Sony A6400 + 18-135mm Lens Kiti
Sony A6400 + 18-135mm Lens Kiti
Sony A6400 + 18-135mm Lens Kiti
Sony A6400 + 18-135mm Lens Kiti
Sony A6400 + 18-135mm Lens Kiti

Sony A6400 + 18-135mm Lens Kiti

Marka : SONY
Fiyat : ₺23.348,99(KDV Dahil)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısıdır

:

 

 

Sony A6400 24.2MP Wi-Fi 4K + 18-135mm Lens Kit

 

Hayatın güzelliğini yakalayın.
α6400, kompakt boyutuna ve hafif yapısına rağmen hızlı performans ve bir full frame modelden bekleyeceğiniz çeşitli özellikler sunar. İster fotoğraf ister video, ister günlük özçekimler ister yaratıcı kompozisyonlar çekin, hareket halinde paylaşmak isteyeceğiniz güzel görüntüler elde edeceksiniz.

Yenilikçilik yaratıcılığınızın hizmetinde
AI Destekli Gerçek Zamanlı Eye AF; yüksek hassasiyetli yeni Gerçek Zamanlı Takip; yüksek hızda kesintisiz çekim ve 4K HDR (HLG) *1 *2 video çekimi gibi gelişmiş özellikler ve yüksek seviyeli performans ile yaratıcılık potansiyelinizi serbest bırakın.

Bu modeli seçmek için nedenler

Hızlı, güvenilir otomatik netleme
Gerçek Zamanlı Eye AF, Gerçek Zamanlı Takip
Mükemmel görüntü kalitesi
4K videolar ve profesyonel sınıfı özellikler
Akıllı kullanım

Şimşek hızında otomatik netleme

Harika aksiyon çekimleri için güvenilir AF
Fotoğraf makinesinin yenilikçi AF özelliği nesnenin pozisyonunu hızla ve güvenilir şekilde tespit eder ve ardından nesne üzerindeki keskin netlemeyi koruyarak nesnenin hareketini takip eder. 

425 aşama algılamalı AF noktası
Yoğun şekilde dağılmış netleme noktaları görüntü alanının yaklaşık %84’üne dağılmıştır, bu da nesnenin yakalanmasına yardımcı olur. 

Sürekli takip imkanı
Nesneler hareket halindeyken, nesnenin etrafında yoğun şekilde konumlandırılan AF noktaları etkinleştirilerek doğru takip sağlanıyor.

0,02 sn. *3 AF hızı
Fotoğraf makinesinin Hızlı Hibrit AF sistemi, aşama algılamalı AF ve kontrast algılamalı AF’nin en iyi özelliklerini bir araya getirir. 

11 fps’ye kadar AF/AE ile hızlı kesintisiz çekim *4
Hızlı dahili işleme ve yüksek kapasiteli arabellek ile aksiyonun her anını yakalayın. Minimum görüntüleme gecikmesiyle, sonradan izleme özelliğiyle 11 fps’ye kadar4, canlı önizleme için 8 fps’ye kadar *4 çekim yapın. Kesintisiz seri çekimde JPEG’de (Standart) yaklaşık 116’ya kadar, sıkıştırılmış RAW’da 46 görüntü çekin.*5

8 fps’ye kadar sessiz kesintisiz çekim *6
Tam sessizlikte çekim yapmanız gerektiğinde (ör. canlı performans çekimi), deklanşör gürültüsü çıkarmayan sessiz çekim özelliği sayesinde AF-C modunda dahi AF/AE takip özelliğiyle 8 fps’ye kadar *6 çekim yapın. Gerçek Zamanlı Eye AF veya Gerçek Zamanlı Takibi seçme imkanıyla da seçenekler genişliyor.

Gerçek Zamanlı Eye AF, Gerçek Zamanlı Takip

Akıllı nesne takibi
Yeni kullanılmaya başlanan AI tabanlı nesne tanıma teknolojisi, hızlı hareket eden nesneleri dahi algılamak ve takip etmek üzere büyük miktarda veri işler.

Sofistike göz tanıma ve takip

Doğru göz tanıma
Gelişmiş Gerçek Zamanlı Eye AF *7, insan yüzlerini güvenilir şekilde tanır ve hassasiyetle kişinin gözlerine netleme yapar. Özel ayarlara gerek yoktur; deklanşör düğmesine basmanız yeterlidir.

Sürekli göz takibi
AF-C ayarlandığında, yüz kısmen gizlenmiş, arkadan aydınlatılmış veya aşağı bakıyor olsa dahi, Gerçek Zamanlı Eye AF *7 hareketli nesne üzerindeki sabit netlemeyi korur. 

Nesnenizin sağ veya sol gözünü seçin
Artık menü içinde Sol Göz, Sağ Göz veya Otomatik seçimini önceden yaparak dikkatinizi rahatça kompozisyona verebilirsiniz. Bu seçimler özel düğmelere atanabilir, böylece çekimin ortasında seçenekler arasında çabucak geçiş yapabilirsiniz. 

Hareket halindeki nesneler için sürekli takip

Gerçek Zamanlı Takip *8 netlemeyi güvenli şekilde korur
Nesnelerinizin hızlı hareket ettiği spor etkinliklerinde ve diğer durumlarda, nesneleri sürekli netlenmiş halde tutmak, etkili ve önemli bir anı yakalayıp yakalayamamanın belirleyici unsuru olabilir.

Yeni nesne tanıma algoritması hareketli nesnelere odaklanır
Yeni geliştirilen nesne tanıma algoritması; renk, nesne mesafesi (derinlik) ve dokunun (parlaklık) yanı sıra yüz ve göz bilgileri temelinde uzamsal bilgileri gerçek zamanlı olarak yüksek hızla işler.

Gövde takibinden yüz ve göz takibine sorunsuz geçişler
Uzak mesafedeki hareket eden bir kişiyi çekerken, takip sistemi bütün vücudu yakalar, netleme alanı da nesnenin durumuna bağlı olarak yüz ve gözler arasında değişir.

Takip için dokunmanız yeterli
Menüden Dokunmatik Takip ayarı yapıldığında nesnenizi seçmek için monitöre dokunmanız yeterli. İster fotoğraf ister video çekiyor olun, fotoğraf makinesi nesneyi otomatik olarak takip etmeye başlayacaktır.

 

Mükemmel görüntü kalitesi

Dikkat çekici ölçüde detaylı, güzel görüntülerin keyfini çıkarın
Büyük sensör ve en yeni görüntü işleme motoru sayesinde günlük hayatta karşınıza çıkan her şeyin görüntüsünü yakalayabilir, düşük ışık koşullarında dahi keskin, net görüntüler ve doğal renklerle güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

24,2 megapiksel *9 sensöre ek olarak gelişmiş görüntü işleme motoru
APS-C sensördeki bakır kablolar ve gelişmiş devre işleme sistemi, ışık toplama verimliliğini yükseltir. Görüntü işleme motoru ile birlikte bu sistem, üstün görüntü çözünürlüğü elde etmeye ve dokuları daha doğal sergilemeye yardımcı olur.

Loş ışıkta dahi daha net görüntüler
Gelişmiş gürültü önleme özelliği, yüksek hassasiyetli çekim gerektiren karanlık sahnelerde dahi daha net görüntü kalitesi sunuyor. Yerel ISO hassasiyeti maksimum ISO 32000 düzeyine (fotoğraflarda genişletilmiş ISO hassasiyetiyle maksimum ISO 102400) yükseldi. Gürültü engelleme özelliği bilhassa sık kullanılan orta-yüksek hassasiyet aralığında etkilidir.

Karşınızdaki sahneyle uyuşan doğal görünümlü görüntüler
Full frame fotoğraf makinelerinden alınan görüntü işleme algoritmaları, gerçeğe daha yakın renk üretimine imkan tanıdı. İnsanlarda ten rengi daha doğal görünüyor, bitkilerin renkleri ise daha iyi bir şekilde üretiliyor.

 

4K videolar ve profesyonel sınıfı özellikler

Yaratıcı video prodüksiyonu
Yüksek çözünürlüklü 4K video kaydını mümkün kılan, piksel gruplaması olmadan tam piksel okuma özelliğinden HDR (HLG) *2 ve S-Log/S-Gamut *10 seçeneklerine ve Ağır ve Hızlı Çekim kaydına *11 kadar, α6400, video oluşturma alanındaki yaratıcılığınızı destekleyecek çok sayıda gelişmiş özellik içerir.

S-Log *10 ve HLG *2
Fotoğraf makinesi, görüntü profilleri için S-Log ve HDR (HLG) *2 dahil olmak üzere farklı seçenekler sağlar

[ 1 ] S-Gamut3.Cine/S-log3 [ 2 ] Renk Tonlaması S-Log2 ve S-Log3 görüntüler işlenmeden önce ayarlanır.

Yüksek çözünürlüklü 4K kayıt
2,4x12 yüksek hızda örnekleme ile Super 35mm formatında kayıt, 4K videolarda (QFHD: 3840 x 2160) olağanüstü görüntü kalitesi ortaya çıkarıyor.

Videolar için Hızlı Hibrit AF
Yüksek performanslı AF takip ile pürüzsüz, tutarlı netleme sizin kontrolünüzde.

Zaman atlamalı videolar çekin
Yeni sunulan ve fotoğraf çekimleri arasında 1-60 saniyelik aralarla kesintisiz çekime karşılık gelen aralıklı çekim özelliği, fotoğraf makinesinin kendisinde gerçekleştirilebiliyor. Bu çekim daha sonra Imaging EdgeTM masaüstü uygulamalarından Viewer uygulaması kullanılarak PC’de zaman atlamalı videolar *13 oluşturmak için kullanılabiliyor.

 

Kullanışlı özelliklerle Video Blog
Video blog çekiyorsanız, 180 derece eğilebilir LCD monitör, kendi çekimlerinizi kadrajlarken oldukça kullanışlıdır. Ses kaydı için harici mikrofon jakının yanı sıra isteğe bağlı XLR adaptörü de mevcuttur (ayrı olarak temin edilir) ve bu özellik size daha iyi ses kalitesi sağlamak için profesyonel seviyedeki mikrofonların kullanımını kolaylaştırır.

 

 

Farklı video işlevlerinden faydalanın
Ağır çekim (5 kata kadar) ve hızlı çekim (60 kata kadar) *11 videolar, PC’de çekim sonrasında işlenmeden fotoğraf makinesine kaydedilebilir. 120 fps yüksek hızlı Full HD video çekimi *1 ile post prodüksiyonda yüksek kaliteli ağır çekim kayıt da oluşturulabilir. Proxy video kaydı ile düzenleme ve önizleme kolaylaşır, Fotoğraf Yakalama özelliğiyle de kaydedilen videolardan fotoğraf çıkarabilirsiniz.

Akıllı kullanım

Kullanışlı dokunmatik ekran işlevleri sunan yüksek çözünürlüklü LCD monitör
3.0 tipi, 180 derece eğilebilir LCD ekran, sahneyi gözlerinizin önüne sermekle kalmaz, çeşitli sezgisel dokunmatik işlemlerle fotoğraf makinesinin bir dizi işlevi üzerinde hızlı kontrole sahip olmanızı da sağlar.

Dokunmatik Yüzeyle akıcı netleme alanı seçimi
Dokunmatik Yüzey işlevi sayesinde vizörden bakarken mevcut netleme pozisyonunu akıcı şekilde hareket ettirebilirsiniz. Netleme yapmak istediğiniz noktayı bulana kadar parmağınızı monitör üzerinde kaydırmanız yeterlidir.

Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Deklanşör
Netlemeyi kaydırmak, hatta karenin kenarına çekmek dahi istediğinizde, Dokunmatik Netleme sayesinde monitöre dokunmanız yeterlidir. Dokunmatik Deklanşör ile de tek dokunuşla netlemeyi ayarlayıp deklanşörü çalıştırabilirsiniz.

 

Dokunmatik Takip, Gerçek Zamanlı Takibi etkinleştirir
Dokunmatik Takip işleviyle fotoğraf veya video çekiminde Gerçek Zamanlı Takibi etkinleştirmek için monitöre dokunmanız yeterlidir. Fotoğraf makinesi anında hedef nesneye kilitlenir ve nesneyi sürekli netlenmiş halde tutar.

Fotoğraf makinenizi tam istediğiniz gibi ayarlayın
Full frame modellerden alınan bir dizi özelleştirme işlevi, fotoğraf makinenizin çalışma biçimi üzerinde daha fazla esneklik ve kontrol imkanı tanıyor.

Özelleştirilmiş düğmelerle sık kullanılanlara hızlı erişim
Fotoğraf makinesinin sekiz tuş ve kontrolünden her biri, 89 işlev ve işlemin herhangi birine atanabilir; fotoğraf mı yoksa video mu çektiğinize ya da oynatma modunda mı olduğunuza bağlı olarak işlemler değişecektir.

Menüm ve Kadranım özellikleriyle kontrol sizde
Kadranım özelliğiyle sık kullanılan işlevleri kontrol kadranına ve kontrol tekerine atayarak çekim yaparken bunlara daha hızlı erişin. Menüm özelliğiyle de sık kullandığınız menü öğelerine hızlı erişim için 30’a kadar farklı menü öğesini kaydedin.

Özelleştirme için görselleştirilmiş kurulum ekranı
Özel ayarlar ekranındaki, fotoğraf makinesinin çalıştırılabilir bileşenlerini gösteren resim sayesinde hangi düğme veya anahtara atama yaptığınızı anında görebilirsiniz. Ayrıca işlev menüsünü ayarlarken de asıl işlev ekranının yapısını görebilirsiniz. 

Imaging Edge masaüstü uygulamaları *16
Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla geliştirin. "Remote" ile PC ekranından çekimi kontrol edip canlı izleyin, "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; "Edit" ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın, prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.*17

Capture One for Sony *18
Ödüllü ücretsiz düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony), RAW geliştirme, kolay yönetme ve güçlü düzenleme araçları sunar. Daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için Capture One Pro (for Sony) de satın alınabilir.

 

ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER

 

 


 

Hafif, kompakt ve sağlam tasarımlı α6400, etkileyici özelliklerle doludur. Süper hızlı AF ve yüksek hassasiyetli nesne takibi ile, hızlı aksiyonu yakalamak için idealdir; geniş hassasiyet aralığı ve büyüleyici görüntü kalitesi ile de ister fotoğraf ister video çekin, karşılaşabileceğiniz hemen hemen tüm fotoğrafçılık fırsatlarına uygundur.

Hızlı 0,02 sn *3 AF, 425 aşama algılamalı AF noktası ile
Hareketli nesneleri algılamak ve tutmak için Gerçek Zamanlı Takip ve Gerçek Zamanlı Eye AF
Olağanüstü ışık hassasiyetine sahip 24,2 megapiksel *9 Exmor CMOS sensör
Ciddi video prodüksiyonu desteği için yüksek çözünürlüklü 4K video kaydı
Daha kolay özçekimler ve yüksek ve düşük açılı çekimler için 180° eğilebilir LCD dokunmatik ekran

 

ÖZELLİKLER

 


 

 

Rakipsiz AF performansı muhteşem çekimlerin anahtarıdır
Hızlı ve doğru otomatik netleme, yenilikçi teknoloji kombinasyonu sayesinde, geçip giden anları büyüleyici ayrıntılarla yakalamanızı sağlar. Toplam 425 adet aşama algılamalı AF noktası, kontrast algılamalı AF ile birlikte çalışarak 0,02 sn’lik *11 etkileyici bir hıza ulaşır; Yüksek Yoğunluklu AF Takibi Teknolojisi ise düzensiz hareket eden nesneleri dahi takip eder.

Loş ışıkta daha doğru otomatik netleme
AF algoritmasındaki geliştirmeler sayesinde, artık karanlık ortamlarda bile yüksek doğruluğa sahip otomatik netleme yapılabilir. Bu modelle, AF-S modundayken AF algılama parlaklığı aralığının alt sınırı EV-2’ye *12 indirildi.

Daha ince netleme ayarı için Netleme Büyütecinde AF
Makro çekim yaptığınızda olduğu gibi, ekstra hassas otomatik netleme gerektiğinde, netlemek istediğiniz genel alanın büyütülmüş görünümüne bakabilir, ardından vizörde veya LCD ekranda tam netleme noktasını incelikle ayarlayabilirsiniz.

Gelişmiş Gerçek Zamanlı Eye AF portre çekimini destekler
Gerçek zamanlı Eye AF, deklanşöre yarım bastığınızda nesnelerinizin gözlerini algılar ve otomatik olarak netler. Sol göz veya sağ göz ya da otomatik ayarı yapılabilir. AF-C ayarlandığında, yüz kısmen gizlenmiş, arkadan aydınlatılmış veya aşağı bakıyor olsa dahi sabit netlemeyi korur.

İyileştirilmiş pik işlevi ile daha kolay manuel netleme
Fotoğraf makinesinin pik işlevi, manuel netleme kullandığınızda, tüm görüntü alanında en keskin netlenen bölümü renkle vurgular. Makro çekim veya portre çekimi için gereken hassas netlemeyi yaparken netleme pik alanlarının görünürlüğünü artırmak amacıyla, ekranın diğer pik renklerine (kırmızı, sarı ve beyaz) artık mavi de eklendi.

Gerçek Zamanlı Takip netlemeyi takip edilen nesnelerde tutar
Fotoğraf makinesinin iyileştirilmiş otomatik nesne hareketi takipçisi, hızlı hareket eden bir nesneyi takip ederken nesnenizi tanımak ve bırakmamak için renkten, desenden (parlaklık), nesne mesafesinden (derinlik) ve yüz/göz bilgilerinden faydalanan, yeni geliştirilmiş nesne tanıma algoritmasını kullanır.

Olağanüstü görüntü kalitesi, düşük gürültü ve daha geniş ISO aralığı
Maksimum standart ISO hassasiyeti ISO 32000’e yükseltildi (fotoğraflar için ISO 102400’e genişletildi); iyileştirilmiş görüntüleme algoritmaları, ayrıntı üretme teknolojisi ve alan bölmeli gürültü engelleme ise daha gerçekçi dokular, gölgeli alanlarda daha iyi ayrıntılar ve cilt tonlarında ve doğal bitki renklerinde de geçerli olmak üzere daha gerçekçi renkler ortaya çıkarıyor. 

AF/AE takibi ile yüksek hızda kesintisiz çekim
11 fps’ye *13 (sonradan izleme ile) veya 8 fps’ye *14 (sessiz deklanşör ile) ve 8 fps’ye (canlı önizleme ile) varan kesintisiz çekim özelliği sayesinde tüm aksiyonu yakalayın. Ekran gecikmesi en aza indirildi ve grup ekranı seçeneğiyle 116 adede kadar JPEG (Standart) görüntü *15 çekilebiliyor. Veri yazılırken, fotoğraf makinesinin çalışması ve çeşitli özelliklere erişim de büyük ölçüde iyileştirildi *16.

Yenilikçi bir görüntü işleme sistemi
Fotoğraf makinesinin APS-C boyutunda, 24,2 megapiksel *17 ExmorTMCMOS sensörü, geniş bir hassasiyet aralığı ve düşük gürültülü mükemmel performans sunar. Yeni nesil BIONZ XTMgörüntü işleme motoru ile birlikte, üstün görüntü netliğine ve doku üretimine sahip, yüksek çözünürlüklü muhteşem görüntüler sunar.

Yüksek bit hızlı XAVC S formatında 4K video kaydı *18
Super 35mm formatı, tam piksel okumayla ve piksel gruplaması olmadan 4K video kaydı, 4K (QFHD: 3840 x 2160) için gerekenin yaklaşık 2,4 katı *19 bilgiyi yüksek hızda örnekleyerek 6K eşdeğerinde kaliteye ulaşır ve bu görüntülere daha gerçekçi bir derinlik kazandırır. Profesyonel kullanıma yönelik bir formatın tüketici dostu sürümü olan yüksek bit hızlı (maks. 100 Mb/sn) XAVC S *18 formatı ve HLG desteği, daha iyi görünen videolar sağlar.

Zengin tonlamalı 14 bit RAW çıkış
RAW formatta çekim yaparken, görüntü sensöründe analogdan dönüştürülen 14 bit dijital sinyaller, ön uç LSI ve BIONZ X’e aktarılır ve burada, tekrar 14 bit RAW görüntü çıkışına dönüştürülmeden önce 16 bit işlemeye tabi tutulur. Bu sayede bu görüntülerde daha akıcı, daha doğal tonlama elde edilir. [1] Görüntü Sensörü [2] En yeni yüksek hızlı ön uç LSI [3] 16 bit Görüntü işleme

Daha kolay sosyal medya çekimleri için yeni eklenen 1:1 en/boy oranı
3:2 ve 16:9 en/boy (genişlik-yükseklik) oranlarına ek olarak, sosyal medya platformlarında kullanılan 1:1 en/boy oranı da artık bir seçenek olarak sunulmaktadır. Bu sayede sosyal medyada yayınlama hazırlığı yaparken görüntüleri çekimden sonra elle kırpma zahmetine girmek gerekmez.

Ağır ve Hızlı çekim *21 ve yüksek hızlı 120 fps kayıt *18
Fotoğraf makinesinde yüksek kaliteli Full HD olarak ağır çekim (5 kata kadar) ve hızlı çekim (60 kata kadar) yapılabilir, üstelik ağır çekim veya hızlı çekim kayıtlarınızı görüntülemek için çekim sonrasında PC tabanlı işleme gerekmez. Ayrıca post prodüksiyonda yüksek görüntü kalitesine sahip ağır çekim videolar oluşturmak için 100 Mb/sn’ye kadar Full HD kalitede yüksek bit hızlı kayıtlar kullanılabilir. 

S-Gamut/S-Log *20 çekim
S-Log çekim, post prodüksiyon aşamasında renk tonlaması yaparak ifade gücü daha yüksek videolar oluşturma esnekliğini sunar. S-Log3 ve S-Log2 gama eğrilerinde, patlayan vurguları ve bloke olan gölgeleri en aza indirmeye yardımcı olan geniş dinamik aralık (%1300’e kadar) bulunur. S-Log3 gama ayarı ayrıca 14 kademeli etkileyici genişlik sunar. 

Daha iyi videolar için istikrarlı, hassas AF takibi
Hızlı Hibrit AF, 4K filmlerin zorlu otomatik netleme gereksinimlerini karşılamak için yüksek hız, doğruluk ve takip performansı sunar. AF takip hassasiyeti, sahnenin yapısına bağlı olarak sabit netleme veya duyarlı yeniden netleme şeklinde ayarlanabilir ve Dokunmatik Takip, sadece LCD ekrana dokunarak hareketli bir nesnenin takibini başlatmanıza olanak sağlar.

Zaman atlamalı videolar oluşturmak için aralıklı çekim
Artık fotoğraf makinesinde 1-60 saniye arasında belirlenmiş bir aralıkla kesintisiz çekim yapılabilir ve elde edilen fotoğraflar, Imaging EdgeTMmasaüstü uygulamalarından Viewer *22 uygulaması kullanılarak PC’de zaman atlamalı bir video şeklinde düzenlenebilir. Basit bir değişken hızlı önizleme işlevi, fotoğraf makinesinde biten videonun nasıl görüneceğini gösteren bir görüntüye bakmanızı sağlar.

Profesyonel kalitede mikrofon ve ses girişi desteği
Mikrofon jakı üzerinden harici mikrofonlar bağlanabilir ve profesyonel seviyede ses için çeşitli üst düzey mikrofonlarla bağlantı sağlayan, fotoğraf makinesinin ayrı olarak alınabilen XLR adaptör kiti kullanılarak XLR konnektörleri üzerinden hat girişi seçeneği de vardır.

Çok yönlü dokunmatik işlevlere sahip, 180° eğilebilir LCD ekran
Yüksek çözünürlüklü, 921 bin noktalı LCD, 3.0 tipi ekran içerir ve özçekimler ve video bloglarda kolay kadrajlama için 180° yukarı doğru eğilebilir. LCD’nin sezgisel dokunmatik işlemleri arasında, Dokunmatik Yüzey (netleme noktasını akıcı bir şekilde taşıma), Dokunmatik Netleme (netleme noktasını belirleme), Dokunmatik Deklanşör (deklanşörü bırakma) ve Dokunmatik Takip (Gerçek Zamanlı AF’yi etkinleştirme) yer alır.

Daha geniş çalışma seçenekleri için özel işlevler
Fotoğraf makinesinin sekiz tuşu ve kontrolleri 89 çekim ve oynatma işlevinden herhangi birine özel olarak atanabilir; ayrıca sık kullanılan işlevler de Kadranım üzerinden kontrol kadranına ve kontrol tekerine atanabilir. Menüm, 30 menü öğesinin esnek şekilde atanmasını sağlar; özel ayarlar ekranı ise her şeyi takip etmenize yardımcı olur. Tek bir düğmeyle menü ekranından yardım ekranlarına ulaşılabilir.

OLED vizörde akıcı görüntüleme
Yüksek kontrastlı, yüksek çözünürlüklü XGA OLED Tru-FinderTM, 60 fps veya 120 fps’de karanlık alanlarda dahi yüksek görünürlük, ince ayrıntılar, doğru renkler ve akıcı görüntüler sunar ve daha akıcı görüntüleme için kare hızı seçilebilir. Hem vizör hem de LCD monitör için Standart veya Yüksek kalite ayarları seçilebilir. 

Daha kolay derecelendirme ve silinmeye karşı koruma
Fotoğraflara bir derece verilebilir veya fotoğraflar silinmeye karşı korunabilir ve her iki işleve de önceden atanan özel tuşlarla erişilebilir.

Çok yönlülük bakımından daha zengin flaş işlevleri
Uyumlu kablosuz flaş üniteleri ile çekim yaparken, artık perde arkası senkronizasyon *23 ve yavaş senkronizasyon seçilebilir, bu da aydınlatma için yaratıcı nitelikte daha fazla seçenek sunar.

Beyaz dengesi ayarları üzerinde daha fazla kontrol
Birden fazla ışık kaynağı olduğunda daha tutarlı renk tonları için, önceden ayarlanırsa otomatik beyaz dengesi artık istenen zamanda kilitlenebilir veya kilidi açılabilir. Özel beyaz dengesi ayarı kolaylaştırıldı ve artık daha saf beyazlar için sıcak Atmosfer Önceliği veya Beyaz Önceliği olmak üzere, aşırı parlak ışıkla çekim yaparken bir AWB öncelik ayarı seçebilirsiniz.

Uzaktan tek dokunuş, Tek dokunuşla paylaşma, Konum Bilgileri Bağlantısı *24
Uzaktan tek dokunuş özelliği, mobil cihazınızı vizöre ve uzaktan kumandaya dönüştürür; Tek dokunuşla paylaşma ise fotoğrafların ve videoların sosyal medya paylaşımı için cihazınıza aktarılmasını sağlar. Fotoğraf makinesi Bluetooth® üzerinden de konum verileri alabilir *24. (Bu mobil cihaz özellikleri Sony’nin Imaging Edge Mobile uygulaması üzerinden kullanılabilir *25.)

Uzaktan fotoğraf makinesi kontrolünde gelişmeler
Imaging Edge masaüstü uygulamalarından Remote uygulaması kullanılarak uzaktan çekim yaparken, artık PC ekranınızda canlı önizlemeyi kontrol ederek netlemede ve kompozisyonda hassas ayarlar yapmak için yüzey ekranını kullanabilirsiniz.

Daha kolay video yapımı için sofistike özellikler
α6400; net HDMI çıkışı, zaman kodu / kullanıcı biti (TC/UB), kayıt kontrolü, işaretleyici ekranı/ayarı, zebra işlevi, Ağır ve Hızlı Çekim*21, eş zamanlı proxy video kaydı, videodan fotoğraf çıkarma ve ayrı olarak depolama, Gama Ekran Yardımı işlevi ve ISO Otomatik ile çekim yaparken geçerli ISO değerini monitörde görüntüleme gibi çok çeşitli işlevlerle profesyonel videografların iş akışını kolaylaştırır.

Imaging Edge masaüstü uygulamaları *28
Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla fotoğrafçılığınızı geliştirin. “Remote” ile çekimi canlı olarak PC ekranınızdan kontrol edip izleyin; “Viewer” ile büyük görüntü arşivlerinden fotoğrafları çabucak önizleyin, derecelendirin ve seçin ve “Edit” ile RAW verileri teslime hazır yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyi şekilde faydalanın ve prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.*29

Verimli ayar kontrolü için kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri
Yeni bir özellik, ISO ayarı ekranında sık kullanılan ISO aralıklarını gösterir, bir başka özellik de AF alanı ayar ekranında sık kullanılan netleme alanı türlerini gösterir. Ayrıca Esnek Spot modunu kullanarak artık AF alanını yukarı, aşağı, sağa ve sola kaydırabilirsiniz. Bu özellik, nesnenin AF alanında sık hareket ettiği spor sahnelerinin çekiminde kullanışlıdır. 

Güvenilir çalışma için dayanıklı, sağlam yapı
Fotoğraf makinesinin düşük titreşimli deklanşör mekanizması, yaklaşık 200.000 deklanşör döngüsüne dayanacak şekilde tasarlanmış ve test edilmiştir *26; gövde, üst kapak ve ön kapakta hafif fakat oldukça sağlam magnezyum alaşım kullanılmıştır. Önemli düğmeler ve kadranlar yalıtılmıştır ve muhafaza parçaları, toza ve neme karşı dayanıklılık için kenetlenen, çift katmanlı yapıya sahiptir.