Sony FE 40mm F/2.5 G Lens
Sony FE 40mm F/2.5 G Lens
Sony FE 40mm F/2.5 G Lens

Sony FE 40mm F/2.5 G Lens

Marka : SONY
Fiyat : ₺9.250,00(KDV Dahil)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı

:

ÖZELLİKLER

 

Sony FE 40mm f/2.5 G Lens fiyat, inceleme ve teknik özellikler 

Kompakt, üstün yapılı standart prime lens

Bu standart prime lens, üstün yapı kalitesi ve sezgisel kullanım sağlayan kompakt bir tasarımla G Lensin yüksek görüntü kalitesini ve güzel bokeh’ini sunar. İstediğiniz zaman istediğiniz yere kolayca taşıyabileceğiniz bu lens, hem anlık portre hem de şehirde anlık manzara çekimi için harikadır. Can alıcı anları yakalayan hızlı, hassas ve sessiz AF hem fotoğraf hem de video çekimi için idealdir.

Sürekli taşıma ve rahat çekim için kompakt ve hafif

Mekanik tasarım, üç asferik lens parçasının etkili yerleşimi sayesinde son teknoloji ürünü optiklerden en iyi şekilde faydalanır, aynasız fotoğraf makinelerine özgü kısa flanş-film mesafesi ise etkileyici kompaktlık ve sadece 173 gr’lık (6,2 oz) bir ağırlık sağlar. Lens, şehirde anlık çekimler yapmak veya gimbal ile video çekmek için idealdir. Hem Full Frame hem de APS-C gövdelere uyan kompakt tasarımla mobilite sağlanır.

Son teknoloji ürünü optiklerle köşeden köşeye yüksek görüntü kalitesi

Görüntünün her alanında yüksek çözünürlük sunan üç asferik parçanın kullanıldığı, son teknoloji ürünü optiklerle yüksek görüntü kalitesi elde edilir. Asferik parçalar, çeşitli bozulmaları telafi ederek en geniş diyafram açıklığında, düşük alan derinliğiyle dahi, görüntüde köşeden köşeye yüksek çözünürlük performansı sunar.

Güzel ve doğal bokeh

G Lensin güzel ve doğal bokeh’ini elde etmek için, bokeh’i etkileyen sferik bozulmaları hassasiyetle kontrol eden, 7 kanatlı dairesel diyafram açıklığı sağlanmıştır.

Hızlı, hassas ve sessiz AF için çift doğrusal motor

İki doğrusal motor, anlık sokak çekimi gibi koşullarda belirleyici anları yakalamak için gövde performansını en üst düzeye çıkaran üstün takip performansıyla hızlı ve hassas AF sunar. Üstün takip performanslı, hızlı, hassas ve sessiz AF, hem fotoğraf hem video çekiminde idealdir.

Mükemmel yakın çekim performansı

28 cm (0,92 ft) (AF) / 25 cm (0,82 ft) (MF) minimum netleme mesafesi mükemmel yakın çekim performansı sunar. Lens, nesnenin ön plana çıkmasını sağlayan bulanık bir arka planla, çiçeklerin veya etrafta bulduğunuz küçük nesnelerin yakın çekimleri gibi pek çok durumda kullanılabilir.

Kompakt tasarımda yüksek kullanılabilirlik ve güvenilirlik

Lens, kompakt boyutuna rağmen, sezgisel kullanım ve rahat çekim için netleme tutma düğmesi, netleme modu anahtarı, diyafram açıklığı halkası, tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı ve Doğrusal Yanıtlı MF sunar.

Lens gövdesinin ve parasoleyin metal (alüminyum) dış yüzeyi, daha fazla kuvvet ve dayanıklılık ile güvenilirliğe katkı sağlar. Tasarım toza ve neme de dayanıklıdır ve zorlu ortamlarda yapılan dış mekan çekimlerinde güvenilirlik sunar.