kullanılabilir.

Sınırsız Kayıt Süresi

Panasonic, genişletilmiş klipler çekmenin öneminin farkındadır ve GH6'yı maksimum kayıt süresine sahip olmayacak şekilde tasarlamıştır. Röportajlar ve canlı etkinlikler gibi uzun çekimler bütünüyle kaydedilebilir, bu da senkronizasyon hatalarını azaltır ve veri yönetimini basitleştirir. Bu, ısıyı sensörden uzağa yayan fanla çalışan aktif soğutma tasarımı ile mümkün olur.

Akıllı Görüntü İşleme

3D parazit azaltma, ardışık üç kareyi karşılaştırarak ve ardından üç kareden yalnızca birinde görünen paraziti otomatik olarak temizleyerek elde edilir. Akıllı ayrıntı işleme, düşük geçişli bir filtre ihtiyacını ortadan kaldırır ve hareli desenleri en aza indirmek için saç ve teller gibi ince ayrıntıları düzeltir.

Düz Profil ve Geniş Renk Alanı

Doğru renk üretimi ve karanlık alanlardan parlak noktalara kadar ince geçişler sunan VariCam kameralarla sorunsuz bir şekilde kurgulayın. V-log ve Hybrid Log Gamma, maksimum miktarda veriyi koruyarak renk uzmanınıza estetiği yaratıcı LUT'lerle şekillendirmek için bolca serbestlik sağlar. GH6, çıktınızın son görünümünü yaklaşık olarak tahmin etmek için gerçek zamanlı olarak V-Log View Assist için hem .CUBE hem de .VLT formatlarını destekler.

Anamorfik Çok Yönlülük

5,8K 30p 4:2:0 10 bit ve 4,4K 60p 4:2:0 10 bit video için 4:3 sensörle açık geçidi kaydedin.

 

Hızlı geçişler ve izlemeye hazır, sıkıştırılmış çekimler için GH6'da 10 adede kadar anamorfik lens saklayın. Görüntüler sineskop boyutunda çözülebilir. Büyütme oranı ayrıca 1.30x, 1.33x, 1.5x, 1.8x veya 2.0x arasından seçilebilir.

 

Görüntü Sabitleyici Anamorfik ayarı, anamorfik bir lens kullanmak için idealdir. Stabilizasyon işlemi için görsel bilgileri doğru şekilde yorumlamak için lens büyütmesine bağlı olarak 1.30x, 1.33x, 1.5x, 1.8x veya 2.0x arasından seçim yapın.

 

Süper Ağır Çekim

Yüksek kare hızında (HFR) 4K çekim yaparak kare hızınızı 120p'ye yükseltebilirsiniz veya 1080p size oynamanız için 240p verecektir. Bir çizik izi olmadan yapabiliyorsanız, 10-bit FHD'de süper yavaş 300 fps değişken kare hızlı (VFR) çekim ile zamanı dondurun. Otomatik odaklama, 200 fps'ye kadar kayıt yaparken aktif olarak değişiklik yapmak için kullanılabilir durumda kalır.

Anında Yedekleme

HDMI bağlantı noktası aracılığıyla eşzamanlı dahili ve harici kayıt, yedeklilik ve depolama seçeneklerinizi genişletir, özellikle bir saatten uzun süren canlı etkinlikleri çekerken kullanışlıdır. 4:2:2, 10-bit'e kadar bit derinliği ve 60p, 50p, 30p, 25p, 24p'ye kadar kare hızlarıyla 17:9'da DCI 4K'ya kadar çözünürlüklerde kayıt yapın.

Yüksek Kaliteli Ses

Gelişmiş ses özellikleri, yüksek kaliteli ses kaydı sağlar. GH6, yerleşik mikrofon ile her zaman 48kHz 24 bit yakalamaya hazırdır. Harici bir mikrofonla bunu 96kHz 24 bit'e yükseltin. Birden fazla mikrofonla yapılan röportajları kaydetmek için HDMI, 4 kanallı ses verisi çıkışı sağlar.

Kapsamlar ve Yardımlar

Dalga Formu Monitörü, Vektör Kapsamı ve Parlaklık Nokta Ölçer, seviyeleriniz hakkında size önemli bilgiler verir.

 

Hızlandırılmış video aralıklı yakalama, hem çekim hem de oynatma süreleri için özelleştirilebilir ve poz yumuşatma ile tamamlanır.

 

Odak Geçişi, Çerçeve Göstergesi ve Çerçeve İşaretleyici, hem yapım hem de yapım sonrası iş akışını iyileştirir.

 

Güvenlik Bölgesi İşaretçisi, Dikey Konum Bilgisi, Merkez İşaretçisi Seçenekleri ve Genişletilmiş Canlı Ekran, eyleminizin doğru şekilde yönlendirilmesine, ortalanmasına ve odakta kalmasına yardımcı olur.

 

Ürün Yazılımı Güncellemeleri

Panasonic, yeni teknolojiler ortaya çıktıkça müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için aşağıdaki donanım yazılımı güncellemelerini yayınlamayı planlıyor:

DCI4K Apple ProRes 422 HQ / Apple ProRes 422

FHD Apple ProRes 422 HQ / Apple ProRes 422

USB-SSD Doğrudan Kayıt

Canlı Görüntü sırasında 4K 120p HDMI Video Çıkışı

ATOMOS Ninja V+'a 4K 120p HDMI RAW Video Veri Çıkışı

Fotoğraf Yetenekleri

Hibrit Güç

Lumix, mükemmel video prodüksiyonu ile bilinmesine rağmen, 100 MP durağan görüntüleri, geniş dinamik aralığı, 7,5 duraklı çift görüntü sabitleme ve elektronik deklanşör ile 75 fps'ye kadar sürekli çekim özellikleriyle hibrit bir kamera olarak öne çıkıyor.

100MP Çekim

Görüntü sabitleme teknolojisi, arka arkaya 8 fotoğrafın bir tripod kullanmadan tek bir yüksek çözünürlüklü, 100 MP görüntüde sentezlenmesini sağlar. Dinamik Aralık Arttırma Modu, tüm fotoğraf modlarında otomatik olarak devreye girer.

Düşük Işıkta Temiz Ayrıntılar

Yüksek ISO gerektiren loş ışıklı koşullarda çekim yaparken bile ayrıntılar korunur ve renk paraziti azaltılır. Koşullar idealden daha az olduğunda, 2D parazit azaltma, fotoğraflarınıza daha doğal ve üç boyutlu bir kalite verir.

Deklanşör Esnekliği

İhtiyaçlarınıza göre birkaç deklanşör modu arasında manuel olarak seçim yapın: mekanik obtüratör tipi, elektronik ön perde tipi, elektronik obtüratör tipi, düşük obtüratör hızında çekim yaptıktan sonra gürültü azaltmalı elektronik obtüratör tipi veya kameranın obtüratör tipini otomatik olarak değiştirmesine izin verin. koşullar ve deklanşör hızı.

Üç Saniye için Hızlı Ateş

GH6 sensörünün daha hızlı okuma hızı ve yeni Venus Engine'in üstün işlem gücü sayesinde 25,2 megapikseli korurken 75 fps seri çekim (AFS, elektronik obtüratör) elde edin. Yüksek sensör okuma hızı, kepenk bozulmasını azaltır. Elektronik obtüratör ve AFS ile 75 fps veya mekanik obtüratör ve AFS ile 14 fps çekin. AFC ile mekanik deklanşörle 8 fps'ye veya elektronik deklanşörle 7 fps'ye kadar çekim yapabilirsiniz.

Paylaşıma Hazır

Nostaljik, yumuşak bir renge sahip film benzeri bir efekt olan L. Classic Neo dahil olmak üzere, düzenlemeden zaman kazanmak için çeşitli resim profilleri dahildir. L. Monochrome S, portrelere uygun, yumuşak bir dokunuşa sahip siyah beyaz bir efekttir. Cinelike modları, dinamik aralığa veya kontrasta öncelik vermek için bir gama eğrisi kullanan film benzeri bir son dokunuşa sahiptir.

 

Profesyonel kontrol için, fotoğraf çekerken V-Log'un düz profili kullanılabilir. Kontrast, doygunluk ve keskinliği manuel olarak ayarlayın ve ISO ve beyaz dengesine kadar ayrıntılı bir profil için My Photo Style 1-10 olarak kaydedin.

Profesyonel ve Güvenilir Tasarım

Yüksek Çözünürlüklü LCD

Serbest açılı 3,0 inç 1,84 m noktalı LCD ekran, kameraya doğru eğilerek yüksek ve düşük açılı çekimlerin yanı sıra, aksi takdirde kameranızı düzgün şekilde çerçevelemek ve odaklamak için son derece zor olacak dar köşelerdeki konumları mümkün kılar. Güçlü güneş ışığı altında bile yüksek kontrast, yüksek parlaklık ve yüksek görünürlük sağlar. Sezgisel tasarımı, statik dokunmatik kontrol kullanır ve daha kolay kullanım için geliştirilmiş bir kilitleme mekanizmasına sahiptir.

Akıllı Mercek

3,68 m noktalı OLED Canlı Vizör, parlak, gerçekçi göz seviyesinde izleme için 0,76x eşdeğeri bir büyütmeye sahiptir.

CFexpress Tip B ve SD

Çift kart yuvası, çekiminizin bit hızına bağlı olarak seçenekler sunar. CFexpress Type B yuvası, Apple Pro Res 422 HQ ve 800 Mb/s 4:2:2 10-bit ALL-Intra görüntüleri gibi daha yüksek bit hızı formatlarını kaydetmek için gereklidir. SD kart yuvası, yüksek performanslı UHS-II U3 Sınıf 10 SD kartları kullanırken 600 Mb/s'ye kadar bit hızlarını kaydeder.

Yüksek gerilim tehlikesi

GH6, DMW-BLK22 lityum iyon pili alır ve şarj başına yaklaşık 360 çekim sağlar.

Donma Altında Hava Koşullarına Dayanıklı

GH6'nın gövdesi, 14°F'ye kadar yağış ve tozu dışarıda tutacak şekilde tasarlanmıştır. Mühürlü tasarımına rağmen, ısı dağılımı, bir elektrikli fan, ısı emici ve ısıyı sensörden, motordan ve hafıza kartından uzağa yayan çerçeve aracılığıyla sağlanır.

Ergonomik Optimizasyon

Tercih ettiğiniz çekim modunu bulmak için çift halkalı seçicileri kullanarak dijital menüler arasında dolaşmak için daha az zaman harcayın. Kameranın tasarımı, yakınlaştırılmış manuel odak yardım kutusu gibi temel özellikler için özel düğmeler ve seviyelerin hızlı ayarlanması için sesli bilgi düğmesi içerir.

 

GH6'nın ön yüzündeki ek bir video kayıt düğmesi, bir omuz teçhizatına monte edildiğinde daha erişilebilir. Kamera, mümkün olduğunca küçük ve hafif olacak şekilde tasarlanmıştır ve motorlu gimballer ve ticari drone'larla (ayrı olarak satılır) uyumluluğunu artırır.

Kablosuz kumanda

Veri aktarımlarının ve uzaktan kumandanın esnekliğini genişletmek için tasarıma kablosuz seçenekler dahil edilmiştir. Wi-Fi 5GHz ve Bluetooth v5.0, fotoğrafların ve görüntülerin daha sonra bir haber istasyonuna ışınlanabilecek bir cep telefonuna aktarılmasını sağlar. Fotoğraf makinesinin donanım yazılımının güncellenmesi, bir akıllı telefon aracılığıyla kablosuz olarak gerçekleştirilebilir.

 

12 adede kadar GH6 kamerayı ve USB üzerinden LUMIX Tether uygulamasını uzaktan kontrol edin. Ölçüm modu, kayıt kalitesi ve odak modu gibi ayarları yapın, ardından kaydı kaydettikten sonra bilgisayara aktarın. Bu kameraları hazırlarken, kayıt ayarlarını kablosuz olarak eşleştirmek için Lumix SYNC uygulamasını kullanarak zamandan tasarruf edin ve hataları azaltın.

 

Giriş/Çıkış

  • Bu kamera, harici cihazlara bağlanmak için seçenekler sunar. USB 3.2 Gen2 Type-C, 10 Gb/sn veri aktarımı sağlar, kameraya güç sağlar veya pili şarj eder. HDMI Type-A bağlantı noktası, çekimi harici bir kayıt cihazına besler veya sıcak ayakkabı yuvası, DMW-XLR1 (ayrı olarak satılır) gibi bir XLR genişletme cihazına bağlanır.
  • 3,5 mm kulaklık jakı, kameranın yan tarafında, 3,5 mm kulaklık jakının üzerinde bulunur. Kameranın ön tarafında bulunan bir flaş senkron soketi, birlikte verilen BNC dönüştürücü kablosu kullanıldığında zaman kodu giriş/çıkış işlevi görür.

 

  • Garanti
  • Hızlı Teslimat
  • Ücretsiz Kargo
  • Taksit İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR